Number of items: 81

Vámbéry Ármin (1832-1913) : Küzdelmeim. Budapest, 1905, Franklin-Társulat. Korabeli kartonált papírkötés. A szerző által Dr. Schaffer Károly (1864-1939), dedikált példány. Jó állapotban!
12625.

22 000 HUF
59,46
64,71
Magyar közmondások könyve. Szerkeszti és kiadja Erdélyi János. Budapest, 1851, Kozma Vazul, IV+461 p. Átkötött félvászon kötés, márványozott lapélekkel, picit kopott borítóval, az egyik lap sarka javított, jó állapotban.
12626.

20 000 HUF
54,05
58,82
Újabb nemzeti könyvtár. Kiadják Ürményi József, Kazinczy Gábor, Zsedényi Edvárd, b. Eötvös József... I-III. folyam. Pest, 1852-1854. Emich Gusztáv. 1. Zerinvári gróf Zrinyi Miklós öszves munkái. Első, a szerző kiadatlan prózai műveivel kiegészített kiadás Kazinczy Gábor és Toldy Ferenc által. /(2)p.+420h.+3t.+1 kihajt. Mell. 2. Galantai Esterházy Miklós munkái. Eredeti kéziratok és kiadások után a szerző életrajzával szerkeszté Toldy Ferenc. /CIV+448h.+1t. 3. Szalárdi János siralmas magyar krónikája kilencz könyvei. Kéziratok után szerkeszté b. Kemény Zsigmond. /(4)p.+680h.+ XVI. 4. Köpcsényi és Jánosházai báró Listi László költői munkái. Ürményi József által. /(4)p.+312h. + VII. 5. Tizenhatodik századbeli magyar történetirók. Régi kiadások és kéziratok után szerkeszté Toldy Ferenc. I. Székely István magyar krónikája, 1558. - II. Heltai Gáspár magyar krónikája, 1575. /(4)p.+618h. 6. Nagyajtai Cserei Mihály históriája. A szerző eredeti kéziratából Kazinczy Gábor által. /(4)p.+480h. Három kötetbe kötve. Egységes, díszesen aranyozott gerincű, korabeli félbőr kötésben, márványozott lapszélekkel. Kiváló állapotú, gyönyörű sorozat, egyben rendkívül ritkán látható!
12627.

80 000 HUF
216,22
235,29
Egyetemes irodalomtörténet. Szerk.: Heinrich Gusztáv. 1-4. köt. Bp., 1903-1911. Franklin. Aranyozott gerincű félbőr kötésben, jó állapotban. /  Half leather binding with gilded spine, in good condition.
12628.

26 000 HUF
70,27
76,47
12629.

24 000 HUF
64,86
70,59
Egy magyar táncosnő. Nagy Etel emléke. Bp., 1940. Cserépfalvi (Hungária ny.) Vas István 1979-ben kelt ajánló soraival.A fiatalon meghalt táncművész Kassák Lajos nevelt lánya, Vas István felesége volt. Budapest, 1940, Cserépfalvi Kiadás. Kiadói félvászon kötésben, papír fedőborító belül firkált, egyébként szép állapotban.
12630.

20 000 HUF
54,05
58,82
(Kisfaludy Sándor): Regék a magyar elő-időből. Buda, 1818, Királyi Magyar Universitás betűivel. 4+XVIII+6+ 264 p. + 3 rézmetszet. Második kiadás. Korabeli aranyozott egészbőr kötés, a borítón Újévi Ajándék felirattal, az elülső és a hátsó kötéstábla belsején aranyozott, festett díszítés (Adorján Eszter, Bálint Sándor, 1827), aranyozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, az előzéklapon ajándékozási sorokkal, de alapvetően jó állapotban.
12631.

(Kisfaludy Sándor): Regék a magyar elő-időből. Buda, 1818, Királyi Magyar Universitás betűivel. 4+XVIII+6+ 264 p. + 3 rézmetszet. Második kiadás. Korabeli aranyozott egészbőr kötés, a borítón 'Újévi Ajándék' felirattal, az elülső és a hátsó kötéstábla belsején aranyozott, festett díszítés (Adorján Eszter, Bálint Sándor, 1827), aranyozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, az előzéklapon ajándékozási sorokkal, de alapvetően jó állapotban.

12 000 HUF
32,43
35,29
Záborszky István: Rabindranath Tagore világnézete. Bp., 1927, Szent István Társulat. Rabindranath Tagore aláírásával! Papírkötésben, jó állapotban. /  With the signature of Rabindranath Tagore both in Latin and Bengali script. Paperback, in good condition.
12632.

12 000 HUF
32,43
35,29
Weöres Sándor: Az éjszaka csodái.  Bp., 1974. (Iparm. Főisk. Ny.) 8 p. Bibliofil kiadvány- Széthajtható papírborítóban. Weöres verséhez készült füzet, Koltai Éva, a Magyar Iparművészeti Főiskola Typo-grafikai tanszékének hallgatója által tervezett tipográfiával és kötéssel. 100 példány.
12633.

8 000 HUF
Szabó Lőrinc (1900-1957): Fény, fény, fény. Budapest, 1926, Kultura Rt. Korabeli félvászon kötés. Első kiadás. A szerző által Ascher Oszkár (1897-1965) színész, előadóművész, színészpedagógus, és színházigazgató részére dedikált példány, dátumozással (1926).
12634.

14 000 HUF
37,84
41,18
12635.

14 000 HUF
37,84
41,18
Illyés Gyula: Kora Tavasz I-II. Budapest, 1941, Révai. Kiadói félvászon kötés, kiadói borítóban. A szerző által, Székács Pálnak dedikált példány. Jó állapotban.
12636.

10 000 HUF
27,03
29,41

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF