12 000 HUF
Móricz Pál: A magyar országgyűlési pártok küzdelmei a koronázástól a Deák és balközép pártok egybeolvadásáig (1867-1874.) I-II. köt. (Egybekötve.) Írta: - -. Bp., 1892., "Országgyűlési Értesítő", Kő és Könyvnyomdája.,4+131+1;4+155+1 p. Későbbi átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, Palágyi Tibor magánkönyvtári névbélyegzőjével és possessori bejegyzésével, valamint az elülső szennylap belsején bejegyzés: "Szabó Dezső könyvtárából megszereztem 1923. okt. 13.-án."