Printed Materials

Number of items: 79

1937 Margithíd átépítése 1935-1937. A M. Kir. Kereskedelem- és Közlekedésügyi Minisztérium tervei alapján és irányítása mellett végezték: Zsigmondy Béla, és Széchy Endre okl. mérnökök, Fábián, Somogyi és György okl. mérnökök, alépítményi vállalkozók. Magyar Kir. Állami Vas-, Acél-, és Gépgyárak vasszerkezeti vállalkozó. Bp., Ifj. Kellner Ernő-ny., 10 sztl. lev+30 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói haránt-alakú zsinórfűzött papírkötésben, kissé gyűrött, foltos
14039.

9 000 HUF
24,32
26,47
1938 Budapest, XXXIV. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus dombornyomott emléklapja, falra akasztható, kisebb törésnyomokkal, 33,5×23 cm
14040.

12 000 HUF
32,43
35,29
1939 Hír - Fa: Kultúrpolitikai beszámoló I. évf I. induló száma.
14041.

2 000 HUF
11
1940 Az erdélyi bevonulás után alakult Erdélyi Magyar Párt felhívása a párthoz való csatlakozásra. Hirdetmény , hajtva. 23x32 cm
14042.

8 000 HUF
1939 Dr. Urmánczy Antal: Magyarország áttekinthető történelme. Grafikus történelem-ábrázolás I. rész. Kihajtható, nagyméretű, grafikus tabló. Bp., a szerző kiadása (Klösz Gy. és Fia Térképészeti Műintézet). Hajtva, a tablótól elvált, sérült borítóval, 85x68 cm
14043.

4 000 HUF
1941-1942 Képes Sport III. évf. 1-52. sz., 1941 jan. 8.-dec. 30., és IV. évf. 1-51. sz., 1942. jan. 6.-dec 22. III teljes és IV. majd nem teljes évfolyam (csak 1! szám hiányzik. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Korabeli reklámokkal, érdekes írásokkal. A címlapok között Teleki Pál és vitéz Horthy István emlékező gyászkeretes címlapokkal is, bennük róluk szóló írásokkal, fotókkal. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, a könyvtáblák meglazultak, egy-két kisebb szakadással, de belül alapvetően jó állapotban.
14044.

30 000 HUF
81,08
88,24
1944 A Harc. 1944. jul. 1., I. évf. 4. sz. A Zsidókérdést Kutató Magyar Intézet hivatalos lapja. Főszerk.: Bosnyák Zoltán. Felelős szerk.: N. Levatich László. Bp., Globus, a címlapon hiánnyal, 8 p.
14045.

5 000 HUF
1944 A Harc. 1944. jul. 1., I. évf. 7. sz. A Zsidókérdést Kutató Magyar Intézet hivatalos lapja. Főszerk.: Bosnyák Zoltán. Felelős szerk.: N. Levatich László. Bp., Globus, foltos, 8 p.
14046.

5 000 HUF
14
1940 Budapest, Erdélyi Emil festőművészeti és iparművészeti cikkek szaküzlete műszaki papíráruk festővászon alapozó üzem. 1939-1940. évi árjegyzék. Rákospalota, Don Bosco-ny., 40 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
14047.

15 000 HUF
40,54
44,12
cca 1940 Bp., Kutscher Szilveszter cipész kellék és szerszám, szíjgyártó-nyerges, kárpitos műszer, lószerszám, hadfelszerelési alkatrész kereskedő díszes, aranyozott fejléces számlája, kitöltetlen, 29x22 cm
14048.

2 000 HUF
1942 Magyar Úszó Szövetség által rendezett második országos úszóhét emléklapja, Magyarász Imre (1905-1972) festő, grafikus illusztrációival, kissé kopott
14049.

2 400 HUF
cca 1942 Kovászna, Tündérvölgy mintaüdülő telep helyszínrajza, ismertető prospektusa, szabályrendelet és egy róla írt levél, 4 db
14050.

18 000 HUF
48,65
52,94

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF