Books: travelling, cities

Number of items: 49

Arad-megye és Arad-város ismertetése. A magyar orvosok és természetvizsgálók Arad-városban tartott XV. nagygyűlése alkalmából. Szerkeszté Parecz István. Arad, 1871, Réthy Lipót ny.,4+110+2 p. Korabeli kopottas félvászon kötés, némileg hiányos gerinccel, de ezeket leszámítva jó állapotban, Római Magyar Történeti Intézet intézményi bélyegzőjével.
12258.

20 000 HUF
54,05
58,82
12259.

20 000 HUF
54,05
58,82
Dr. Rapcsányi Jakab: Baja és Bács Bodrog vármegye községei. Magyar Városok Monográfiája XIV. Budapest, 1934, 671 p.+12 t. Kiadói aranyozott egészvászon kötés. Képekkel, táblázatokkal, és térképekkel illusztrált kötet. A borító sarkai kopottak. A gerince némileg sérült. A lapélek enyhén foltosak.
12260.

10 000 HUF
27,03
29,41
Kozma Ferenc: A Székelyföld közgazdasági és közmívelődési állapota. Budapest, 1879, Franklin-Társulat, Székely Mívelődési és Közgazdasági Egylet, VIII+470+2 p. Átkötött félvászon kötés, Szily Kálmán ex libris-szével, intézményi bélyegzővel.
12261.

20 000 HUF
54,05
58,82
Éjszaky József: A Magas Tátra. Három nap a Magas Tátrán. Utvezető, uti tervvel, menetrenddel, költségelőirányzattal, tájleírással, 20 képpel és egy térrajzzal. Bp., 1900, Ötödik, bővített kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval.
12262.

Éjszaky József: A Magas Tátra. "Három nap a Magas Tátrán. Utvezető, uti tervvel, menetrenddel, költségelőirányzattal, tájleírással, 20 képpel és egy térrajzzal. Bp., 1900, Ötödik, bővített kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval.

8 000 HUF
Imrényi-Szabó Imre: Öreg udvarházak. Régi kuriák és parasztházak Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegyében. Budapest, é.n. (1944) , Pest-Pilis-Solt-Kiskun Vármegye Népművelési Bizottsága, Pallas nyomda 172 p. A 13. oldaltól fekete-fehér fotó képanyag, képaláírásokkal. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.
12263.

8 000 HUF
Hegedüs Sándor: Tekintetes Vas vármegyének Szombathelyen ujonan épített börtönei s abban felállított javító intézet története. Kezdetétől tökélletes kifejléséig, jelen állapotjával együtt. Kőszeg, (1841.) Reichard Károly. 74p. + 2 kihajtható tábla, Nagyon szép állapotban. Ritka!
12264.

Hegedüs Sándor: Tekintetes Vas vármegyének Szombathelyen ujonan épített börtönei 's abban felállított javító intézet' története. Kezdetétől tökélletes kifejléséig, jelen állapotjával együtt. Kőszeg, (1841.) Reichard Károly. 74p. + 2 kihajtható tábla, Nagyon szép állapotban. Ritka!

8 000 HUF
23
Tóvölgyi Titusz: A rónák vésze. Vázlatok a betyáréletből. Összefüggésben a szegedi bünkrónikával. Pest, 1872. Heckenast. 223p.+5t Későbbi félvászon kötésben, foltos lapokkal
12265.

6 000 HUF
Szabó Ferenc: A dél-alföldi betyárvilág. Gyulai Erkel Ferenc Múzeum Kiadványai 53-54. Gyula, 1964, Gyulai Erkel Ferenc Múzeum, 171 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 1500 példányban.
12266.

8 000 HUF
Dr. Szabó Oreszt: A magyar oroszokról. (Ruthének.) Nemzetiségi Ismertető Könyvtár I. Budapest, 1913, Franklin nyomda. Korabeli félvászon kötés, a címlapon intézményi bélyegzőkkel, márványozott lapélekkel, egyébként jó állapotban.
12267.

5 000 HUF
Dr. Chyzer Kornél: Bártfa-fürdői emlékkönyv. Myskovszky Victor rajzai és Divald Károly fényképei nyomán. Budapest-Eperjes, 1889. Divald Károly, 46 p. + 36 t. Első kiadás.Kiadói díszesen aranyozott egészvászon kötésben, festett lapélekkel, kissé foltos borítóval, kissé kopottas, megfakult gerinccel, kissé foltos lapszélekkel.
12268.

6 000 HUF
12269.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF