Books: History

Number of items: 49

Kandra Kabos: Magyar Mythologia. Kiadja Dr. Pásztor Bertalan. Eger, 1897, Beznák Gyula Könyvkereskedő Bizománya, XXXII +532 p. Kiadói aranyozott gerincű félbőr kötés, festett lapélekkel. A gerince picit kopott, de alapvetően jó állapotú példány.
12344.

12 000 HUF
32,43
35,29
12345.

10 000 HUF
27,03
29,41
Denkschrift zum 50 jähringen bestand des Klubs der maschinen betriebsleiter des D.D.S.G. 1887-1937. Bp., 1943, Hamar-Nyomda. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Első Duna-gőzhajózási Társág (DGT)/ Erste Donau-Dampfschiffahrts-Gesellschaft (DDSG) emlékkönyve, német nyelven. Jó állapotban. / Erste Donau-Dampfschiffahrts-Gesellschaft (DDSG) memorybook, in German language. Budapest, 1937, Hamar-Nyomda. Linen-binding, in Good condition.
12346.

30 000 HUF
81,08
88,24
Schwartner, (Márton) Martin: Introductio in artem diplomaticam praecipue Hungaricam. Cum III. tabulis aeri incisis. Pesthini, 1790, Patzko. [4], 342p., 3t. (pecséteket ábrázoló, kihajtható rézmetszetek). A címlapon rézmetszetű vignettával. Későbbi félvaszon kötésben. A magyar diplomatika (oklevéltan) alapvető műve. / Later half-cloth bindig, in Latin.
12347.

20 000 HUF
54,05
58,82
Johann Donath Holzmann: Predigt auf den Friedensschluß zwischen Oesterreich und der Pforte am Jahre 1791. (Prédikáció a Austria és a Porta (török) közötti 1791 békeszerződésről.) Wien, 1791, Johann Edlen von Kurzbeck, Mößle, Hartl, 30 p.  A Habsburgok királyi prédikátorának írása a szisztovói békéről (az utolsó Habsburg-török háborút lezáró békéről [1787-1791]).  Korabeli kopottas papírkötés, az elülső védőlapon bejegyzéssel, és szárazpecséttel, a lapok hullámosak, német nyelven. /  Johann Donath Holzmann: Predigt auf den Friedenschluß zwischen Oesterreich und der Pforte am Jahre 1791. Wien, 1791, Johann Edlen von Kurzbeck, Mößle, Hartl, 30 p.  Johann Donath Holzmann (1743-1811) writings of the Royal Preacher of the Habsburgs, about the treaty of Sistova (the last Austro-Turkish War [1787-1791]).  Contemporary paperbinding, the cover is slightly worn, with wavy pages, with writings and dry seal on the front shield page, in German language.
12348.

10 000 HUF
27,03
29,41
Droppa József: Murány várának története. Pohorella, 1905, Bahéry József. Kicsit kopott vászonkötésben, jó állapotban. /  In a slightly worn out cloth binding, otherwise in good condition.
12349.

6 000 HUF
Kazinczy Ferencz levelezése Berzsenyi Dániellel 1808-1831. Kiadta Kazinczy Gábor. Pest, 1860. Heckenast Gusztáv. XVI + 274 p. Első kiadás. Széphalom - Adalékok a magyar nyelv és irodalom történelméhez. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon-kötésben szép állapotban
12350.

5 000 HUF
Jakabffy Elemér - Páll György: A bánsági magyarság húsz éve Romániában 1918-1938. Bp., 1939, Studium. Az egyik szerző, Jakabffy Elemér (1881-1963) politikus jogász által Balogh Jenő (1864-1953) miniszter, a dunántúli református kerület főgondnoka részére dedikált példány. Kicsit kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban. /  In a slightly worn out cloth binding, otherwise in good condition.
12351.

6 000 HUF
14
Folyóirat: Hazánk. Időszaki folyóirat hat- hetes füzetekben. Első és második évfolyam. (Több nem jelent meg!) Első évfolyam. Pest, 1858. Heckenast. 652 l. 9 t. (címkép és néhány tábla hiányzik) (rézmetszet, fametszet, lithográfia, egy része kihajtható, egy két szakadással, utolsó lapokon tintafolt) Szerk. Török János. +  Második. évfolyam. Pest, 1858. Heckenast Gusztáv. [4] + 512 p. + 2 melléklet (1 t. és 1 kotta). Mindkét kötet korabeli, egységes, díszesen aranyozott gerincű félbőr-kötésben. Megkímélt állapotú, szép példányok
12352.

20 000 HUF
54,05
58,82
Schmidt-Pauli, Edgar von: Nikolaus von Horthy. Admiral, Volksheld und Reichsverweser. Hamburg, 1942, I. P. Toth Verlag. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban. / cloth binding, in paper cover, in good condition.
12353.

8 000 HUF
Jireček József, Konst[antin Josef]: A bolgárok története. Fordította Mayer Rezső. Nagy-Becskereken, (1889). Pleitz Fer. Pál könyvnyomdája. XXIII + [1] + 551 + [1] p. (Történeti-, nép- és földrajzi könyvtár, XVIII. kötet.) Aranyozott gerincű, vaknyomásos kissé kopott félbőr kötésben
12354.

6 000 HUF
Gazdasági, pénzügyi és tőzsdei kompasz 1935-1936. évre. XI. évfolyam I.II. kötet. Szerkeszti: Kallós János. Bp. 1935.Pesti Tőzsde kiadása. 581p. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. A kötet hátoldalán a Dreher Baksör reklámjával. Jó állapotban.
12355.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF