1918 Katonai dokumentum, Kassán kiadva, a hazatérni nem szándékozó orosz hadifoglyok kezelése tárgyában / Military document about the Russian POW-s not wanting to return to Russia. In German and Hungarian
1920 Magyar géppuskások felvonulása a Vérmezőn. Pecséttel jelzett sajtófotó. Hajtásnyommal / Hungarian machine gun unit in Budapest. Press photo with a sign of fold. 21x16 cm
1921 Nyugat-magyarországi felkelők. Krug Lajos és felkelőtársai Nagymarton térségében. Fotólap. / 1921 Western Hungarian rebels near Mattersburg (Later Burgenland)
1925-1927 Magyar Királyság fényképes útlevele Várady Albert (1870-?) gyárigazgató, a m. kir. varasdi 10. honvéd huszárezred ny. ezredesének részére, számos bejegyzéssel, okmánybélyegekkel, pecsétekkel, gyűrött borítóval.
1936-1943 A volt m. kir. varasdi 10. honvéd huszárezred "emlékkönyve." Az ezred egykori katonájának Várady Albert által összeállítva, saját kezű kézírásával, egy helyen 3 gépelt sorral. Benne a "Vadászkürt" szállodában elhangzott ünnepi beszédek lejegyzett anyagával.
A lapokon izgalmas fotó anyaggal, összesen 15 db, többségében eredeti fotókkal, de közte kisebb részben későbbi előhívású, legkésőbb az 1940-es években előhívott fotókkal is, továbbá egy újságkivágásos fotóval. A fotók egy részén az huszárezred parancsnokainak fotóival, (az összeállítás végül nem sikerült teljesre, 4 helyen csak nevek), 2 db korai csoportképes fotóval (az egyik későbbi előhívás), 3 db fotón az összejövetel fotóival, valamint dobokai és Jenői Dobokay Béla vezérőrnagynak a m.kir. varasdi 10. honvéd huszárezredről készült grafikájával (vegyes technika, papír, jelzett, 24×20 cm).
A ,,Vadászkürtös" összejöveteleken szereplők fotóival (3 db összejöveteles fotó), és saját kezű aláírásaikkal a megemlékezéseknél. Köztük:
Várady Albert (1870-?) ezredes, Boromisza Tibor Előd (1880-1960) százados, festőművész, Álgya Sándor (1877-1961) altábornagy, egyházasberzsenyi Berzsenyi István (1878-?) tábornok, vitéz görgői és toporczi Görgey Miklós (1880-1943) ezredes, a m. kir koronaőrség parancsnoka, dálnoki Veress Lajos (1889-1976) vezérezredes, hadtörténész, vitéz dálnoki Miklós Béla (1890-1948) vezérezredes, politikus, majd miniszterelnök (1944-1945), dobokai és Jenői Dobokay Béla (?-?) vezérőrnagy, bonyhádi Perczel Armand (1876-1956) tábornok, zágorjei, zichi és zajki Rubido-Zichy Iván (1874-1964) diplomata, követ, báró Perényi Ödön (1864-1940) százados, országgyűlési főterembiztos.
A későbbi előhívásos csoportképen a fiatal Boromisza Tibor Előd százados (akkor még tiszthelyettes), festőművész és Várady Albert ezredes (akkor még főhadnagy) is szerepel.
Korabeli aranyozott egészvászon-kötésben.
/ Memorial album of 10th Hungarian Hussar Regiment, with original photos, newspaper cut, handwritings, in golden linen binding