Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 78

Vadász György (1924-1997) DN Szíved még egyszer megszakad tán, ha hosszan bolygasz a cirillbetűs Szabadkán egyoldalas Br plakett (434,01g/108mm) T:2 / Hungary 1993. Szíved még egyszer megszakad tán, ha hosszan bolygasz a cirillbetűs Szabadkán one-sided Br plaque with quote from a poem. Sign.: György Vadász (434,01g/108mm) C:XF
30194.

Vadász György (1924-1997) DN "Szíved még egyszer megszakad tán, ha hosszan bolygasz a cirillbetűs Szabadkán" egyoldalas Br plakett (434,01g/108mm) T:2 / Hungary 1993. "Szíved még egyszer megszakad tán, ha hosszan bolygasz a cirillbetűs Szabadkán" one-sided Br plaque with quote from a poem. Sign.: György Vadász (434,01g/108mm) C:XF

5 000 HUF
Vanczák Ferenc (1908- ) 1947. Budapesti Szállodások és Vendéglősök Ipartestülete kétoldalas Br emlékérem, hátoldalán gravírozva (120g/71,5mm) T:1- ph. / Hungary 1947. Restaurateurs and Hotel Owners Association of Budapest two-sided Br commemorative medallion, engraved on backside. Sign.: Ferenc Vanczák (120g/71,5mm) C:AU edge error
30195.

Vanczák Ferenc (1908- ) 1947. "Budapesti Szállodások és Vendéglősök Ipartestülete" kétoldalas Br emlékérem, hátoldalán gravírozva (120g/71,5mm) T:1- ph. / Hungary 1947. "Restaurateurs and Hotel Owners Association of Budapest" two-sided Br commemorative medallion, engraved on backside. Sign.: Ferenc Vanczák (120g/71,5mm) C:AU edge error

12 000 HUF
32,43
35,29
Ifj. Vastagh György (1868-1946) 1911. Erzsébet királyné - Magyarország védő angyala / Drezdai Egészségügyi Világkiállítás - A Magyar Állam Pavillonja Br emlékérem (76.3g/60mm) T:2  / Hungary 1911. Queen Elisabeth - Protector angel of Hungary / International Hygiene Exhibition in Dresden commemorative Br medallion. Sign: György Vastagh (76.3g/60mm) C:XF  HP 6364.
30196.

Ifj. Vastagh György (1868-1946) 1911. "Erzsébet királyné - Magyarország védő angyala / Drezdai Egészségügyi Világkiállítás - A Magyar Állam Pavillonja" Br emlékérem (76.3g/60mm) T:2 / Hungary 1911. "Queen Elisabeth - Protector angel of Hungary / International Hygiene Exhibition in Dresden" commemorative Br medallion. Sign: György Vastagh (76.3g/60mm) C:XF HP 6364.

10 000 HUF
27,03
29,41
Vígh Tamás (1926-2010) 1975. A Budavári Palota 1975-től a Nemzeti Galériának is otthona kétoldalas Br emlékérem (930g/~126mm) T:1 / Hungary 1975. From 1975 the Buda Castle is the Home of the National Gallery two-sided Br commemorative medallion. Sign.: Tamás Vígh (930g/~126mm) T:UNC
30197.

Vígh Tamás (1926-2010) 1975. "A Budavári Palota 1975-től a Nemzeti Galériának is otthona" kétoldalas Br emlékérem (930g/~126mm) T:1 / Hungary 1975. "From 1975 the Buda Castle is the Home of the National Gallery" two-sided Br commemorative medallion. Sign.: Tamás Vígh (930g/~126mm) T:UNC

18 000 HUF
48,65
52,94
Zimányi Ernő 1935. Petőfi emlékérem egyoldalas Br emlékérem, hátoldala gravírozva (68mm/107,54g) T:2 / 1935. Petőfi Commemorative medallion one-sided Br commemorative medallion, engraved on reverse. Sign.: Ernő Zimányi (68mm/107,54g) C:XF
30198.

Zimányi Ernő 1935. "Petőfi emlékérem" egyoldalas Br emlékérem, hátoldala gravírozva (68mm/107,54g) T:2 / 1935. "Petőfi Commemorative medallion" one-sided Br commemorative medallion, engraved on reverse. Sign.: Ernő Zimányi (68mm/107,54g) C:XF

5 000 HUF
Zutt Richard (1887-1938) 1914. KÉVE Művészegyesület jelzetlen sárgaréz emlékérem. A KULTURÁÉRT ÉS A HAZÁÉRT / A KÉVE 1914 (263,57g/82mm) T:2,2- ph. / Hungary 1914. KÉVE Art Association Brass commemorative medallion. Sign: Richard Zutt (263,57g/82mm) C:XF,VF edge error HP 6825.
30199.

Zutt Richard (1887-1938) 1914. "KÉVE Művészegyesület" jelzetlen sárgaréz emlékérem. "A KULTURÁÉRT ÉS A HAZÁÉRT / A KÉVE 1914" (263,57g/82mm) T:2,2- ph. / Hungary 1914. "KÉVE Art Association" Brass commemorative medallion. Sign: Richard Zutt (263,57g/82mm) C:XF,VF edge error HP 6825.

3 000 HUF
1751. Lotharingiai Ferenc és Mária Terézia látogatása a magyarországi bányavárosokban Ag zseton. FRANC IMP AVG M THERES HUNG REX / FORTUNAE REDUCI - ADV AVG IN FOD H I - MDCCLI (4,25g/24-25mm) T:2 kis patina / Austrian Empire 1751. Visit of Franz I and Maria Theresia to the Hungarian Mines Ag token (4,25g/24-25mm) C:XF small patina
30200.

1751. "Lotharingiai Ferenc és Mária Terézia látogatása a magyarországi bányavárosokban" Ag zseton. "FRANC IMP AVG M THERES HUNG REX / FORTUNAE REDUCI - ADV AVG IN FOD H I - MDCCLI" (4,25g/24-25mm) T:2 kis patina / Austrian Empire 1751. "Visit of Franz I and Maria Theresia to the Hungarian Mines" Ag token (4,25g/24-25mm) C:XF small patina

18 000 HUF
48,65
52,94
1849. Kossuth Lajos és Bem József közös küzdelme a szent magyar szabadságért német nyelvű ezüstözött ón emlékérem. Szign.: Drentwett F. (22,17g/40,4mm) T:2- ph. / Hungary 1849. german language Sn commemorative medallion. VEREINT I. KAMPF DER UNGARNS HEILIGE FREIHEIT. - LUD. KOSSUTH - JOS. BEM. 1849. / DES RUHMES UNWELKBAREN LORBEER WINDET D.GESCHICHTE EUCH BEIDEN Sign: Drentwett F. (22,17g/40,4mm) C:VF edge error
30201.

1849. "Kossuth Lajos és Bem József közös küzdelme a szent magyar szabadságért" német nyelvű ezüstözött ón emlékérem. Szign.: Drentwett F. (22,17g/40,4mm) T:2- ph. / Hungary 1849. german language Sn commemorative medallion. "VEREINT I. KAMPF DER UNGARNS HEILIGE FREIHEIT. - LUD. KOSSUTH - JOS. BEM. 1849. / DES RUHMES UNWELKBAREN LORBEER WINDET D.GESCHICHTE EUCH BEIDEN" Sign: Drentwett F. (22,17g/40,4mm) C:VF edge error

4 000 HUF
1865. Bohóc estély a lövöldében - Pest ón zseton. Szign.: C. Braun (10,18g/32,5mm) T:2 ph., ü. / Hungary 1865. Clown evening of the shooting range - Pest Sn token. Sign.: C. Braun (10,18g/32,5mm) C:XF edge error, ding
30202.

