Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 98

1899. Ferenc József / A kertészet és gyümölcsészet terén szerzett érdem elismeréseül - Gróf Berchtold Richárd - 1899 Br díjérem gravírozással (103,86g/62mm) T:2 ph. /  Hungary 1899. Franz Joseph / Award for recognition in horticulture - Count Richárd Berchtold - 1899 Br award medal, engraved (103,86g/62mm) C:XF edge error
30251.

1899. "Ferenc József / A kertészet és gyümölcsészet terén szerzett érdem elismeréseül - Gróf Berchtold Richárd - 1899" Br díjérem gravírozással (103,86g/62mm) T:2 ph. / Hungary 1899. "Franz Joseph / Award for recognition in horticulture - Count Richárd Berchtold - 1899" Br award medal, engraved (103,86g/62mm) C:XF edge error

8 000 HUF
1907. Nemzetközi Sütő-Czukrász és Rokonipari Kiállítás Br plakett (87,26g/47x57mm) T:2 patina / Hungary 1907. International Pastry and Related Professions Exhibiton Br plaque (87,26g/47x57mm) C:XF patina
30252.

1907. "Nemzetközi Sütő-Czukrász és Rokonipari Kiállítás" Br plakett (87,26g/47x57mm) T:2 patina / Hungary 1907. "International Pastry and Related Professions Exhibiton" Br plaque (87,26g/47x57mm) C:XF patina

3 000 HUF
Osztrák-Magyar Monarchia 1914. Az első világháború kezdete Br emlékérem. Szign.: Rudolf Neuberger / Arnold Hartig (52,9g/50mm) T:2 kis patina / Austro-Hungarian Monarchy 1914. The Beginning of World War I Br commemorative medallion. Sign: Neuberger / Hartig (52,9g/50mm) C:XF small patina
30254.

Osztrák-Magyar Monarchia 1914. "Az első világháború kezdete" Br emlékérem. Szign.: Rudolf Neuberger / Arnold Hartig (52,9g/50mm) T:2 kis patina / Austro-Hungarian Monarchy 1914. "The Beginning of World War I" Br commemorative medallion. Sign: Neuberger / Hartig (52,9g/50mm) C:XF small patina

6 000 HUF
1920. Dr. Fleischmann Sándorné MCMXX egyoldalas Br plakett. Szign.: FP (475g/183mm) T:1-,2 fo. / Hungary 1920. Dr. Fleischmann Sándorné MCMXX (Mrs. Alexander Fleischmann, MD. MCMXX) one-sided Br plaque. Sign.: FP (475g/183mm) C:AU,XF spotted
30255.

1920. "Dr. Fleischmann Sándorné MCMXX" egyoldalas Br plakett. Szign.: FP (475g/183mm) T:1-,2 fo. / Hungary 1920. "Dr. Fleischmann Sándorné MCMXX (Mrs. Alexander Fleischmann, MD. MCMXX)" one-sided Br plaque. Sign.: FP (475g/183mm) C:AU,XF spotted

15 000 HUF
40,54
44,12
~1928. Hódmezővásárhelyi Torna és Vívó Egylet - Tennisz Szakosztály 1888-1928 egyoldalas Br plakett, két csavarral képkeretbe rögzítve, gravírozva 1926 VIII 20 - Vegyes páros II. díj (117x162mm) T:2 / Hungary ~1928. Sports and Fencing Association of Hódmezővásárhley - Tennis Faculty 1888-1928 one-sided Br plaque, fastened to a frame with two screws, engraved 1926 VIII 20 - Mixed pair 2nd place (117x162mm) C:XF
30256.

~1928. "Hódmezővásárhelyi Torna és Vívó Egylet - Tennisz Szakosztály 1888-1928" egyoldalas Br plakett, két csavarral képkeretbe rögzítve, gravírozva "1926 VIII 20 - Vegyes páros II. díj" (117x162mm) T:2 / Hungary ~1928. "Sports and Fencing Association of Hódmezővásárhley - Tennis Faculty 1888-1928" one-sided Br plaque, fastened to a frame with two screws, engraved "1926 VIII 20 - Mixed pair 2nd place" (117x162mm) C:XF

18 000 HUF
48,65
52,94
1932-1950. Tiszta erkölcs és munka-bírás a sport eredménye Br plakett, márványlapra erősítve, rajta Tycho Rudolf társelnök Úrnak a Phöbus S.E. football szakosztálya felirattal (2010g/162x171mm) T:2 / Hungary 1932-1950. Tiszta erkölcs és munka-bírás a sport eredménye (Pure Moral and Workload bearing are the result of Sport) Br plaque fastened on marble sheet, with Tycho Rudolf társelnök Úrnak a Phöbus S.E. football szakosztálya (For Co-President Mr. Rudolf Tycho from the Phöbus S.E.s Football Section) inscription (2010g/162x171mm) C:XF
30257.

12 000 HUF
32,43
35,29
1934. A Magyar Királyi Posta Üzemi Tisztviselők Országos Egyesületének Örökös Vándordíja - Postás S.E. 1934 Br emlékplakett. Szign.: Böjthe Gábor (80,8g/54x79mm) T:2 /  Hungary 1934. Royal Hungarian Postal Sports Club Award 1934 Br commemorative plaque. Sign.: Gábor Böjthe (80,8g/54x79mm) C:XF
30258.

1934. "A Magyar Királyi Posta Üzemi Tisztviselők Országos Egyesületének Örökös Vándordíja - Postás S.E. 1934" Br emlékplakett. Szign.: Böjthe Gábor (80,8g/54x79mm) T:2 / Hungary 1934. "Royal Hungarian Postal Sports Club Award 1934" Br commemorative plaque. Sign.: Gábor Böjthe (80,8g/54x79mm) C:XF

3 000 HUF
1941. Debrecen Sz. Kir. Város Zeneiskolája kétoldalas Br plakett, gravírozva (87,12g/58mm) T:1- / Hungary 1941. Music School of Debrecen Free City double-sided Br plaque, engraved (87,12g/58mm) C:AU
30260.

1941. "Debrecen Sz. Kir. Város Zeneiskolája" kétoldalas Br plakett, gravírozva (87,12g/58mm) T:1- / Hungary 1941. "Music School of Debrecen Free City" double-sided Br plaque, engraved (87,12g/58mm) C:AU

4 400 HUF
11,89
12,94
1945. Szent-Györgyi Albert Emlékérem 1945 VI. 9. két oldalas Br öntőforma (182,09g/65mm) T:1- / Hungary 1945. Albert Szent-Györgyi Commemorative Medallion 1945. VI. 9. double-sided Br casting piece (182,09g/65mm) C:AU
30261.

1945. "Szent-Györgyi Albert Emlékérem 1945 VI. 9." két oldalas Br öntőforma (182,09g/65mm) T:1- / Hungary 1945. "Albert Szent-Györgyi Commemorative Medallion 1945. VI. 9." double-sided Br casting piece (182,09g/65mm) C:AU

22 000 HUF
59,46
64,71
1983. Budapesti városszépítő Egyesület 1983 Br plakett, fel nem használt díjplakett terve (282g/75x99mm) T:2 /  Hungary 1983. Budapest City Beautification Assocation Br plaque, not used award plaque trial (282g/75x99mm) C:XF
30262.

1983. "Budapesti városszépítő Egyesület 1983" Br plakett, fel nem használt díjplakett terve (282g/75x99mm) T:2 / Hungary 1983. "Budapest City Beautification Assocation" Br plaque, not used award plaque trial (282g/75x99mm) C:XF

12 000 HUF
32,43
35,29
1990. Cházár András / Cházár András Óvoda, Általános Iskola és Diákotthon Vác - 1990 kétoldalas Br öntőminta (255,88g/93mm) T:1- / Hungary 1990. Cházár András / Cházár András Óvoda, Általános Iskola és Diákotthon Vác - 1990 double-sided Br casting form (255,88g/93mm) T:AU
30263.

1990. "Cházár András / Cházár András Óvoda, Általános Iskola és Diákotthon Vác - 1990" kétoldalas Br öntőminta (255,88g/93mm) T:1- / Hungary 1990. "Cházár András / Cházár András Óvoda, Általános Iskola és Diákotthon Vác - 1990" double-sided Br casting form (255,88g/93mm) T:AU

30 000 HUF
81,08
88,24
DN Dr. Batthány Strattmann László - Isten szolgája 1870-1931 kétoldalas Br öntőminta (395,58g/98mm) T:2 / Hungary ND László Batthány Strattmann Dr - Gods servant 1870-1931 double-sided Br casting piece (395,58g/98mm) C:XF
30264.

DN "Dr. Batthány Strattmann László - Isten szolgája 1870-1931" kétoldalas Br öntőminta (395,58g/98mm) T:2 / Hungary ND "László Batthány Strattmann Dr - God's servant 1870-1931" double-sided Br casting piece (395,58g/98mm) C:XF

36 000 HUF
97,30
105,88

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF