Number of items: 53

Keleti Arthur: Az boldogtalan Raymondo és az szerentsés Bertrandus Lovagoknak Hiteles Szerelmes Története 7 képben, avagy: a csalfa Bertrandus Lovag Házassága s Miképpen Ejteték Tőrbe s küldeték el a Nemes Rajmondo Lovag a Szent Sírhoz és hogyan jöve vissza s Mula Ki. Grotesque Játék. Szerezte: - - jambusokra segítette Kelemen Viktor. Több rajzokkal tsinositotta Vértes Marcel.  A címlapot Gara Arnold rajzolta, a belső könyvdíszeket Gróf József, az illustrációkat 1918 tavaszán Vértes Marcel, fába metszették Körner és Lauffer, Budapesten: Bp., 1920, Pallas, 80+4 p. Vértes Marcell 8 szövegközti, fametszetű illusztrációjával. Számozott, első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.   Készült pedig 700 példányban, ebből 350 példány finom famentes papiroson kötve és 350 példány valódi hollandi papiroson számozva, különféle kötésekben, elefántcsont kartonkötésben, valódi arannyal nyomott bőrkötésben és valódi arannyal nyomott illetve kétszin nyomásu pergamen kötésben s félpergamen s félbőr kötésben is. 374. számú, kézzel számozott példány. A szerző, Keleti Artúr (1889-1969) által dedikált.
15366.

Keleti Arthur: Az boldogtalan Raymondo és az szerentsés Bertrandus Lovagoknak Hiteles Szerelmes Története 7 képben, avagy: a csalfa Bertrandus Lovag Házassága s Miképpen Ejteték Tőrbe s küldeték el a Nemes Rajmondo Lovag a Szent Sírhoz és hogyan jöve vissza s Mula Ki. Grotesque Játék. Szerezte: - - jambusokra segítette Kelemen Viktor. Több rajzokkal tsinositotta Vértes Marcel. "A címlapot Gara Arnold rajzolta, a belső könyvdíszeket Gróf József, az illustrációkat 1918 tavaszán Vértes Marcel, fába metszették Körner és Lauffer, Budapesten:" Bp., 1920, Pallas, 80+4 p. Vértes Marcell 8 szövegközti, fametszetű illusztrációjával. Számozott, első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. 'Készült pedig 700 példányban, ebből 350 példány finom famentes papiroson kötve és 350 példány valódi hollandi papiroson számozva, különféle kötésekben, elefántcsont kartonkötésben, valódi arannyal nyomott bőrkötésben és valódi arannyal nyomott illetve kétszin nyomásu pergamen kötésben s félpergamen s félbőr kötésben is.' 374. számú, kézzel számozott példány. A szerző, Keleti Artúr (1889-1969) által dedikált.

6 000 HUF
13
Reményik Sándor: Két fény között. Versek. Kolozsvár/Cluj, 1927, Erdélyi Szépmíves Céh,(Lapkiadó Rt.), 79+6 p. Lapszámozáson belül gróf Bánffy Miklós 4 egészoldalas rajzával. Első kiadás. Számozatlan példány. Kiadói papírkötés. Az elülső szennylapon a kolozsvári Keleti Ujság budapesti szerkesztőségének pecsétjével.
15367.

6 000 HUF
[Tennyson, Alfred (1809-1892)] Tennyson Alfréd: Arden Enoch. Angolból Jánosi Gusztáv. Veszprém, 1870, Knauer Andor, 52 p. Első magyar nyelvű kiadás. Kiadói papírkötés. Ritka!
15368.

5 000 HUF
15369.

5 000 HUF
Dr. Bakos József: Magyar játékot a magyar gyereknek! Az Érsekújvári Gimnázium Va osztályában működő táj- és népkutató munkaközösségnek kiadványa III. DEDIKÁLT! Érsekújvár, 1943. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
15370.

5 000 HUF
Dienes Lajos: Eszmebimbók. Kis polgártársainak ujévi ajándokul irta ~. Kiadta Brassai Samu.  Bp, 1849. Kozma ny. 1t (litográfia).+32p. Kiadói papírkötésben gerincen kis sérüléssel.
15371.

5 000 HUF
Benvenuto Cellini önéletírása. I-II. köt. Ford.: Szana Tamás. Átdolgozta és bevezetéssel ellátta: Éber László. Mesterművek 12-13. köt. Bp.,[1922], Révai, 4+XIV+2+311+1; 4+241+3 p. Ex libris-szel. Kiadói aranyozott gerincű, álbordás egészbőr-kötésben, festett felső lapélekkel, kissé kopott borítókkal és gerincekkel, a II. kötet felső tábláin kis ütődésnyomokkal. Számozott (200/172.), bibliofil példány.
15372.

4 000 HUF
Kádár Imre: A havas balladái. Román népballadák, dalok és románcok. Az eredeti versmértékben fordította: Kádár Imre. A címlapot és az illusztrációkat rajzolta: Demian Tassy. [Kolozsvár], 1932, Erdélyi Helikon,(Minerva-ny.), 64+4 p. Demian Tassy 28 szövegközti fametszetű illusztrációjával. Átkötött félvászon-kötésben.   Ez a könyv az Erdélyi Helikon kiadásában összesen 1000 példányban jelent meg. Ebből 10 számozott példány bibliofilek részére készült. Számozatlan példány.  Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére szóló ajándékozási sorokkal.
15373.

Kádár Imre: A havas balladái. Román népballadák, dalok és románcok. Az eredeti versmértékben fordította: Kádár Imre. A címlapot és az illusztrációkat rajzolta: Demian Tassy. [Kolozsvár], 1932, Erdélyi Helikon,(Minerva-ny.), 64+4 p. Demian Tassy 28 szövegközti fametszetű illusztrációjával. Átkötött félvászon-kötésben. "Ez a könyv az Erdélyi Helikon kiadásában összesen 1000 példányban jelent meg. Ebből 10 számozott példány bibliofilek részére készült." Számozatlan példány. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére szóló ajándékozási sorokkal.

4 000 HUF
Pauer Károly: Uti emlékeim. Esztergom, 1913, Buzárovits Gusztáv. Kiadói papír kötésben, kopásokkal, szerző által dedikált.
15374.

4 000 HUF
11
Balázs Béla: Tristan hajóján. Gyoma, 1916, Kner Izidor. Kiadói papír borításban, kissé kopottas állapotban.
15375.

4 000 HUF
15376.

4 000 HUF
15377.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF