Faleristics: medals, orders, badges

Number of items: 26

~1900. Könyves Kálmán Páholy jelvénye zománcozott Br gomblyukjelvény. AZ ELŐÍTÉLETEK LEGYŐZÉSÉHEZ - KÖNYVES KÁLMÁN - PEST - KEL: - 000872 - I. 24. (39x31mm) T:1- / Hungary ~1900. Coloman the Learned Lodge badge enamelled Br button badge (39x31mm) C:AU
30554.

~1900. "Könyves Kálmán Páholy jelvénye" zománcozott Br gomblyukjelvény. "AZ ELŐÍTÉLETEK LEGYŐZÉSÉHEZ - KÖNYVES KÁLMÁN - PEST - KEL: - 000872 - I. 24." (39x31mm) T:1- / Hungary ~1900. "Coloman the Learned Lodge badge" enamelled Br button badge (39x31mm) C:AU

26 000 HUF
70,27
76,47
~1910-1920. Schlaraffia Budapest - A.U. 48. XXV. zománcozott jelvény, hátoldalon MORZSÁNYI J. BUDAPEST gyártói jelzéssel (48mm) T:1- / Hungary ~1910-1920. Schlaraffia Budapest - A.U. 48. XXV. enamelled badge with MORZSÁNYI J. BUDAPEST makers mark on reverse (48mm) C:AU
30555.

~1910-1920. "Schlaraffia Budapest - A.U. 48. XXV." zománcozott jelvény, hátoldalon "MORZSÁNYI J. BUDAPEST" gyártói jelzéssel (48mm) T:1- / Hungary ~1910-1920. "Schlaraffia Budapest - A.U. 48. XXV." enamelled badge with "MORZSÁNYI J. BUDAPEST" maker's mark on reverse (48mm) C:AU

10 000 HUF
27,03
29,41
~1930. Fővárosi Tűzoltóság fém sisakjelvény (88x70mm) T:2 /  Hungary ~1930. Budapest firefighters metal helmet badge (88x70mm) C:XF
30556.

~1930. "Fővárosi Tűzoltóság" fém sisakjelvény (88x70mm) T:2 / Hungary ~1930. Budapest firefighters metal helmet badge (88x70mm) C:XF

8 000 HUF
~1930-1940. Gy. G. (Gyors- és gépíró) kék zománcos fém jelvény, BERÁN N. BPEST gyártói jelzéssel, és BN beütéssel (24mm) T:1- / Hungary ~1930-1940. Gy. G. (Shorthand and Touch typing) blue enamelled badge with BERÁN N. BPEST makers mark and BN hallmark (24mm) C:AU
30557.

~1930-1940. "Gy. G. (Gyors- és gépíró)" kék zománcos fém jelvény, "BERÁN N. BPEST" gyártói jelzéssel, és "BN" beütéssel (24mm) T:1- / Hungary ~1930-1940. "Gy. G. (Shorthand and Touch typing)" blue enamelled badge with "BERÁN N. BPEST" makers mark and "BN" hallmark (24mm) C:AU

5 000 HUF
~1930-1940. M.GY.O.SZ. (Magyar Gyorsírók Országos Szövetsége) ezüstpatinázott fém jelvény, BERÁN N. BPEST gyártói jelzéssel, és BN beütéssel (14x19mm) T:1- / Hungary ~1930-1940. M.GY.O.SZ. (Hungarian Shorthand Writers Alliance) silver plated badge with BERÁN N. BPEST makers mark and BN hallmark (14x19mm) C:AU
30558.

~1930-1940. "M.GY.O.SZ. (Magyar Gyorsírók Országos Szövetsége)" ezüstpatinázott fém jelvény, "BERÁN N. BPEST" gyártói jelzéssel, és "BN" beütéssel (14x19mm) T:1- / Hungary ~1930-1940. "M.GY.O.SZ. (Hungarian Shorthand Writers Alliance)" silver plated badge with "BERÁN N. BPEST" makers mark and "BN" hallmark (14x19mm) C:AU

5 000 HUF
~1930-1940. Orvos zománcozott Br jelvény, Erdély és Szabó Műszergyára Budapest gyártói jelzéssel (38x48mm) T:1- / Hungary ~1930-1940. Orvos (Doctor) enamelled Br badge, with Erdély és Szabó Műszergyára Budapest makers mark (38x48mm) C:AU
30559.

~1930-1940. "Orvos" zománcozott Br jelvény, "Erdély és Szabó Műszergyára Budapest" gyártói jelzéssel (38x48mm) T:1- / Hungary ~1930-1940. "Orvos (Doctor)" enamelled Br badge, with "Erdély és Szabó Műszergyára Budapest" maker's mark (38x48mm) C:AU

36 000 HUF
97,30
105,88
1946. Magyar Köztársasági Érdemrend Középkeresztjének csillaga zománcozott Ag csillag, hátoldalán függőleges tűvel (80mm) T:1-,2 /  Hungary 1946. Order of Merit of the Hungarian Republic, Commanders Cross Star enamelled Ag star with vertical pin on back (80mm) C:AU,XF NMK 489.
30560.

1946. "Magyar Köztársasági Érdemrend Középkeresztjének csillaga" zománcozott Ag csillag, hátoldalán függőleges tűvel (80mm) T:1-,2 / Hungary 1946. "Order of Merit of the Hungarian Republic, Commander's Cross Star" enamelled Ag star with vertical pin on back (80mm) C:AU,XF NMK 489.

200 000 HUF
540,54
588,24
1948. Kossuth-díj I. fokozata aranyozott Br kitüntetés, részben zománcozott, domború 1949 adományozási évszámmal a koszorú egyik ágán (22x25mm) T:1 / Hungary 1963. Kossuth Prize, Golden badge gilt Br decoration, partially enamelled (22x25mm) C:UNC NMK.: 525.a
30561.

1948. "Kossuth-díj I. fokozata" aranyozott Br kitüntetés, részben zománcozott, domború "1949" adományozási évszámmal a koszorú egyik ágán (22x25mm) T:1 / Hungary 1963. "Kossuth Prize, Golden badge" gilt Br decoration, partially enamelled (22x25mm) C:UNC NMK.: 525.a

16 000 HUF
43,24
47,06
~1948. TÜKER NV (Tüzelőanyag-nagykereskedelmi Nemzeti Vállalat) zománcozott Br jelvény, hátoldalán BENE BÉLA BPEST IV. VÁCI U. 76. gyártói jelzéssel (53x72mm) T:2 kis zománchiba, sérült rögzítők a hátoldalán /  Hungary ~1948. TÜKER NV enamelled Br badge with BENE BÉLA BPEST IV. VÁCI U. 76. makers mark on reverse (53x72mm) C:XF small enamell error, damaged pins on reverse
30562.

~1948. "TÜKER NV (Tüzelőanyag-nagykereskedelmi Nemzeti Vállalat)" zománcozott Br jelvény, hátoldalán "BENE BÉLA BPEST IV. VÁCI U. 76." gyártói jelzéssel (53x72mm) T:2 kis zománchiba, sérült rögzítők a hátoldalán / Hungary ~1948. "TÜKER NV" enamelled Br badge with "BENE BÉLA BPEST IV. VÁCI U. 76." makers mark on reverse (53x72mm) C:XF small enamell error, damaged pins on reverse

12 000 HUF
32,43
35,29
1949. Magyar Népköztársasági Érdemrend III. fokozata aranyozott és zománcozott Br kitüntetés mellszalagon, szalagon miniatűr, mellette szalagsáv szintén miniatűrrel, valamint ezüstszínű, zománcozott csillag függőleges tűvel, a tű belső oldalán verdejel, eredeti adományozói dísztokban! T:1-,2 kis zománchiba, csillagtest végeinél kis hajlások / Hungary 1949. Order of Merit of the Hungarian Peoples Republic 3rd Grade enamelled, and gold plated decoration with ribbon and miniature on the ribbon, also with thin ribbon and miniature, and silver colored, enamelled star with vertical pin, makers mark on inside of the pin, in original case! C:AU,XF small enamell error, some endpoint od the breast star are slightly bent NMK. 531.
30563.

1949. "Magyar Népköztársasági Érdemrend III. fokozata" aranyozott és zománcozott Br kitüntetés mellszalagon, szalagon miniatűr, mellette szalagsáv szintén miniatűrrel, valamint ezüstszínű, zománcozott csillag függőleges tűvel, a tű belső oldalán verdejel, eredeti adományozói dísztokban! T:1-,2 kis zománchiba, csillagtest végeinél kis hajlások / Hungary 1949. "Order of Merit of the Hungarian People's Republic 3rd Grade" enamelled, and gold plated decoration with ribbon and miniature on the ribbon, also with thin ribbon and miniature, and silver colored, enamelled star with vertical pin, makers mark on inside of the pin, in original case! C:AU,XF small enamell error, some endpoint od the breast star are slightly bent NMK. 531.

180 000 HUF
486,49
529,41
1949. A Magyar Népköztársasági Érdemérem arany fokozata zománcozott aranyozott bronz kitüntetés mellszalaggal, szalagsávval és miniatűrrel adományozói tokban, igazolvánnyal T:2 /  Hungary 1949. Medal of Merit of the Hungarian Peoples Republic Gold class enamelled gilt Br decoration on ribbon, with thin ribbon and miniature in original case, with bearers document C:XF NMK 534.
30564.

1949. "A Magyar Népköztársasági Érdemérem arany fokozata" zománcozott aranyozott bronz kitüntetés mellszalaggal, szalagsávval és miniatűrrel adományozói tokban, igazolvánnyal T:2 / Hungary 1949. "Medal of Merit of the Hungarian Peoples Republic Gold class" enamelled gilt Br decoration on ribbon, with thin ribbon and miniature in original case, with bearers document C:XF NMK 534.

8 000 HUF
1952. zománcozott Olimpiai jelvény, Rákosi-címerrel (32x35mm) T:1- / Hungary 1952. enamelled Olympic badge with Rákosi coat of arms (32x35mm) C:AU
30565.

1952. zománcozott Olimpiai jelvény, Rákosi-címerrel (32x35mm) T:1- / Hungary 1952. enamelled Olympic badge with "Rákosi coat of arms" (32x35mm) C:AU

12 000 HUF
32,43
35,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF