Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 116

1892KB Ferenc József megkoronázásnak 25. évfordulójára Ag zseton FERENCZ JÓZSEF I K A CS ÉS M H S D O AP KIR / A KORONÁZÁS XXV. ÉVFORULÓJA ALKALMÁBÓL MDCCCXCII Körmöcbánya (5,04g/22mm) T:1-,2 / Hungary 1892KB 25th Anniversary of the Coronation of Franz Joseph Ag token Kremnitz (5,04g/22mm) C:AU,XF
30187.

1892KB "Ferenc József megkoronázásnak 25. évfordulójára" Ag zseton "FERENCZ JÓZSEF I K A CS ÉS M H S D O AP KIR / A KORONÁZÁS XXV. ÉVFORULÓJA ALKALMÁBÓL MDCCCXCII" Körmöcbánya (5,04g/22mm) T:1-,2 / Hungary 1892KB "25th Anniversary of the Coronation of Franz Joseph" Ag token Kremnitz (5,04g/22mm) C:AU,XF

20 000 HUF
54,05
58,82
11
1896. I Ferencz József és Erzsébet 1896. - Magy. Egyesült Művészek / Szent István birodalmát a jövő ezred évre Szűz Mária oltalmába ajánlja 1896 kétoldalas, ezüstözött Br emlékérem (21,95g/40mm) T:1-,2 / Hungary 1896. I Ferencz József és Erzsébet 1896. - Magy. Egyesült Művészek / Szent István birodalmát a jövő ezred évre Szűz Mária oltalmába ajánlja 1896 double-sided Br commemorative medallion (21,95g/40mm) C:AU,XF
30188.

1896. "I Ferencz József és Erzsébet 1896. - Magy. Egyesült Művészek / Szent István birodalmát a jövő ezred évre Szűz Mária oltalmába ajánlja 1896" kétoldalas, ezüstözött Br emlékérem (21,95g/40mm) T:1-,2 / Hungary 1896. "I Ferencz József és Erzsébet 1896. - Magy. Egyesült Művészek / Szent István birodalmát a jövő ezred évre Szűz Mária oltalmába ajánlja 1896" double-sided Br commemorative medallion (21,95g/40mm) C:AU,XF

12 000 HUF
32,43
35,29
13
1898. Samassa József egri érseki székre emelésének 25. évfordulója Br emlékérem eredeti, de sérült tokban. JOSEPHUS SAMASSA ARCHIEPPUS AGRIENSIS / PER V LUSTRA FIDE SAPIENTIA FORTITUDINE MUNIFICENTIA SUOS GUBERNANTI AD JUSTAM VIRTUTUM LAUDEM CAPITULUM ET CLERUS A DIOEC AGRIENSIS MDCCCLXXIII-MDCCCIIC (73,28g/60mm) T:2 karc / Hungary 1898. Archbishop Joseph Samassa from Eger commemorative Br medallion in original but damaged case (73,28g/60mm) C:XF scratch
30189.

1898. "Samassa József egri érseki székre emelésének 25. évfordulója" Br emlékérem eredeti, de sérült tokban. "JOSEPHUS SAMASSA ARCHIEPPUS AGRIENSIS / PER V LUSTRA FIDE SAPIENTIA FORTITUDINE MUNIFICENTIA SUOS GUBERNANTI AD JUSTAM VIRTUTUM LAUDEM CAPITULUM ET CLERUS A DIOEC AGRIENSIS MDCCCLXXIII-MDCCCIIC" (73,28g/60mm) T:2 karc / Hungary 1898. "Archbishop Joseph Samassa from Eger" commemorative Br medallion in original but damaged case (73,28g/60mm) C:XF scratch

5 000 HUF
10
~1900. Ipari Arany Érem / KIOSZ (Kisiparosok Országos Szervezete) - Magyar Ipar - Magyar Feltámadás aranyozott Br kitüntető emlékérem névre szóló gravírozással, PAULIK gyártói jelzéssel (166g/70mm) T:2,2- / Hungary ~1900. Industrial Gold Medal / KIOSZ (National Association of Craftsmen) engraved gilt Br medal with makers mark PAULIK (166g/70mm) C:XF,VF
30190.

~1900. "Ipari Arany Érem / KIOSZ (Kisiparosok Országos Szervezete) - Magyar Ipar - Magyar Feltámadás" aranyozott Br kitüntető emlékérem névre szóló gravírozással, "PAULIK" gyártói jelzéssel (166g/70mm) T:2,2- / Hungary ~1900. "Industrial Gold Medal / KIOSZ (National Association of Craftsmen)" engraved gilt Br medal with makers mark "PAULIK" (166g/70mm) C:XF,VF

7 000 HUF
18,92
20,59
1903. A mezőgazdaság terén szerzett érdem elismeréséül / Ferencz József Ausztriai Császár és Magyarország Apostoli Királya kétoldalas Br emlékérem Segesvári orsz. komlókiállítás 1903 gravírozással (114g/62,5mm) T:2 patina, kis ph. / Hungary 1903. In recognition of merit in the field of Agriculture / Franz Joseph Emperor of Austria and Apostolic King of Hungary double-sided Br commemorative medallion, engraved on reverse with National Hop Exhibition in Segesvár 1903 (114g/62,5mm) C:XF patina, small edge error
30191.

1903. "A mezőgazdaság terén szerzett érdem elismeréséül / Ferencz József Ausztriai Császár és Magyarország Apostoli Királya" kétoldalas Br emlékérem "Segesvári orsz. komlókiállítás 1903" gravírozással (114g/62,5mm) T:2 patina, kis ph. / Hungary 1903. "In recognition of merit in the field of Agriculture / Franz Joseph Emperor of Austria and Apostolic King of Hungary" double-sided Br commemorative medallion, engraved on reverse with "National Hop Exhibition in Segesvár 1903" (114g/62,5mm) C:XF patina, small edge error

11 000 HUF
29,73
32,35
Osztrák-Magyar Monarchia 1908. FRANCISCUS JOS. I. IMP. ET. REX. / SOCIÉTÉ DE BIENFAISANCE AUSTRO-HONGROISE A PARIS kétoldalas Br plakett. Szign.: Kautsch (131,67g/74x50mm) T:1-,2 kis ph. / Austro-Hungarian Monarchy 1908. FRANCISCUS JOS. I. IMP. ET. REX. / SOCIÉTÉ DE BIENFAISANCE AUSTRO-HONGROISE A PARIS double-sided Br plaque. Sign.: Kautsch (131,67g/74x50mm) C:AU,XF small edge error
30192.

Osztrák-Magyar Monarchia 1908. "FRANCISCUS JOS. I. IMP. ET. REX. / SOCIÉTÉ DE BIENFAISANCE AUSTRO-HONGROISE A PARIS" kétoldalas Br plakett. Szign.: Kautsch (131,67g/74x50mm) T:1-,2 kis ph. / Austro-Hungarian Monarchy 1908. "FRANCISCUS JOS. I. IMP. ET. REX. / SOCIÉTÉ DE BIENFAISANCE AUSTRO-HONGROISE A PARIS" double-sided Br plaque. Sign.: Kautsch (131,67g/74x50mm) C:AU,XF small edge error

12 000 HUF
32,43
35,29
Osztrák-Magyar Monarchia 1915. Ferenc József / Bízom népemben, s ügyünk igazságában Br emlékérem eredeti tokban, zománcozott gyűrűben, kék zománc. Szign.: Rudolf Neuberger (99,37g/65mm) T:1- / Austro-Hungarian Monarchy 1915. Franz Joseph I Br commemorative medallion in enamelled ring, blue enamel. Sign.: Rudolf Neuberger (1861-1916) (99,37g/65mm) C:AU
30193.

Osztrák-Magyar Monarchia 1915. "Ferenc József / Bízom népemben, s ügyünk igazságában" Br emlékérem eredeti tokban, zománcozott gyűrűben, kék zománc. Szign.: Rudolf Neuberger (99,37g/65mm) T:1- / Austro-Hungarian Monarchy 1915. "Franz Joseph I" Br commemorative medallion in enamelled ring, blue enamel. Sign.: Rudolf Neuberger (1861-1916) (99,37g/65mm) C:AU

40 000 HUF
108,11
117,65
13
1915. 1914-1915 Br repülős emlékérem Huguenin gyártói jelzéssel (53g/50mm) T:2- / Hungary 1915. 1914-1915 Br commemorative medallion with Huguenin makers mark (53g/50mm) C:VF
30194.

1915. "1914-1915" Br repülős emlékérem "Huguenin" gyártói jelzéssel (53g/50mm) T:2- / Hungary 1915. "1914-1915" Br commemorative medallion with "Huguenin" maker's mark (53g/50mm) C:VF

15 000 HUF
40,54
44,12
Osztrák-Magyar Monarchia 1916. Habsburg Ottó trónörökös Br csegely emlékérem. FRANCISCUS JOSEPHUS OTTO / FLAGRANTE TERRARUM ORBE. Szign.: H. Kautsch (100,64g/55,5x55,5mm) T:2 kis ph. / Austro-Hungarian Monarchy 1916. Archduke Otto von Habsburg Br squared Br medal. Sign.: H. Kautsch (100,64g/55,5x55,5mm) C:XF small edge error
30195.

Osztrák-Magyar Monarchia 1916. "Habsburg Ottó trónörökös" Br csegely emlékérem. "FRANCISCUS JOSEPHUS OTTO / FLAGRANTE TERRARUM ORBE". Szign.: H. Kautsch (100,64g/55,5x55,5mm) T:2 kis ph. / Austro-Hungarian Monarchy 1916. "Archduke Otto von Habsburg" Br squared Br medal. Sign.: H. Kautsch (100,64g/55,5x55,5mm) C:XF small edge error

8 000 HUF
17
Osztrák-Magyar Monarchia 1917. IV. Károly magyar királlyá koronázásának alkalmából készült kétoldalas Br plakett, előlapon IV. K. monogram mellett az uralkodó portréja, hátlapon angyalok által tartott, koronás magyar címer, körülötte három sorba rendezve a magyar megyék és Fiume, valamint Budapest címerei. Peremén sorszámozott 124. Szign.: Placht R. (415,48g/100mm) T:1- felületi karcok, kis patina Rendkívül ritka! RR / Austro-Hungarian Monarchy 1917. Double-sided Br medallion commemorating the ascension to the throne of Charles IV, on the obverse monogram IV. K on the left side, next to the kings portrait. On the reverse in the center angels holding the hungarian coat of arms, surrounded by the coat of arms of counties of the Hungarian Kingdom, and the coat of arms of the cities Fiume and Budapest organized in three rows. With serial number 124 on edge. Sign.: Placht R. (415,48g/100mm) C:AU surface scratches, small patina. Extraordinarly rare! RR!
30196.

Osztrák-Magyar Monarchia 1917. IV. Károly magyar királlyá koronázásának alkalmából készült kétoldalas Br plakett, előlapon "IV. K." monogram mellett az uralkodó portréja, hátlapon angyalok által tartott, koronás magyar címer, körülötte három sorba rendezve a magyar megyék és Fiume, valamint Budapest címerei. Peremén sorszámozott "124". Szign.: Placht R. (415,48g/100mm) T:1- felületi karcok, kis patina Rendkívül ritka! RR / Austro-Hungarian Monarchy 1917. Double-sided Br medallion commemorating the ascension to the throne of Charles IV, on the obverse monogram "IV. K" on the left side, next to the king's portrait. On the reverse in the center angels holding the hungarian coat of arms, surrounded by the coat of arms of counties of the Hungarian Kingdom, and the coat of arms of the cities Fiume and Budapest organized in three rows. With serial number "124" on edge. Sign.: Placht R. (415,48g/100mm) C:AU surface scratches, small patina. Extraordinarly rare! RR!

400 000 HUF
1 081,08
1 176,47
1928. Debreceni Első Régipénzkiállítás 1928. IV. 1 kétoldalas Br emlékérem, egyik oldalon Debrecen város címere, másikon ellenjegyes Rákóczi poltura hátlapi képével (28,66g/39mm) T:1- / Hungary 1928. Debreceni Első Régipénzkiállítás 1928. IV. 1. (First old coin exhibition in Debrecen) double-sided Br commemorative medallion, on one side with the coat of arms of Debrecen, on the other with the reverse side of a countermarked Rákóczi Poltura (28,66g/39mm) C:AU
30197.

1928. "Debreceni Első Régipénzkiállítás 1928. IV. 1" kétoldalas Br emlékérem, egyik oldalon Debrecen város címere, másikon ellenjegyes Rákóczi poltura hátlapi képével (28,66g/39mm) T:1- / Hungary 1928. "Debreceni Első Régipénzkiállítás 1928. IV. 1. (First old coin exhibition in Debrecen)" double-sided Br commemorative medallion, on one side with the coat of arms of Debrecen, on the other with the reverse side of a countermarked Rákóczi Poltura (28,66g/39mm) C:AU

14 000 HUF
37,84
41,18
1936. M. Kir. Légügyi Hivatal - Emlékül egyoldalas Br emlékérem hátoldalán gravírozással Balaton 1936.IX.4-8. (43,92g/50,5mm) T:1- ph. / Hungary 1936. Hungarian Royal Aviation Office - Souvenir one-sided Br medallion with engraving on the back Balaton 1936.IX.4-8. (43,92g/50,5mm) C:AU edge error
30198.

1936. "M. Kir. Légügyi Hivatal - Emlékül" egyoldalas Br emlékérem hátoldalán gravírozással "Balaton 1936.IX.4-8." (43,92g/50,5mm) T:1- ph. / Hungary 1936. "Hungarian Royal Aviation Office - Souvenir" one-sided Br medallion with engraving on the back "Balaton 1936.IX.4-8." (43,92g/50,5mm) C:AU edge error

13 000 HUF
35,14
38,24

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF