Slovakia

Number of items: 659

Borsi, Borsa; II. Rákóczi Ferenc szülőháza és a kassai dómban lévő nyugvóhelye. Radó Béláné kiadása / birth house of Francis II Rákóczi and his tomb in the dome of Kosice
22233.
Legend T2

4 000 HUF
1917 Branyiszkó, Pod Braniskom (Siroka, Siroké); csataemlék és menedékház. Haasz Kálmán kiadása / military heroes monument and rest house (EK)
22234.
Legend T2/3

5 000 HUF
Breznóbánya, Brezno nad Hronom; Piac, városháza, Harangláb, építési terület fahasábokkal. Szigeti kiadása 950. / market square, town hall, belfry, construction area with wooden logs
22235.
Legend T1/2

5 000 HUF
1915 Breznóbánya, Brezno nad Hronom; Takarékpénztár, Deutsch Adolf áruháza. Kreisler József kiadása / savings bank, shop (EK)
22236.
Legend T2/3

2 000 HUF
1901 Csábrágvarbók, Cabradsky Vrbovok (Korpona); Csábrág vára. Joerges 38. sz. / castle (Rb)
22237.
Legend T3

5 000 HUF
1912 Csaca, Csacza, Cadca, Caca; látkép. Taub Emil kiadása / general view (EK)
22238.
Legend T2/3

2 400 HUF
Csaca, Csacza, Cadca, Caca; Fő tér, Reich szálloda, piaci árusok / main square, hotel, street market vendors (kis szakadás / small tear)
22239.
Legend T2/3

4 000 HUF
9
1901 Csejte, Csejthe, Cachtice; Hrad Báthorovcov / Schloss Ruine / várrom, Báthory Erzsébet, utcakép, Fő tér, templom / castle ruins, street view, main square, church, Elisabeth Bathory. Floral, Art Nouveau, litho (Rb)
22240.
Legend T3/4

7 000 HUF
18,92
20,59
Csejte, Csejthe, Cachtice; Báthory vár, Itt lakott a hírhedt Báthory Erzsébet, ki 300 fiatal leányt meggyilkoltatott, hogy azoknak vérében megfürödhessen, csupán azért, hogy szépségét el által megtartsa. Mikor ez kitudódott, őt ugyanitt befalazták. 1570-1614 / Hrad Báthorovcov / castle
22241.
Legend T2/3

Csejte, Csejthe, Cachtice; Báthory vár, "Itt lakott a hírhedt Báthory Erzsébet, ki 300 fiatal leányt meggyilkoltatott, hogy azoknak vérében megfürödhessen, csupán azért, hogy szépségét el által megtartsa. Mikor ez kitudódott, őt ugyanitt befalazták." 1570-1614 / Hrad Báthorovcov / castle

3 000 HUF
Cseklész, Ceklís, Bernolákovo; templom, Fő utca, iskola (?). Duschinsky kiadása / church, main street, school (?) (kopott sarkak / worn corners)
22242.
Legend T2/3

5 000 HUF
Cseklész, Ceklís, Bernolákovo; Gróf Esterházy kastély / castle
22243.
Legend T2

5 500 HUF
14,86
16,18
1908 Csernova, Cernová (Rózsahegy, Ruzomberok); Csernovai mészárlás helyszíne a felszáradt vértócsákkal. Andrej Hlinka mellett tüntető szlovákok tömegébe lőttek a csendőrök, 15 halálos áldozatot szedve / Za tú nasu slovencinu! Miesto krveproliatie 27. oktobra 1907. Znaky krvi. Nákl. Dra Al. Kolíska. Tiskem R. Fenclav. Hodoníne / Scene of the Cernová massacre with dried up pool of blood. 15 people were killed and many were wounded after gendarmes fired into the crowd (kopott sarkak / worn corners)
22244.
Legend T2/3

10 000 HUF
27,03
29,41

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Current item in the room
Catalogue number: