Books: Travelling, Local History

Number of items: 24

Dr. Bosányi Béla: Szt. Lukácsfürdő Buda. Meleg és langyos kénes források. Téli és nyári gyógyhely. Bp., 1905, Szt. Lukácsfürdő. Kiadói egészvászon kötés, színes és fekete-fehér képekkel illusztrált, jó állapotban.
15012.

6 000 HUF
1913 Wágner G. Ede: Körmöczbánya szabad királyi rendezett tanácsú főbányaváros képes kalauza. Kiadja: a Felsőmagyarországi Idegenforgalmi Szövetség. Kassa, 1913., Vitéz A. Utóda-ny., 1 (Körmöcbánya térképe, 1: 5760, 24x29 cm) t.+ 43+1 p. Gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötésben, javított gerinccel, borítóval, de alapvetően jó állapotban.
15013.

5 000 HUF
Dr. Kertész János: Keszthely leírása és bibliographiája. Rakovszky Iván ny. belügyminiszter, Keszthely országgyűlési képviselőjének előszavával. Bp., 1932.,(Fischer Lajos, Sárospatak), 34 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
15014.

5 000 HUF
A kaposvári M. kir. Állami Főgimnázium évkönyve. 1812-1912. Kaposvár, 1913. Szabó Lipót. 359p. Sok képpel, illusztrációval, kiadói papírkötésben
15015.

8 000 HUF
11
Soproni képeskönyv. Összeállította: Dr. Heimler Károly. Bp., 1932, Somló Béla. 123 képpel. Heimler Károly (1877-1954), Sopron főjegyzője, korábbi rendőrfőkapitánya által Gerő Ödönnek (1863-1939), a Pester Lloyd szerkesztőjének dedikált! Kiadói papírkötés, kiadói, sérült papír védőborítóval. Borító elvált a könyvtesttől.
15016.

4 800 HUF
12,97
14,12
Gantner Antal: A soproni színház és színészet története . Sopron, 1941, Szerző kiadása. 88p. Fekete-fehér fotókkal, plakátokkal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé laza tűzéssel, borítón töréssel. Ritka!
15017.

4 600 HUF
12,43
13,53
Szilády Zoltán: Bulgária. 330 képpel, 3 színes képpel, 17 műlappal, 2 térképpel. Budapest, 1931. Szerző [Centrum nyomda]. 1 t. címkép + 472 p. + 20 t. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, a borítón Berán Lajos plakettjével, kissé kopott.
15018.

4 000 HUF
Balogh István: Hajdúság. Magyar néprajz. Bp.,1969, Gondolat, 297+1 p.+19 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 2000 példányban. A szerző, Balogh István (1912-2007) történész, néprajzkutató, levéltáros által Dienes Ö. István (1906-1986) muzeológus, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus apja részére dedikált példány. Dienes Ö. István névbejegyzésével.
15019.

3 000 HUF
Granasztói Pál-Polónyi Károly: Budapest holnap. Bp., 1959, Gondolat. Granasztói Pál (1908-1985) Ybl Miklós-díjas (1969) magyar építészmérnök, író által Geleji Sándor (1898-1967) professzornak, kétszeres Kossuth-díjas tudósnak, a csepeli Weiss Manfréd Acél- és Fémművek korábbi igazgatójának (1945-49) dedikált! Fekete-fehér fotókkal, illusztrációkkal. Kiadói egészvászon kötés, kiadó papír védőborítóval. Védőborítón egy apró szakadással, máskülönben jó állapotban.
15020.

3 000 HUF
Takács Zoltán: Előzetes jelentés egy keletázsiai tanulmányútról. Különlenyomat a Távol Kelet 1937. évi II. évf. 1-4. sz. Bp.,1937.,Kir. M. Egyetemi Nyomda,29 p.+1 t. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói papírkötés. Tiszteletpéldány bélyegzéssel. A szerző, Felvinczi Takáts Zoltán (1880-1964) művészettörténész, kelet-ázsiai utazó által Vajkai Aurél (1903-1987) etnográfus, múzeumigazgató részére dedikált példány.
15021.

3 000 HUF
Solymossy Sándor: Úti rajzok. Képek Boszniából, Horvátországból és Dalmácziából. Bp., 1901, Pesti Könyvnyomda Rt., 2+244+1 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a kötéstáblán a horvát-dalmát-bosnyák egyesített címerrel, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, az elején néhány kissé foltos lappal. /   Solymossy, Sándor: Travelogue. Pictures from Bosnia, Croatia, and Dalmatia. Gilt linen-binding, with coloured page edges, with a little bit worn cover, with some little bit spotty pages. In Hungarian language.
15022.

2 000 HUF
22
cca 1900 A tordai sósfürdők ismertetése. Bp.,é.n.,Czettel és Deutsch-ny., 31+1 p. Gazdag fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált. Papírkötésben, a címlap és az utolsó lap leszakadt, szakadozott, hiányzó borítóval. Nagyon ritka./ cca 1900 The description of the salth-bath of Turda. Bp., Czettel and Deutsch, 31+1 p. In Hungarian language, with black-and-white photographs. Paperbinding, without cover, the title page and the last page came off, damaged. Very rare!
15023.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF