1782 Schütz, Karl: La Garde noble hongroise en Gala. Wien, 1782. Artaria. Magyar nemesi testőrt ábrázoló színezett rézmetszet. / Colored etching. 17x26 cm
cca 1800 Oszmán tiszti(?) kard hüvelye, aranyozott ezüst (Ag.) szerelékkel, bőr borítással, hiányos türkiz berakással, jelzett, h: 82,5 cm /
cca 1800 Ottoman officer(?) sword scabbard, with gilt silver (Ag.) parts, covered with leather, with turqoise inlays, one gem is missing, l: 82,5 cm
1840 Georg von Seiben, a császári és királyi hadsereg huszár főhadnagyának fizetéséről szóló oklevél, I. Ferdinánd osztrák császár (V. Ferdinánd néven magyar király) papírfelzetes viaszpecsétjével, saját kezű aláírásával, német nyelven, hajtásnál három részre szakadva, 53x73 cm
1874 Pola, Osztrák-magyar Haditengerészet matróz toborzó hirdetménye, német nyelven, szélein kis szakadások, 61x44 cm / 1874 Pola, k. k. Kriegsmarine (Austro-Hungarian Navy) recruitment poster, in German, with small tears, 61x44 cm
1904 Rang-Liste k.u.k. Infanterieregiment Ritter von Schwitzer Nr 82. - A temesvári és székelyudvarhelyi állomáshelyű 82. dragonyos ezred ranglistája. 32p. Szép állapotú aranyozott egészvászon kötésben. / In full linen binding. 10x14 cm