Military

Number of items: 75

1918 Katonai dokumentum, Kassán kiadva, a hazatérni nem szándékozó orosz hadifoglyok kezelése tárgyában / Military document about the Russian POW-s not wanting to return to Russia. In German and Hungarian
11799.

3 000 HUF
1919 Katona sok kitüntetéssel, műtermi portré Brunhuber Géza budapesti műterméből, 20,5x11,5 cm
11800.

3 400 HUF
9,19
10,00
cca 1919 Megszálló Francia katonák Szeged mellett a Tóth tanyánál. 10 db fotólap / Occupying French soldiers near Szeged. 10 photos
11801.

20 000 HUF
54,05
58,82
cca 1920-1930 Csendőr, kézzel színezett fotó, hidegpecséttel jelzett, Foto Kántor, 8,5×6 cm
11802.

4 000 HUF
1920 Magyar géppuskások felvonulása a Vérmezőn. Pecséttel jelzett sajtófotó. Hajtásnyommal / Hungarian machine gun unit in Budapest. Press photo with a sign of fold. 21x16 cm
11803.

3 000 HUF
15
1921 Nagytétényi lövészeten az aknaszedő zászlóalj, csoportkép, hátulján feliratozva, foltos, 9×14 cm
11804.

3 000 HUF
1923 Légrády Elek (?-?) hadnagy lovon, fotó Kozma Márton pécsi műterméből, hátulján feliratozva, pecséttel jelzett, 9×13,5 cm
11805.

3 000 HUF
1921 Nyugat-magyarországi felkelők. Krug Lajos és felkelőtársai Nagymarton térségében. Fotólap. / 1921 Western Hungarian rebels near Mattersburg (Later Burgenland)
11806.

12 000 HUF
32,43
35,29
10
1925-1927 Magyar Királyság fényképes útlevele Várady Albert (1870-?) gyárigazgató, a m. kir. varasdi 10. honvéd huszárezred ny. ezredesének részére, számos bejegyzéssel, okmánybélyegekkel, pecsétekkel, gyűrött borítóval.
11807.

6 000 HUF
1929 A miskolci 13. honvéd gyalogezred 3. századának katonáról készült tabló kartonon. Fotó mérete 30x20 cm
11808.

4 000 HUF
cca 1930 Magyarország légó körzetei térképpel
11809.

3 000 HUF
17
1936-1943 A volt m. kir. varasdi 10. honvéd huszárezred emlékkönyve. Az ezred egykori katonájának Várady Albert által összeállítva, saját kezű kézírásával, egy helyen 3 gépelt sorral. Benne a Vadászkürt szállodában elhangzott ünnepi beszédek lejegyzett anyagával.  A lapokon izgalmas fotó anyaggal, összesen 15 db, többségében eredeti fotókkal, de közte kisebb részben későbbi előhívású, legkésőbb az 1940-es években előhívott fotókkal is, továbbá egy újságkivágásos fotóval. A fotók egy részén az huszárezred parancsnokainak fotóival, (az összeállítás végül nem sikerült teljesre, 4 helyen csak nevek), 2 db korai csoportképes fotóval (az egyik későbbi előhívás), 3 db fotón az összejövetel fotóival, valamint dobokai és Jenői Dobokay Béla vezérőrnagynak a m.kir. varasdi 10. honvéd huszárezredről készült grafikájával (vegyes technika, papír, jelzett, 24×20 cm).  A ,,Vadászkürtös összejöveteleken szereplők fotóival (3 db összejöveteles fotó), és saját kezű aláírásaikkal a megemlékezéseknél. Köztük:   Várady Albert (1870-?) ezredes, Boromisza Tibor Előd (1880-1960) százados, festőművész, Álgya Sándor (1877-1961) altábornagy, egyházasberzsenyi Berzsenyi István (1878-?) tábornok, vitéz görgői és toporczi Görgey Miklós (1880-1943) ezredes, a m. kir koronaőrség parancsnoka, dálnoki Veress Lajos (1889-1976) vezérezredes, hadtörténész, vitéz dálnoki Miklós Béla (1890-1948) vezérezredes, politikus, majd miniszterelnök (1944-1945), dobokai és Jenői Dobokay Béla (?-?) vezérőrnagy, bonyhádi Perczel Armand (1876-1956) tábornok, zágorjei, zichi és zajki Rubido-Zichy Iván (1874-1964) diplomata, követ, báró Perényi Ödön (1864-1940) százados, országgyűlési főterembiztos.   A későbbi előhívásos csoportképen a fiatal Boromisza Tibor Előd százados (akkor még tiszthelyettes), festőművész és Várady Albert ezredes (akkor még főhadnagy) is szerepel.  Korabeli aranyozott egészvászon-kötésben.  / Memorial album of 10th Hungarian Hussar Regiment, with original photos, newspaper cut, handwritings, in golden linen binding
11811.

1936-1943 A volt m. kir. varasdi 10. honvéd huszárezred "emlékkönyve." Az ezred egykori katonájának Várady Albert által összeállítva, saját kezű kézírásával, egy helyen 3 gépelt sorral. Benne a "Vadászkürt" szállodában elhangzott ünnepi beszédek lejegyzett anyagával. A lapokon izgalmas fotó anyaggal, összesen 15 db, többségében eredeti fotókkal, de közte kisebb részben későbbi előhívású, legkésőbb az 1940-es években előhívott fotókkal is, továbbá egy újságkivágásos fotóval. A fotók egy részén az huszárezred parancsnokainak fotóival, (az összeállítás végül nem sikerült teljesre, 4 helyen csak nevek), 2 db korai csoportképes fotóval (az egyik későbbi előhívás), 3 db fotón az összejövetel fotóival, valamint dobokai és Jenői Dobokay Béla vezérőrnagynak a m.kir. varasdi 10. honvéd huszárezredről készült grafikájával (vegyes technika, papír, jelzett, 24×20 cm). A ,,Vadászkürtös" összejöveteleken szereplők fotóival (3 db összejöveteles fotó), és saját kezű aláírásaikkal a megemlékezéseknél. Köztük: Várady Albert (1870-?) ezredes, Boromisza Tibor Előd (1880-1960) százados, festőművész, Álgya Sándor (1877-1961) altábornagy, egyházasberzsenyi Berzsenyi István (1878-?) tábornok, vitéz görgői és toporczi Görgey Miklós (1880-1943) ezredes, a m. kir koronaőrség parancsnoka, dálnoki Veress Lajos (1889-1976) vezérezredes, hadtörténész, vitéz dálnoki Miklós Béla (1890-1948) vezérezredes, politikus, majd miniszterelnök (1944-1945), dobokai és Jenői Dobokay Béla (?-?) vezérőrnagy, bonyhádi Perczel Armand (1876-1956) tábornok, zágorjei, zichi és zajki Rubido-Zichy Iván (1874-1964) diplomata, követ, báró Perényi Ödön (1864-1940) százados, országgyűlési főterembiztos. A későbbi előhívásos csoportképen a fiatal Boromisza Tibor Előd százados (akkor még tiszthelyettes), festőművész és Várady Albert ezredes (akkor még főhadnagy) is szerepel. Korabeli aranyozott egészvászon-kötésben. / Memorial album of 10th Hungarian Hussar Regiment, with original photos, newspaper cut, handwritings, in golden linen binding

60 000 HUF
162,16
176,47

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF