cca 1890 Herkulesfürdő. 12 db keményhátú fotót tartalmazó leporelló. Klösz György fotóival. (Utolsó kép sarkán kis hiány) Aranyozott egészvászon kötésben. / Herkulesbad 12 photo leporello in full linen binding. Last one has a small damage. 11x17 cm
cca 1890 Marilla magaslati gyógyhely és környéke Sanatorium mell-idegbetegek és üdülők részére. 6p. + 20 nagyméretű, feliratozott keményhátú fotó 22x29 cm. Aranyozott egészvászon kötésben, gerincen kis sérüléssel egyébként jó állapotban. / Marilla Spa and Sanatorium. Booklet with description in Hungarian and German and 20 large photos with descriptions. In ornamented linen binding.
cca 1920 Bécs, az Assisi Szt. Ferenc templom, előtérben a Saturnus gőzhajóval, jobbra a Rudolf főherceg-híd (ma Reichsbrücke), nagyméretű fotó Marianne Strobl utóda bécsi műterméből, kartonra ragasztva, hátulján feliratozva, 23×29,5 cm /
cca 1920 Wien/Vienna, the St. Francis of Assisi Church, with the Saturnus steam ship in the foreground, with the Reichsbrücke to the right, photograph from the atelier of the heir of Marianne Strobl, on cardboard, with notes on its back, 23×29,5 cm
cca 1936 Utazás a náci Németországban. Berlin, az Olimpia, katonák, utcaképek, hajók, felvonulások. 120 darab igényes fénykép, benne egy kevés magyar vonatkozású, de nem kevésbé látványos kép is. /
cca 1936 Images of the Nazi Germany. Olympic games, Berlin city scenes, soldiers, ships and so on. About 120 quality photos in album, including a few about Hungary.
1904 Arad, Füleslabda szövetség országos bajnokságának győztes csapata. Hátoldalt feliratozott fotó. 12x9 cm
A századfordulón a legnépszerűbb csapatjáték a füleslabdázás volt. Száz évvel ezelőtt fektették le a szabályait, ami így szólt: ,,Olyan tömör, 2 kg-os, 25-30 cm átmérőjű bőrlabdával játsszák, amelyen bőrszalagból készült, bőr fogó, fül van. A szemben álló két, 10-10 tagból álló csapat tagjai az ellenfél kapuja felé dobják a labdát: ha a levegőben kapják el, akkor két kézzel, ha a földre esett, akkor a fülénél fogva továbbíthatják. Gólt akkor érnek el, ha az ellenfél kapuja fölött sikerül átdobniuk a labdát. Az a csapat győz, amely az előre megállapított idő alatt több gólt dob.