1939.XI.18 Lehár Ferenc (1870-1948) zeneszerző saját kézzel megírt és pecsétjével ellátott, német nyelvű expressz képeslapja Bécsből, Ausztriából Papházay Emmynek küldve, amelyben feltehetően egy rádióadó, a Reichssender Wien címére vagy annak rádióműsorára hívja fel a figyelmet. /1939 Autograph express postcard of Franz Lehar (1870-1948) in German languague, sent from Vienna, Austria with his own stamp, in which he mentions a radio station and/or programme.
VÉDETT!!! 1940 Főméltóságú herceg Esterházy Pál magyar hitbizományi és magán házikezelésű mezőgazdasági üzemeinek adati. 1940. Benne az intézőségekkel, az intézőségek adataival, épületek, állatállomány, szántóföldi termelés, holtleltári felszereléssel, intézőségenként térképpel ...stb. Aranyozott kissé kopott egészvászon-kötésben, 3 sztl. lev. +238 p.+ 27 térkép (20x16 cm és 59x45 cm közötti méretben, 1: 75,000, és 1:200,000 méretarányokkal.)
cca 1943 Lőrincz István (1901-1985) keramikus, szobrász, 1938-tól a Herendi Porcelángyár műteremvezetője, 3 darabból álló tétel: II. Magyar Országos Iparművészeti Tárlat, Kassa, 1943. Nyomtatvány a kiállító művészek életrajzaival. + Díszes, címeres, kézzel festett és írt elismerő oklevél az Országos Iparművészeti Társulattól Lőrincz István részére, Szinyei Merse Jenő (1888-1957) vallás- és közoktatásügyi miniszter aláírásával, szárazpecséttel, címer alatt Fery A. jelzéssel (Fery Antal grafikus). Oklevél tetején kisebb szakadással. Pergamen, papírfelzetes viaszpecséttel. + Lőrincz István grafikája. Női akt. Ceruza, papír, paszpartuban, Jelzett a paszpartun. 31x21,5 cm
1944 Tiszta a lelkiismereted? II. világháborús, szövetségesek magyar nyelvű szórólapja, amely Roosevelt elnököt idézi és a felelősök bíróság elé állítását ígéri / WW2 flyer of the Allied powers in Hungarian
cca 1944 A háborús bűnöző Roosevelt a világ békéje ellen! Antiamerikai II. világháborús kétoldalas röplap, lap tetején apró szakadással, 20x14,5 cm/ Anti-Roosevelt WW2 flyer in Hungarian
1944-1945 A nyilas kormányzat által Németországba kitelepített műegyetemisták történetéről szóló napló jellegű kézirat. 1944. nov. 30-tól 1945. okt. 5., 94+4 kézzel számozott és kézzel írt oldal, változó állapotban, az utolsó két lap szakadozott.
1947.XII.13 Lehár Ferenc (1870-1948) zeneszerző saját kézzel megírt és pecsétjével ellátott, német nyelvű képeslapja Zürich, Svájcból vitéz Papházay Istvánnénak küldve, amelyben Paganini nevét is megemlíti. / Autograph postcard of Franz Lehar (1870-1948) in German languague, sent from Zürich, Switzerland with his own stamp, in which he mentions Paganini.
1953 Magyarország-Anglia, a legendás 6:3-as labdarúgó mérkőzés meccsfüzete, és egy belépőjegy a Wembley Stadionba, ahol az Aranycsapat legyőzte az évtizedek óta veretlen Angliát. /
1953 Hungary - England, legendary football match booklet, and a entry ticket to the Wembley Stadium, where the Golden Team of Hungary defeated England.
1953 London, Wembely Stadion, A magyar-angol 6:3-as meccs angol nyelvű programfüzete, az aranycsapat két tagja, Buzánszky Jenő (1925-2015) és Grosics Gyula (1926-2014) későbbi, filctollas autográf aláírásával a borítón. Életrajzi ismertetőkkel, csapatok felállásával, fotókkal, 18p. Hajtásnyommal.
1954 Labdarúgó Világbajnokság Magyarország-NSZK döntő. Fimhiradó 4. számú különkiadása a világbajnokságról. Eredeti 16mm-es film tekercs. / Orginal footage of the 1954 Football World cup final Hungary vs. West-Germany 16mm film.
1961 Feszty Masa (1895 - 1979) festőművész, Jókai Mór unokájának autográf levele Gerő Zsófiának (1895-1966), melyben zaklatott hangon kéri, hogy segítsen neki egy frissen megjelent könyv állításaival szemben megvédeni szülei, Feszty Árpád (1856-1914) festőművész és Jókai Róza (1861-1936) író emlékét. A könyv melyet "Jókai huga" Mari írt, azt állítja, hogy ők éheztették és gonoszkodtak vele és ami "Hegedüs Lóránt és a többi Jókai rokon életében meg sem jelenhetett volna" 4 beírt oldal. Hozzá a címzett válaszlevelének javított piszkozata, melyben megnyugtatja és biztosítja arról, hogy a művészet szerető közönség ísmeri szülei érdemeit.