1905 Hegedűs Sándor (1847-1906) közgazdász, miniszter, írót ábrázoló fotók, lánya, Hegedűs Rózsika készítette. Benne a minisztert és családját, lakhelyüket ábrázoló 18 db eredeti, 1900-körüli felvétel, feliratozva, hozzá néhány modernebb darab. Albumban, fedlap lejár.
1855 Roger Fenton (1819-1869) brit fotográfus: Field Marshall Lord Raglan fotója, A Krími háború idején készített fotósorozat az első hadi fénykép sorozat volt a világon.. A képen Lord Raglan, a brit seregek fővezére.
Kiadta T. Agnew & Sons. Rendkívüli ritkaság, fotótörténeti és militária érdekesség!
1855 Roger Fenton (1819-1869): Field Marshall Lord Raglan Commander of the British army. Photo from the Crimean War series. The series is the first war-photograph series. Issued by T. Agnew and Sons. Salted print. Rarity! Image size: 12x18,5 cm Page size 37x51 cm
1855 Pierre François Joseph Bosquet (1810-1861) francia marsall, a Krími háborúban a Francia seregek hadvezérének eredeti fotója, rajta saját kezű dedikációjával, Alexander Hübner (1811-1892) osztrák diplomatának címezve / 1855 Pierre François Joseph Bosquet (1810-1861) French marshall, leader of the French army in the Crimean war. Original photo with his autograph dedication to Alexander Hübner (1811-1892), Austrian diplomat
Image size:18x27 cm, paper size: 28x40 cm
Albert Schweitzer (1865-1965) eredeti fotó.Salisbury fotó pecséttel jelezve. / Original photo of Albert Schweitzer, photo by Pictorial Press Ltd. 21x25 cm
Marcel Journet (1868-1933) francia operaénekes dedikált fotója kartonlapon / Autograph dedicated photo of the French opera singer on cartboard. 31x37 cm
Székely Aladár: Ady Endre (1877-1919) és Babits Mihály (1883-1941) közös fényképe. Székely Aladár saját kezűleg aláírt és hátul címkével jelzett nagyméretű fotója kartonon. A fotó mérete 35x27 cm. Az aukción még soha nem szerepelt fénykép valószínűleg 1917 júliusában készült, amikor Ady a Boncza örökséggel kapcsolatos ügyek miatt a fővárosba látogatott.
cca 1895 Nemes kisasszonyok varrnak, csoportkép, hátoldalán a szereplők azonosításával: Ugron Gáborné Szalay Lívia (1879-1961), Illyés Gézáné Szarvasy Ida (1881-1971), Magyary-Kossa Anikó (1882-1966) festőművész, Perczel Anikó (?-?), Szalay Gáborné Berzeviczy Edit (1880-1957), Gáll Endréné Lánczy Etelka (1871-1968), Puky Endréné Lánczy Gizella (1880-1951), Schell Ernőné Berzeviczy Lilian (1880-1951), paszpartuban, üvegezett fa keretben, 14,5×24 cm /
cca 1895 Young noble ladies sewing, vintage photograph, with notes on its back identifying the women, each of them members of prominent Hungarian families (see the list above in the Hungarian description), in passepartout, glassed wooden frame, 14,5×24 cm