Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 99

Ferenczy Béni (1890-1967) 1947. Pro Arte Dénes Györgynek a kiváló színművésznek - Tildy Zoltán Br érem (70mm) T:2 Hungary 1947. Pro Arte for the actor Dénes György - Zoltán Tildy Br medallion. Sign.: Béni Ferency (70mm) C:XF
30166.

Ferenczy Béni (1890-1967) 1947. "Pro Arte Dénes Györgynek a kiváló színművésznek - Tildy Zoltán" Br érem (70mm) T:2 Hungary 1947. "Pro Arte for the actor Dénes György - Zoltán Tildy" Br medallion. Sign.: Béni Ferency (70mm) C:XF

10 000 HUF
27,03
29,41
16
Ferenczy Béni (1890-1967) 1948. Pro Arte Fehér Gyulának - Ortutay Gyula Br érem (70mm) T:2 Hungary 1948. Pro Arte for Gyula Fehér - Gyula Ortutay Br medallion. Sign.: Béni Ferenczy (70mm) C:XF
30167.

Ferenczy Béni (1890-1967) 1948. "Pro Arte Fehér Gyulának - Ortutay Gyula" Br érem (70mm) T:2 Hungary 1948. "Pro Arte for Gyula Fehér - Gyula Ortutay" Br medallion. Sign.: Béni Ferenczy (70mm) C:XF

10 000 HUF
27,03
29,41
14
Gárdos Aladár (1878-1944) 1932. Aschner Lipót - Negyven év sikereinek emlékére Br plakett, hátlapján LUDVIG BUDAPEST gyártói jelzéssel (59x46mm) T:2 /  Hungary 1932. Lipót Aschner - For success of 40 years Br plaque, with LUDVIG BUDAPEST makers mark. Sign.: Aladár Gárdos (59x46mm) C:XF HP 2487.
30168.

Gárdos Aladár (1878-1944) 1932. "Aschner Lipót - Negyven év sikereinek emlékére" Br plakett, hátlapján "LUDVIG BUDAPEST" gyártói jelzéssel (59x46mm) T:2 / Hungary 1932. "Lipót Aschner - For success of 40 years" Br plaque, with "LUDVIG BUDAPEST" makers mark. Sign.: Aladár Gárdos (59x46mm) C:XF HP 2487.

5 000 HUF
Grossauer Rudolf ~1930. Megemlékezésül szeretettel jobbra néző, szemüveges férfi portré, jelzetlen Br plakett (117,5x76mm) T:2- Hungary ~1930. In remembrance with love right facing male portrait, unmarked Br plaque. Rudolf Grossauers work, without signature (117,5x76mm) C:VF
30169.

Grossauer Rudolf ~1930. "Megemlékezésül szeretettel" jobbra néző, szemüveges férfi portré, jelzetlen Br plakett (117,5x76mm) T:2- Hungary ~1930. "In remembrance with love" right facing male portrait, unmarked Br plaque. Rudolf Grossauer's work, without signature (117,5x76mm) C:VF

12 000 HUF
32,43
35,29
Kelemen Kristóf (1922-2001) 1992. Bencze Miklós 1911-1992 Br emlékplakett (107mm) T:1- Hungary 1992. Miklós Bencze 1911-1992 Br commemorative plaque. Sign.: Kristóf Kelemen (107mm) C:AU
30170.

Kelemen Kristóf (1922-2001) 1992. "Bencze Miklós 1911-1992" Br emlékplakett (107mm) T:1- Hungary 1992. "Miklós Bencze 1911-1992" Br commemorative plaque. Sign.: Kristóf Kelemen (107mm) C:AU

7 500 HUF
20,27
22,06
Képíró Zoltán (1944-1981) 1978. AZ MSZMP KB. Párttörténeti Intézete 1948-78 / Lenin,Engels,Marx (98mm) T:2 Hungary 1978. Institute of Party History of the Hungarian Socialist Workers Party 1948-78 / Lenin,Engels,Marx. Sign.: Zoltán Képíró (98mm) C:XF
30171.

Képíró Zoltán (1944-1981) 1978. "AZ MSZMP KB. Párttörténeti Intézete 1948-78 / Lenin,Engels,Marx" (98mm) T:2 Hungary 1978. "Institute of Party History of the Hungarian Socialist Workers' Party 1948-78 / Lenin,Engels,Marx". Sign.: Zoltán Képíró (98mm) C:XF

6 000 HUF
Kisfaludi Stróbl Zsigmond (1884-1975) 1925. Grósz Emil egyoldalas Br. plakett AEMILIO DE GRÓSZ XXV ANNOS PROFESSORI DISCIPULI ET AMICI MCMXXV (80mm) T:2- ph., karc, patina Hungary 1925. Emil Grósz doctor, ophthalmologist. One-sided Br plaque. Sign.: Zsigmond Kisfaludy Stróbl (80mm) C:VF edge error, scratched, patina HP 4914.
30172.

Kisfaludi Stróbl Zsigmond (1884-1975) 1925. "Grósz Emil" egyoldalas Br. plakett "AEMILIO DE GRÓSZ XXV ANNOS PROFESSORI DISCIPULI ET AMICI MCMXXV" (80mm) T:2- ph., karc, patina Hungary 1925. "Emil Grósz" doctor, ophthalmologist. One-sided Br plaque. Sign.: Zsigmond Kisfaludy Stróbl (80mm) C:VF edge error, scratched, patina HP 4914.

3 600 HUF
9,73
10,59
Kisfaludy Stróbl Zsigmond (1884-1975) 1938. Gróf Széchenyi István nagyméretű bronz egyoldalas plakett (210x160mm) T:2  Hungary 1938. István Széchenyi commemorative bronz uniface plaque. Sign: Zsigmond Kisfaludy Stróbl (210x160mm) C:XF  HPII 1369.
30173.

Kisfaludy Stróbl Zsigmond (1884-1975) 1938. "Gróf Széchenyi István" nagyméretű bronz egyoldalas plakett (210x160mm) T:2 Hungary 1938. "István Széchenyi" commemorative bronz uniface plaque. Sign: Zsigmond Kisfaludy Stróbl (210x160mm) C:XF HPII 1369.

26 000 HUF
70,27
76,47
Kisfaludy Stróbl Zsigmond (1884-1975) 1974. Gróf Széchenyi István / Közlekedéstudományi Egyesület 1949-1974 nagyméretű, sorszámozott, kitüntető kerámia plakett dísztokban, a Közlekedéstudományi Egyesület Elnökségének adományozói jubileumi oklevelével (204x155mm) T:2  Hungary 1974. Count István Széchenyi / Scientific Association For Transport 1949-1974 big size numbered ceramic plaque in original case, with the awarding document of the Presidency of the Scientific Association For Transport. Sign: Zsigmond Kisfaludy Stróbl (204x155mm) C:XF
30174.

Kisfaludy Stróbl Zsigmond (1884-1975) 1974. "Gróf Széchenyi István / Közlekedéstudományi Egyesület 1949-1974" nagyméretű, sorszámozott, kitüntető kerámia plakett dísztokban, a Közlekedéstudományi Egyesület Elnökségének adományozói jubileumi oklevelével (204x155mm) T:2 Hungary 1974. "Count István Széchenyi / Scientific Association For Transport 1949-1974" big size numbered ceramic plaque in original case, with the awarding document of the Presidency of the Scientific Association For Transport. Sign: Zsigmond Kisfaludy Stróbl (204x155mm) C:XF

30 000 HUF
81,08
88,24
Kiss Kovács Gyula (1922-1984) 1955. Béke Világtalálkozó Helsinki egyoldalas Br plakett ASSEMBLÉE MONDIALE DE LA PAIX HELSINKI 22-29 JUIN 1955 - BÉKE (115mm) T:2 Hungary 1955. World Peace Meeting Helsinki one-sided Br plaque ASSEMBLÉE MONDIALE DE LA PAIX HELSINKI 22-29 JUIN 1955 - BÉKE. Sign.: Gyula Kiss Kovács (115mm) C:XF
30175.

Kiss Kovács Gyula (1922-1984) 1955. "Béke Világtalálkozó Helsinki" egyoldalas Br plakett "ASSEMBLÉE MONDIALE DE LA PAIX HELSINKI 22-29 JUIN 1955 - BÉKE" (115mm) T:2 Hungary 1955. "World Peace Meeting Helsinki" one-sided Br plaque "ASSEMBLÉE MONDIALE DE LA PAIX HELSINKI 22-29 JUIN 1955 - BÉKE". Sign.: Gyula Kiss Kovács (115mm) C:XF

3 600 HUF
9,73
10,59
10
Kiss Kovács Gyula (1922-1984) 1969. X. Miskolci Filmfesztivál 1969 Br emlékérem (111mm) T:2 Hungary 1969. 10th Film Festival of Miskolc 1969 Br commemorative medal. Sign.: Gyula Kiss Kovács (111mm) C:XF
30176.

Kiss Kovács Gyula (1922-1984) 1969. "X. Miskolci Filmfesztivál 1969" Br emlékérem (111mm) T:2 Hungary 1969. "10th Film Festival of Miskolc 1969" Br commemorative medal. Sign.: Gyula Kiss Kovács (111mm) C:XF

8 000 HUF
Kiss Kovács Gyula (1922-1984) DN Dózsa György 3xklf db-ból álló Br egyoldalas érem szett (~105-106mm) T:2 Hungary ND György Dózsa 3pcs of Br one-sided commemorative medallion set. Sign.: Gyula Kiss Kovács (~105-106mm) C:XF
30177.

Kiss Kovács Gyula (1922-1984) DN "Dózsa György" 3xklf db-ból álló Br egyoldalas érem szett (~105-106mm) T:2 Hungary ND "György Dózsa" 3pcs of Br one-sided commemorative medallion set. Sign.: Gyula Kiss Kovács (~105-106mm) C:XF

9 000 HUF
24,32
26,47

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF