Vámbéry Ármin (1832-1913) : Küzdelmeim. Budapest, 1905, Franklin-Társulat. Korabeli kartonált papírkötés. A szerző által Dr. Schaffer Károly (1864-1939), dedikált példány. Jó állapotban!
Magyar közmondások könyve. Szerkeszti és kiadja Erdélyi János. Budapest, 1851, Kozma Vazul, IV+461 p. Átkötött félvászon kötés, márványozott lapélekkel, picit kopott borítóval, az egyik lap sarka javított, jó állapotban.
Újabb nemzeti könyvtár. Kiadják Ürményi József, Kazinczy Gábor, Zsedényi Edvárd, b. Eötvös József... I-III. folyam. Pest, 1852-1854. Emich Gusztáv.
1. Zerinvári gróf Zrinyi Miklós öszves munkái. Első, a szerző kiadatlan prózai műveivel kiegészített kiadás Kazinczy Gábor és Toldy Ferenc által. /(2)p.+420h.+3t.+1 kihajt. Mell.
2. Galantai Esterházy Miklós munkái. Eredeti kéziratok és kiadások után a szerző életrajzával szerkeszté Toldy Ferenc. /CIV+448h.+1t.
3. Szalárdi János siralmas magyar krónikája kilencz könyvei. Kéziratok után szerkeszté b. Kemény Zsigmond. /(4)p.+680h.+ XVI.
4. Köpcsényi és Jánosházai báró Listi László költői munkái. Ürményi József által. /(4)p.+312h. + VII.
5. Tizenhatodik századbeli magyar történetirók. Régi kiadások és kéziratok után szerkeszté Toldy Ferenc. I. Székely István magyar krónikája, 1558. - II. Heltai Gáspár magyar krónikája, 1575. /(4)p.+618h.
6. Nagyajtai Cserei Mihály históriája. A szerző eredeti kéziratából Kazinczy Gábor által. /(4)p.+480h.
Három kötetbe kötve. Egységes, díszesen aranyozott gerincű, korabeli félbőr kötésben, márványozott lapszélekkel. Kiváló állapotú, gyönyörű sorozat, egyben rendkívül ritkán látható!
Egy magyar táncosnő. Nagy Etel emléke.
Bp., 1940. Cserépfalvi (Hungária ny.) Vas István 1979-ben kelt ajánló soraival.A fiatalon meghalt táncművész Kassák Lajos nevelt lánya, Vas István felesége volt. Budapest, 1940, Cserépfalvi Kiadás. Kiadói félvászon kötésben, papír fedőborító belül firkált, egyébként szép állapotban.
(Kisfaludy Sándor): Regék a magyar elő-időből. Buda, 1818, Királyi Magyar Universitás betűivel. 4+XVIII+6+ 264 p. + 3 rézmetszet. Második kiadás. Korabeli aranyozott egészbőr kötés, a borítón 'Újévi Ajándék' felirattal, az elülső és a hátsó kötéstábla belsején aranyozott, festett díszítés (Adorján Eszter, Bálint Sándor, 1827), aranyozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, az előzéklapon ajándékozási sorokkal, de alapvetően jó állapotban.
Záborszky István: Rabindranath Tagore világnézete. Bp., 1927, Szent István Társulat. Rabindranath Tagore aláírásával! Papírkötésben, jó állapotban. /
With the signature of Rabindranath Tagore both in Latin and Bengali script. Paperback, in good condition.
Weöres Sándor: Az éjszaka csodái.
Bp., 1974. (Iparm. Főisk. Ny.) 8 p. Bibliofil kiadvány- Széthajtható papírborítóban. Weöres verséhez készült füzet, Koltai Éva, a Magyar Iparművészeti Főiskola Typo-grafikai tanszékének hallgatója által tervezett tipográfiával és kötéssel. 100 példány.
Szabó Lőrinc (1900-1957): Fény, fény, fény. Budapest, 1926, Kultura Rt. Korabeli félvászon kötés. Első kiadás. A szerző által Ascher Oszkár (1897-1965) színész, előadóművész, színészpedagógus, és színházigazgató részére dedikált példány, dátumozással (1926).
Illyés Gyula: Kora Tavasz I-II. Budapest, 1941, Révai. Kiadói félvászon kötés, kiadói borítóban. A szerző által, Székács Pálnak dedikált példány. Jó állapotban.