Meyer's Universum oder Abblidung und Beschreibung des Sehenswerhelten und Merkwürdigsten der Natur und Kunst auf der ganzen Erde. 1-2. (Egy kötetben.) Hildburghaufen-New York, 1833-1835, Bibliographischen Institut,108+112 p.+93 acélmetszettel városképekről, látképekről. Hatodik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, sérült hiányzó gerinccel, de a könyvtest épp és egyben van, foltos, német nyelven./
Meyer's Universum oder Abblidung und Beschreibung des Sehenswerhelten und Merkwürdigsten der Natur und Kunst auf der ganzen Erde. 1-2. (In one book.) Hildburghaufen-New York, 1833-1835, Bibliographischen Institut,108+112 p.+93 steel-engraving view. Sixth edition. Linenbinding, without spine, but the bookbound okay, with worn cover, with spotty pages, in German language.
(A Szerémségi Hercegség leirasa)
Avanci, Giuseppe: Chorographia istorica del Ducato,e Provincia del Sirmio dalla Sagra Cesarea Maesta di Leopoldo invittissimo Imperatore Conferito col Mero, e Misto Impero, e col Titolo d Altezza al Prencipe Livio Odescalchi Duca di Bracciano, e Ceri &c. Tradotta nell Idioma Italiano dalla gia stampata in Latino dall istesso Autore Guiseppe Avanci da Fermo, E dal Medesimo Dedicata all Urbano Amico Con l aggionta della Bolla d Oro sopra la medesima Investitura &c. Emanata l Anno mille seicento novanta otto. Roma, 1700. Nella Stamparia di Domenico Antonio Ercole. 2 sztl. lev. 128 l. Korabeli egészpergamen-kötésben, foltos borítóval, és néhol a széleken tintafoltos lapokkal.
Odescalchi Livius XI. Ince pápa (eredetileg Odescalchi leszármazott) unokaöccse volt, akit I. Lipót császár birodalmi hercegi rangra emelt s neki adományozta 1698-ban a Szerémséget hercegi címet. Utód nélkül halt meg, így a szerémségi hercegi cím elenyészett. A szerző maga fodította olaszra a korábban latinul megjelent művét, mely érdekes helytörténeti leírást ad a Szerémségről, Szörény városáról, illetve közli az adományozó oklevél szövegét. Ritka, hungaricum. Árverésen eddig egyszer szerepelt. Apponyi IV. 2353. /
History of the Dukedom of Sirimium (Srem) written by the first and the last duke of Srem Livius Odescalch. In Italian. Interesting description of the city of Szörény Surinj. In pergramin binding, with some stains on the cover and ink on some pages.
Lóczy Lajos: A khinai birodalom természeti viszonyainak és országainak leírása. Bp., 1886, Természettudományi Társulat (Természettudományi Könyvkiadó Vállalat 26.). Számos illusztrációval, egy kicsit sérült térképmelléklettel. Kicsit kopott félbőr kötésben, jó állapotban. /
With illustrations and a map. In a slightly worn out half leather bindign, in good condition.
Vay Péter: Kelet császárai és császárságai. 17 színes műlappal, 50 műmelléklettel és 86 szövegképpel.
Budapest, 1906. Franklin-Társulat (Magyar Irodalmi Intézet ny.) 465 + [1] p. + 67 t. Első kiadás. Festett egészvászon kötésben, jó állapotban. / Empires and Emperors of the East (China, Japan and other countries) Linen binding, in good condition
A Nemzeti Stadion az (óbudai) Aranyhegyen. Előszó Botzenhardt János, Andréka Károly, Martin Gyula.
(Bp., 1936, Bichler és Büchler ny.). 39,[1]p., 16t. Dr. Réthly Antal, Dr. Aujeszky László és más tudósok támogató véleménye, tanulmánya, a végül meg nem valósult olimpiai stadiontervről. Kiadói kartonborítóban, spirálfűzéssel
Sopron. Civitas fidelissima. Szerk. Dr. Thirring Gusztáv. Sopron, 1925, Sopronmegyei Kör. 124 p. Számos szövegközti képpel illusztrálva. Kiadói, illusztrált papírkötésben. Szép állapotban
Erdősi Károly: Napsütéses Indiában. Úti emlékek. Budapest, (1929), Szent István-Társulat. Negyedik, bővített kiadás. Kiadói kissé kopottas illusztrált egészvászon-kötés, fekete-fehér szövegközti fotókkal, és egy térképpel illusztrálva. A szerző által dedikált! Jó állapotban.
Almásy László: Autóval Szudánba. Első autó-utazás a Nílus mentén, vadászatok angol-egyiptomi Szudánban. Dr. Cholnoky Jenő előszavával. 82 képpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 240 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben. Szép állapotban.
A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára: Lóczy Lajos: A Mennyei Birodalom története
Budapest, 1901. Wodianer. 288p. + 7 térkép. Kiadói vászonkötésben, a borítófedélen színes képpel, jó állapotban.