1865. "Bohóc estély a lövöldében - Pest" ón zseton. Szign.: C. Braun (10,18g/32,5mm) T:2 ph., ü. / Hungary 1865. "Clown evening of the shooting range - Pest" Sn token. Sign.: C. Braun (10,18g/32,5mm) C:XF edge error, ding

4 000 HUF
1865. Emlékérem a pesti országgyűlésre ezüstözött Br emlékérem ÉLJEN A HAZA - ES LEBE DAS VATERLAND / EMLÉKÜL AZ 1865. ÉVI ORSZÁG GYÜLÉS MEGNYITÁSÁRA - ORSZÁG HÁZ, a peremen: UNGARISCHE DENK MÜNZE - MAGYAR EMLÉK PÉNZ (24,13g/39mm) T:2 ph. / Hungary 1865. Commemorative Medallion for Parliament of 1865 at Pest silver plated Br commemorative medallion ÉLJEN A HAZA - ES LEBE DAS VATERLAND / EMLÉKÜL AZ 1865. ÉVI ORSZÁG GYÜLÉS MEGNYITÁSÁRA - ORSZÁG HÁZ (Long live the Country / In memory of the opening of the Parliament of 1865 - The Parliament), on the edge: UNGARISCHE DENK MÜNZE - MAGYAR EMLÉK PÉNZ (Hungarian Commemorative Coin) (24,13g/39mm) C:XF edge error
30203.

1865. "Emlékérem a pesti országgyűlésre" ezüstözött Br emlékérem "ÉLJEN A HAZA - ES LEBE DAS VATERLAND / EMLÉKÜL AZ 1865. ÉVI ORSZÁG GYÜLÉS MEGNYITÁSÁRA - ORSZÁG HÁZ", a peremen: "UNGARISCHE DENK MÜNZE - MAGYAR EMLÉK PÉNZ" (24,13g/39mm) T:2 ph. / Hungary 1865. "Commemorative Medallion for Parliament of 1865 at Pest" silver plated Br commemorative medallion "ÉLJEN A HAZA - ES LEBE DAS VATERLAND / EMLÉKÜL AZ 1865. ÉVI ORSZÁG GYÜLÉS MEGNYITÁSÁRA - ORSZÁG HÁZ (Long live the Country / In memory of the opening of the Parliament of 1865 - The Parliament)", on the edge: "UNGARISCHE DENK MÜNZE - MAGYAR EMLÉK PÉNZ (Hungarian Commemorative Coin)" (24,13g/39mm) C:XF edge error

3 000 HUF
1867. A Buda-Pesti koronázás emlékéül 1867 ón emlékérem füllel (11,79g/32mm) T:1-,2 / Hungary 1867. For the Coronation at Buda-Pest 1867 Sn commemorative medallion with ear (11,79g/32mm) C:AU,XF
30204.

1867. "A Buda-Pesti koronázás emlékéül 1867" ón emlékérem füllel (11,79g/32mm) T:1-,2 / Hungary 1867. "For the Coronation at Buda-Pest 1867" Sn commemorative medallion with ear (11,79g/32mm) C:AU,XF

12 000 HUF
32,43
35,29
Osztrák-Magyar Monarchia / Bécs 1867A Koronázási zseton Erzsébet királyné budai koronázására Ag (3.32g/20mm) T:2 ph. / Austro-Hungarian Monarchy / Vienna 1867A Empress Elizabeth Crowned as Hungarian Queen in Buda, Silver Jeton ERZSÉBET AUSZTRIAI CSÁSZÁRNÉ A / BOLDOGÍTÓ CSILLAGZAT ÖRÖMÁRJAI KÖZT - MAGYAR KIRÁLYNÉVÁ/ KORONÁZTATOTT/ BVDÁN/ MDCCCLXVII (3.32g/20mm) C:XF edge error
30205.

Osztrák-Magyar Monarchia / Bécs 1867A Koronázási zseton Erzsébet királyné budai koronázására Ag (3.32g/20mm) T:2 ph. / Austro-Hungarian Monarchy / Vienna 1867A Empress Elizabeth Crowned as Hungarian Queen in Buda, Silver Jeton "ERZSÉBET AUSZTRIAI CSÁSZÁRNÉ A / BOLDOGÍTÓ CSILLAGZAT ÖRÖMÁRJAI KÖZT - MAGYAR KIRÁLYNÉVÁ/ KORONÁZTATOTT/ BVDÁN/ MDCCCLXVII" (3.32g/20mm) C:XF edge error

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF