Historical documents, manuscripts

Number of items: 118

1939. novembere Szentgyörgyvári (Sz.) Gyenes Lajos (1890-1971) festőművész, szakíró, a Munkácsy-Céh ügyv. elnöke kondoleáló levele Gerő Ödönnének, Gerő Ödön (1863-1939) művészeti író özvegyének: A megboldogult a Munkácsy Céh-nek egyhangulag megválasztott Tiszteleti tagja volt (...) Komoly része volt Gerő Ödönnek a Munkácsy Céh megalapításában, úgyszólván annak bölcsőjét ringatta s a Pester Lloyd hasábjain keresztül a legnagyobb nyilvánosságot biztosította a Munkácsy Céh részére (...). 1 géppel írt oldal díszes fejléces, Munkácsy Mihály arcképével illusztrált levélpapíron, Sz. Gyenes autográf aláírásaival, eredeti borítékban. + Sz. Gyenes Lajos, a Magyar Képzőművészek Országos Szövetségének igazgatója és Munkácsy-Céh ügyv. elnöke Gerő Ödön temetésén elhangzott gyászbeszédénék korabeli gépirata, bő egy oldal.
11366.

1939. novembere Szentgyörgyvári (Sz.) Gyenes Lajos (1890-1971) festőművész, szakíró, a Munkácsy-Céh ügyv. elnöke kondoleáló levele Gerő Ödönnének, Gerő Ödön (1863-1939) művészeti író özvegyének: "A megboldogult a Munkácsy Céh-nek egyhangulag megválasztott Tiszteleti tagja volt (...) Komoly része volt Gerő Ödönnek a Munkácsy Céh megalapításában, úgyszólván annak bölcsőjét ringatta s a Pester Lloyd hasábjain keresztül a legnagyobb nyilvánosságot biztosította a Munkácsy Céh részére (...)". 1 géppel írt oldal díszes fejléces, Munkácsy Mihály arcképével illusztrált levélpapíron, Sz. Gyenes autográf aláírásaival, eredeti borítékban. + Sz. Gyenes Lajos, a Magyar Képzőművészek Országos Szövetségének igazgatója és Munkácsy-Céh ügyv. elnöke Gerő Ödön temetésén elhangzott gyászbeszédénék korabeli gépirata, bő egy oldal.

7 000 HUF
18,92
20,59
1939. nov. 11 Frank Frigyes (1890-1976) festőművész autográf kondoleáló levele Gerő Ödönnének, Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus özvegyének. Egy kézzel írt oldal, Frank Frigyes autográf aláírásával, eredeti borítékban.
11367.

7 000 HUF
18,92
20,59
1939. nov. 10 Márffy Ödön (1878-1959) festőművész autográf kondoleáló levele Gerőéknek, Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus családjának. Egy kézzel írt oldal, Márffy Ödön autográf aláírásával, eredeti borítékban. Márffy Gerő Ödönnel való ismeretsége egészen a Nyolcak fennállására vezethető vissza. Az 1911-ben rendezett Nyolcak tárlat zárónapján Gerő előadást tartott a művészcsoportról. 1927-ben Márffy megfestette Gerő Ödönné arcképét (életmű katalógus szám: festmények/ 2.7.2.6), amely igazolja szoros baráti kapcsolatukat.
11368.

20 000 HUF
54,05
58,82
1939 Márai Sándor (1900-1989) író autográf sorai és aláírása fejléces levélpapírján, aláírt borítékkal, Vass László (1905-1950) újságíró, kritikusnak a Magyarország c. lap szerkesztőjének.
11369.

20 000 HUF
54,05
58,82
15
1940 Lehár Ferenc (1870-1948) zeneszerző saját kézzel megírt, német nyelvű, saját magát mint karmestert ábrázoló képeslapja Bécsből, Ausztriából rokonának, vitéz Papházay Istvánnének Budapestre küldve, amelyben megkérdezi, hogy hallgatta-e a Radio Wien műsorát, mivel ő dirigált. Lehár Ferenc autográf aláírásával. Lap egyik sarka szöveget nem érintő sérüléssel, hiánnyal. / 1940 Autograph postcard of Franz Lehar (1870-1948) in German languague, sent from Vienna to a relative in Budapest, in which he mentions a Radio Vienna programme, on which he worked as a conductor. With autograph signature of Franz Lehár. The postcard shwos Lehár as a conductor. With small damage in one of the corners.
11370.

10 000 HUF
27,03
29,41
15
1940 Orbók Attila: 66 és 99, filmvázlat, gépelt, 12p
11371.

2 000 HUF
cca 1940 III. Birodalom Luftschutz légoltalmi szervezet öntöttvas verőtő, nyomóforma / Luftschutz cast iron seal maker / coin puncher d: 29 mm, m: 28 mm
11372.

60 000 HUF
162,16
176,47
cca 1940 III. Birodalom Deutsche Mädchenschaft Nordschleswig szervezet öntöttvas verőtő, nyomóforma / Deutsche Mädchenschaft Nordschleswig cast iron seal maker / coin puncher d: 30 mm, m: 34 mm
11373.

60 000 HUF
162,16
176,47
cca 1940 III. Birodalom Technische Nothilfe szervezet öntöttvas verőtő, nyomóforma / Technische Nothilfe cast iron seal maker / coin puncher d: 35 mm, m: 40 mm
11374.

60 000 HUF
162,16
176,47
1941 Légrády Sándor (1906-1987) Széchényi István (1791-1860) születésének 150. évfordulójára szánt emlékművek tervei, 4 db, Lánchíd, Alagút, Akadémia, MÁV Székház, ceruza, papír, jelzett, 20x24 cm
11375.

80 000 HUF
216,22
235,29
1943 Németh László (1901-1975) író, autográf kézirat-részlete. A dolgozatban az Európaiság magyar értelmezését fejtegeti, mely igazibb mint amivel a pesti, ál-európaiak kínálgatnak. Sőt amivel ez a vérbe horgadt szemű Európa kínálni tud. két, tintával beírt oldalon. saját kezű ceruzás javításokkal.
11376.

1943 Németh László (1901-1975) író, autográf kézirat-részlete. A dolgozatban az Európaiság magyar értelmezését fejtegeti, mely "igazibb mint amivel a pesti, ál-európaiak kínálgatnak. Sőt amivel ez a vérbe horgadt szemű Európa kínálni tud." két, tintával beírt oldalon. saját kezű ceruzás javításokkal.

20 000 HUF
54,05
58,82
cca 1944 Magyar tisztek! Honvédek! Horthy Miklós Magyarország zsidóbérenc, hazaáruló volt kormányzója megszegte hűségesküjét, amit a Nemzetnek és Nektek tett. Esküszegése pillanatától nem haduratok többé. Mint esküszegőt le kell tartóztatni! ... Éljen örök Nemzetünk! Éljen Szálasi Ferenc! Feltehetőleg a sikertelen kiugrási kísérlet után terjesztett német és/vagy nyilas Horthy ellenes, és Szálasi Ferencet éltető propaganda plakát, hajtásnyommal, bejegyzéssel, 42x28 cm
11377.

cca 1944 "Magyar tisztek! Honvédek! Horthy Miklós Magyarország zsidóbérenc, hazaáruló volt kormányzója megszegte hűségesküjét, amit a Nemzetnek és Nektek tett. Esküszegése pillanatától nem haduratok többé. Mint esküszegőt le kell tartóztatni! ... Éljen örök Nemzetünk! Éljen Szálasi Ferenc!" Feltehetőleg a sikertelen kiugrási kísérlet után terjesztett német és/vagy nyilas Horthy ellenes, és Szálasi Ferencet éltető propaganda plakát, hajtásnyommal, bejegyzéssel, 42x28 cm

18 000 HUF
48,65
52,94

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Current item in the room
Catalogue number: