MIlitary

Number of items: 45

Osztrák-Magyar Monarchia 1916. S. GEORGII PRECIBVS BENEDICAT DEVS VLTERIVS VICTRICIBVS ARMIS NOSTRIS CONFVNDENS PERFIDOS HOSTES / GVILELMVS II FRANC JOS I MEHMED V FERDINANDVS - VIRIBVS VNITIS MCMXV kétoldalas Fe propaganda érem (43,31g/50mm) T:2 rozsda / Austro-Hungarian Monarchy 1916. S. GEORGII PRECIBVS BENEDICAT DEVS VLTERIVS VICTRICIBVS ARMIS NOSTRIS CONFVNDENS PERFIDOS HOSTES / GVILELMVS II FRANC JOS I MEHMED V FERDINANDVS - VIRIBVS VNITIS MCMXV double-sided Fe propaganda commemorative medallion (43,31g/50mm) C:XF rust
30527.

Osztrák-Magyar Monarchia 1916. "S. GEORGII PRECIBVS BENEDICAT DEVS VLTERIVS VICTRICIBVS ARMIS NOSTRIS CONFVNDENS PERFIDOS HOSTES / GVILELMVS II FRANC JOS I MEHMED V FERDINANDVS - VIRIBVS VNITIS MCMXV" kétoldalas Fe propaganda érem (43,31g/50mm) T:2 rozsda / Austro-Hungarian Monarchy 1916. "S. GEORGII PRECIBVS BENEDICAT DEVS VLTERIVS VICTRICIBVS ARMIS NOSTRIS CONFVNDENS PERFIDOS HOSTES / GVILELMVS II FRANC JOS I MEHMED V FERDINANDVS - VIRIBVS VNITIS MCMXV" double-sided Fe propaganda commemorative medallion (43,31g/50mm) C:XF rust

15 000 HUF
40,54
44,12
Osztrák-Magyar Monarchia 1917. 4. Weihnachten im Felde 1917 (4. Karácsony a fronton) Zn jelvény, hátoldalon BRÜDER SCHNEIDER WIEN 5 gyártói jelzéssel (47x50mm) T:1- / Austro-Hungarian Monarchy 1917. 4. Weihnachten im Felde 1917 (4th Christmas in the Field) Zn badge, with BRÜDER SCHNEIDER WIEN 5 makers mark (47x50mm) C:AU
30528.

Osztrák-Magyar Monarchia 1917. "4. Weihnachten im Felde 1917 (4. Karácsony a fronton)" Zn jelvény, hátoldalon "BRÜDER SCHNEIDER WIEN 5" gyártói jelzéssel (47x50mm) T:1- / Austro-Hungarian Monarchy 1917. "4. Weihnachten im Felde 1917 (4th Christmas in the Field)" Zn badge, with "BRÜDER SCHNEIDER WIEN 5" makers mark (47x50mm) C:AU

4 000 HUF
29
Székely Károly (1882-1941) 1917. A Hadirepülőgép kiállítás emlékére egyoldalas Br emlékérem (108,3g/59mm) T:1- / Hungary 1917. A Hadirepülőgép kiállítás emlékére (In memory of the Warplane Exhibiton one-sided Br commemorative medallion (108,3g/59mm) C:AU
30529.

Székely Károly (1882-1941) 1917. "A Hadirepülőgép kiállítás emlékére" egyoldalas Br emlékérem (108,3g/59mm) T:1- / Hungary 1917. "A Hadirepülőgép kiállítás emlékére (In memory of the Warplane Exhibiton" one-sided Br commemorative medallion (108,3g/59mm) C:AU

8 000 HUF
Osztrák-Magyar Monarchia ~1918. 61. Gyalogezred - Rokkantalap előoldalon és tűn jelzett Ag jelvény, Horvát gyártói jelzéssel, függőleges tűvel (18,83g/0.900/60x58mm) T:2 sérült perem /  Austro-Hungarian Monarchy ~1918. 61st Infantry Regiment - Invalids Fund hallmarked (on obverse and on pin) Ag badge with Horvát makers mark, with vertical pin (18,83g/0.900/60x58mm) C:XF damaged edge
30530.

Osztrák-Magyar Monarchia ~1918. "61. Gyalogezred - Rokkantalap" előoldalon és tűn jelzett Ag jelvény, "Horvát" gyártói jelzéssel, függőleges tűvel (18,83g/0.900/60x58mm) T:2 sérült perem / Austro-Hungarian Monarchy ~1918. "61st Infantry Regiment - Invalids Fund" hallmarked (on obverse and on pin) Ag badge with "Horvát" makers mark, with vertical pin (18,83g/0.900/60x58mm) C:XF damaged edge

12 000 HUF
32,43
35,29
47
Osztrák-Magyar Monarchia 1918. Ludwig-baka 1914-1918 Br jelvény, BERÁN LAJOS gyártói jelzéssel (37x42mm) T:2 cserélt tű / Austro-Hungarian Monarchy 1918. Ludwig-baka 1914-1918 Br badge, with BERÁN LAJOS makers mark (37x42mm) C:XF replaxed needle
30531.

Osztrák-Magyar Monarchia 1918. "Ludwig-baka 1914-1918" Br jelvény, "BERÁN LAJOS" gyártói jelzéssel (37x42mm) T:2 cserélt tű / Austro-Hungarian Monarchy 1918. "Ludwig-baka 1914-1918" Br badge, with "BERÁN LAJOS" maker's mark (37x42mm) C:XF replaxed needle

5 000 HUF
16
Sződy Szilárd (1878-1939) 1918. Forradalom 1918. X. 31. Zn emlékérem (24,57g/32x50mm) T:2 / Hungary 1918. Revolution 31. X. 1918. Zn commemorative medal (24,57g/32x50mm) C:XF
30532.

Sződy Szilárd (1878-1939) 1918. "Forradalom 1918. X. 31." Zn emlékérem (24,57g/32x50mm) T:2 / Hungary 1918. "Revolution 31. X. 1918." Zn commemorative medal (24,57g/32x50mm) C:XF

3 000 HUF
~1920. MÁV Hadviseltek 1914-1918 aranyozott és zománcozott jelvény (41,5x52mm) T:1-,2 /  Hungary ~1920. Veterans of the Royal Hungarian Railways 1914-1918 gold plated and enamelled badge (41,5x52mm) C:AU,XF
30533.

~1920. "MÁV Hadviseltek 1914-1918" aranyozott és zománcozott jelvény (41,5x52mm) T:1-,2 / Hungary ~1920. "Veterans of the Royal Hungarian Railways 1914-1918" gold plated and enamelled badge (41,5x52mm) C:AU,XF

15 000 HUF
40,54
44,12
23
1923. Legénységi Szolgálati Díszérem Br kitüntetés, ezüstözött címerrel, mellszalagon (32mm) T:2 ezüstözés lekopott, karika javított /  Hungary 1923. Medal for Long Service for the Soldiers Br decoration with silver plated coat of arms, with ribbon (32mm) C:XF silver plating worn, repaired ring NMK 360.
30535.

1923. "Legénységi Szolgálati Díszérem" Br kitüntetés, ezüstözött címerrel, mellszalagon (32mm) T:2 ezüstözés lekopott, karika javított / Hungary 1923. "Medal for Long Service for the Soldiers" Br decoration with silver plated coat of arms, with ribbon (32mm) C:XF silver plating worn, repaired ring NMK 360.

46 000 HUF
124,32
135,29
1936. Országos Frontharcos Szövetség zománcozott bronz gomblyukjelvénye hátoldalon BERÁN N. BPEST gyártói és TV (Törvény védve?) jelzéssel (17x26mm) T:2 / Hungary 1936. Hungarian Front Fighters Association enamelled button badge with makers mark BERÁN N. BPEST and TV (Copyrighted?) (17x26mm) C:XF
30536.

1936. "Országos Frontharcos Szövetség" zománcozott bronz gomblyukjelvénye hátoldalon "BERÁN N. BPEST" gyártói és "TV (Törvény védve?)" jelzéssel (17x26mm) T:2 / Hungary 1936. "Hungarian Front Fighters Association" enamelled button badge with makers mark "BERÁN N. BPEST" and "TV (Copyrighted?)" (17x26mm) C:XF

3 000 HUF
14
~1940. Csapattiszti jelvény zománcozott kitüntető jelvény gyártói jelzés nélkül (53x43mm) T:2 zománchiba / Hungary ~1940. Company Officers Badge enamelled badge without makers mark (53x43mm) C:XF enamel error 1/a.
30537.

~1940. "Csapattiszti jelvény" zománcozott kitüntető jelvény gyártói jelzés nélkül (53x43mm) T:2 zománchiba / Hungary ~1940. "Company Officer's Badge" enamelled badge without makers mark (53x43mm) C:XF enamel error 1/a.

8 000 HUF
1944. Ezüst Polgári Honvédelmi Érdemkereszt ezüstözött hadifém kitüntetés mellszalaggal, eredeti dísztokban. Csak 432 adományozás! T:1-,2 / Hungary 1944. Silver Civil Home Defence Cross silver plated war metal decoration with ribbon in original case. Only 432 awarded! C:AU,XF NMK 477.
30538.

1944. "Ezüst Polgári Honvédelmi Érdemkereszt" ezüstözött hadifém kitüntetés mellszalaggal, eredeti dísztokban. Csak 432 adományozás! T:1-,2 / Hungary 1944. "Silver Civil Home Defence Cross" silver plated war metal decoration with ribbon in original case. Only 432 awarded! C:AU,XF NMK 477.

40 000 HUF
108,11
117,65
Bulgária 1916. I. Ferdinánd Zn plakett G HERRMANN gyártói jelzéssel (80,81g/60x70mm) T:2,2- oxidáció / Bulgaria 1916. Ferdinand I Zn plaque with G HERRMANN makers mark (80,81g/60x70mm) C:XF,VF oxidation
30539.

Bulgária 1916. "I. Ferdinánd" Zn plakett "G HERRMANN" gyártói jelzéssel (80,81g/60x70mm) T:2,2- oxidáció / Bulgaria 1916. "Ferdinand I" Zn plaque with "G HERRMANN" makers mark (80,81g/60x70mm) C:XF,VF oxidation

5 000 HUF
11

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF