Nékám Lívia: Meisseni porcelán. A Budapesti Iparművészeti Múzeum Gyűjteményében. Bp., 1980, Corvina Kiadó. Képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóval, a papírborítón kopásnyomokkal, egyébként jó állapotban.
Magyar festőművészet albuma. A magyar festészet fejlődése a régiektől az újakig. Tíz színes műmelléklettel számos műlappal és szövegképpel. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., (1904), Hornyánszky, 140 p.+10 t. Illusztrált, kiadói aranyozott, dombornyomott, egészvászon kötés, Gottermayer-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, egy műlap sérült, kijár.+1905 Pesti Napló Naptára.
Zichy Mihály élete, művészete és alkotásai. 18 szövegképpel és 40 műmelléklettel. A Pesti Napló ajándéka. Bp, 1902, Athenaeum. 76p. + 40 t. Kiadói, festett egészvászon-kötésben, kopott borítóval, két kijáró táblával.
Rados Jenő: Magyar oltárok. Bp., 1938, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 93+2 p.+CLXXI t.+2 p. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott gerincű félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
A magyar művelődés története. 1-2. köt. (Egy kötetben.) Szerk.: Lukács György. A könyv fametszetű díszeit Reiter László tervezte. Bp.,[1929], Pantheon, 678 p.+ 3 t. Gazdag képanyaggal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, laza fűzéssel, egy térkép hiánnyal.
A százéves Kisfaludy-Társaság (1836 - 1936) Szerkesztette s a társaság történetét írta Kéky Lajos. Bp., 1936, Franklin-Társulat, 512 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kopottas, kissé foltos borítóval.