Books: Military

Number of items: 68

Tüzérségi szabályzat. (T. Sz.) 2. Füzet. A tábori tüzérség harca és szolgálata a harcmezőn. Bp., 1939., Stádium, 112 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, a melléklet hiányzik. A borítón a 2.-es számot 1-re javították, de a címlapon a 2. szám szerepel. "M. Kir. "Gábor Áron" honv tüzérségi hadapródiskola" bélyegzéssel.
19830.

3 000 HUF
15

Magyar Honvédelmi Szövetség belső használatra készült kiadványai, 6 db: Összetett honvédelmi verseny szabályzata.; Sorkötelesek általános honvédelmi versenyének szabályzata.; Mesterlövész csoportok működési szabályzata és versenykiírása.; stb. Bp., 1980-1985, MHSZ. Kiadói tűzött papírkötés, vegyes állapotban.
19831.

2 000 HUF

Magyar Honvédelmi Szövetség belső használatra készült kiadványai, 6 db: Az ,,Élenjáró" kitüntető címért.; A Magyar Honvédelmi Szövetség klubjainak gazdálkodási szabályzata.; Kézikönyv az általános honvédelmi előképzés oktatóinak.; stb. Bp., 1968-1984, MHSZ. Kiadói papírkötés, változó állapotban.
19832.

2 000 HUF

Magyar Honvédelmi Szövetség belső használatra készült kiadványai, 6 db: Tanterv és utasítás az Általános Honvédelmi Oktatáshoz.; Tansegédlet a sorköteles tanfolyamok politikai foglalkozásvezetői részére.; Katonapolitikai helyzet 1979. tavaszán.; A Vörös Csillag Érdemrenddel kitüntetett Magyar Honvédelmi Szövetség országos közgyűlésének jegyzőkönyve.; stb. Bp., 1975-1989, MHSZ. Kiadói papírkötés, vegyes állapotban.
19833.

2 000 HUF

Magyar Honvédelmi Szövetség kiadványok, 6 db: Klubtitkárok kézikönyve.; Katonai szolgálat és a fegyelem.; Hívunk, várunk!; stb. Bp., 1978-1988, MHSZ. Vegyes állapotban.
19834.

2 000 HUF

Magyar Honvédelmi Szövetség belső használatra készült kiadványai, 2 db: Kézikönyv a tartalékos tisztek és tiszthelyettesek tájékoztató oktatásához. (Előadás gyűjtemény.) 1976/77. Bp., 1976, MHSZ Országos Központ. Sérült kiadói papírborítóban. + A lakosság 15 órás polgári védelmi oktatásának kézikönyve. Bp., 1965, MHSZ Országos Elnökség. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, sérült borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
19835.

3 000 HUF

6 db katonai és egyéb témájú kiadvány a szocializmus idejéből: A Nógrádi partizánegység.; Ellenállók az Avas alján.; Hazafiság - gazdaság. X. országos tanácskozás a szocialista hazafiságról Egerben.; Az a két esztendő.; Katonapolitika 1984.; Szentesi György: Tüzérségi rakéták. Bp., 1969-1985, Zrínyi. Kiadói papírkötés, változó állapotban.
19836.

3 000 HUF

[Folyóirat] Külügy - Hadügy. Heti szemle. Felelős szerkesztő: Horvátovich Ferenc. Megjelenik minden vasárnapon. III. évfolyam, 26. szám. (1916. június 25.) Budapest, 1916. (Uránia Könyvnyomda). 20 p. A háborús sajtókonjunktúrában született, illusztrált katonai és hadpolitikai szemlénket Szilágyi Lajos cs. kir. kamarás, százados alapította. Háborús térképvázlatokkal, rajzokkal illusztrált hetilapunk a világháború híreit szemlézi, valamint katonai, testnevelésügyi, és kapcsolódó igazság- és egészségügyi kérdésekkel foglalkozik. Lapszámunk a nemrégiben indult, és lapunk feltételezése szerint már ki is fulladt orosz offenzíva: a Bruszilov-offenzíva miatt a keleti front térképeit teszi közzé. Kisebb terjedelemben a francia, olasz és török hadszíntér aktuális eseményeit is elemzi a lap. A tartalomból: Sikerült-e az oroszok áttörése? -- Mádai Lajos: A szakaszparancsnok a tűzvonalban -- Podmaniczky Gyula: A magyar lótenyésztés a háború alatt -- Az aratási szabadságolások -- Az altisztek létszáma -- Az új olimpiász Budapesten -- Határozatok tára -- Takács József: Följegyzések a hadegészségügyről -- Szerkesztői üzenetek -- Elesett hősök. Lapszámunk végén képes hirdetések. Az enyhén foltos első oldalon grafittal írt megjegyzés, lapszélén apró hiány. A leveleken apró szakadásnyomok, repedések, egyes oldalakon kisebb foltosság. Példányunk tűzése meglazult. Összességében jó állapotú lapszám, hajtogatva.
19837.

[Folyóirat] Külügy - Hadügy. Heti szemle. Felelős szerkesztő: Horvátovich Ferenc. Megjelenik minden vasárnapon. III. évfolyam, 26. szám. (1916. június 25.)
Budapest, 1916. (Uránia Könyvnyomda). 20 p.
A háborús sajtókonjunktúrában született, illusztrált katonai és hadpolitikai szemlénket Szilágyi Lajos cs. kir. kamarás, százados alapította. Háborús térképvázlatokkal, rajzokkal illusztrált hetilapunk a világháború híreit szemlézi, valamint katonai, testnevelésügyi, és kapcsolódó igazság- és egészségügyi kérdésekkel foglalkozik. Lapszámunk a nemrégiben indult, és lapunk feltételezése szerint már ki is fulladt orosz offenzíva: a Bruszilov-offenzíva miatt a keleti front térképeit teszi közzé. Kisebb terjedelemben a francia, olasz és török hadszíntér aktuális eseményeit is elemzi a lap.
A tartalomból: Sikerült-e az oroszok áttörése? -- Mádai Lajos: A szakaszparancsnok a tűzvonalban -- Podmaniczky Gyula: A magyar lótenyésztés a háború alatt -- Az aratási szabadságolások -- Az altisztek létszáma -- Az új olimpiász Budapesten -- Határozatok tára -- Takács József: Följegyzések a hadegészségügyről -- Szerkesztői üzenetek -- Elesett hősök. Lapszámunk végén képes hirdetések.
Az enyhén foltos első oldalon grafittal írt megjegyzés, lapszélén apró hiány. A leveleken apró szakadásnyomok, repedések, egyes oldalakon kisebb foltosság. Példányunk tűzése meglazult.
Összességében jó állapotú lapszám, hajtogatva.

3 000 HUF

Tervezet. Gyalogsági szabályzat. (Gy. Sz.) E-gyság. Nehézpuskás egységek. I. rész: Általános elvek. II. rész: A nehézpuska kezelése. III. rész: Raj. IV. rész: Szakasz. Bp.,(1941), Stádium-ny., 132+2+37 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kopott, foltos félvászon-kötésben, a hátsó borítón sérüléssel, kissé foltos lapokkal.   "M. Kir. "Gábor Áron" honv tüzérségi hadapródiskola" bélyegzéssel.
19838.

Tervezet. Gyalogsági szabályzat. (Gy. Sz.) E-gyság. Nehézpuskás egységek. I. rész: Általános elvek. II. rész: A nehézpuska kezelése. III. rész: Raj. IV. rész: Szakasz. Bp.,(1941), Stádium-ny., 132+2+37 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kopott, foltos félvászon-kötésben, a hátsó borítón sérüléssel, kissé foltos lapokkal.

"M. Kir. "Gábor Áron" honv tüzérségi hadapródiskola" bélyegzéssel.

3 000 HUF

[Folyóirat] 66-os Tábori Újság. Kiadja a 66. gyalogezred. Megjelenik kéthetenkint. I. évfolyam, 4. szám. (1917. május 20.). Ungvár, 1917. Nyomatott Földesi Gyula könyvnyomdájában. 12 p. Az ungvári magyar királyi 66. gyalogezred katonáit ungvári és kárpátaljai magyar, szlovák és ruszin lakosokból sorozták. Szövegközti felvételekkel, rajzokkal illusztrált magyar nyelvű tábori újságunk emlékezetes képet ad a 66-osok kiképzéséről, tábori életéről és hadi bevetéseiről. A legfrissebb ezredhíreket, gyakorlatozási versenyhíreket, szabadságolási és sérülési híreket közzé tevő lapszám névanyaga arra enged következtetni, hogy gyalogezredünk valóban többnemzetiségű volt, vezényleti nyelve pedig feltehetően vegyesen magyar és német nyelvű lehetett. Lapszámunk igen emlékezetes, ízes tájnyelven írt humoreszkje a gáztámadás elleni kiképzéssel kapcsolatos jelenet, amelyből a komoly téma ellenére a derű levegője árad. A teljes lapterjedelemből csupán egyetlen cikk foglalkozik közvetlenül a háborúval, a többi írás tábori jeleneteket rögzít, baka anekdotákat oszt meg. Lapszámunk végén részben tréfás, részben komolynak szánt házassági apróhirdetések. A lapszéleken apró sérülések, a hajtások mentén apró szakadások. Hajtogatva, tűzés nélkül. Jó példány.
19839.

[Folyóirat] 66-os Tábori Újság. Kiadja a 66. gyalogezred. Megjelenik kéthetenkint. I. évfolyam, 4. szám. (1917. május 20.).
Ungvár, 1917. Nyomatott Földesi Gyula könyvnyomdájában. 12 p.
Az ungvári magyar királyi 66. gyalogezred katonáit ungvári és kárpátaljai magyar, szlovák és ruszin lakosokból sorozták. Szövegközti felvételekkel, rajzokkal illusztrált magyar nyelvű tábori újságunk emlékezetes képet ad a 66-osok kiképzéséről, tábori életéről és hadi bevetéseiről. A legfrissebb ezredhíreket, gyakorlatozási versenyhíreket, szabadságolási és sérülési híreket közzé tevő lapszám névanyaga arra enged következtetni, hogy gyalogezredünk valóban többnemzetiségű volt, vezényleti nyelve pedig feltehetően vegyesen magyar és német nyelvű lehetett. Lapszámunk igen emlékezetes, ízes tájnyelven írt humoreszkje a gáztámadás elleni kiképzéssel kapcsolatos jelenet, amelyből a komoly téma ellenére a derű levegője árad. A teljes lapterjedelemből csupán egyetlen cikk foglalkozik közvetlenül a háborúval, a többi írás tábori jeleneteket rögzít, baka anekdotákat oszt meg. Lapszámunk végén részben tréfás, részben komolynak szánt házassági apróhirdetések.
A lapszéleken apró sérülések, a hajtások mentén apró szakadások.
Hajtogatva, tűzés nélkül. Jó példány.

3 000 HUF
11

The Siege of Malta 1565. London, 1970. Kiadói papírkötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
19840.

2 800 HUF

Határőrök kiskönyvtára / Katonák kiskönyvtára sorozatok 4 kötete: Pásztor Ferenc: Köd alatt.; Elbeszélések.; Kovács Jenő: Láthatatlan határvonal.; Lev Linykov: A messzi láthatár. Bp., 1960-1963, BM Határőrség Politikai Csoportfőnökség / Zrínyi Katonai Kiadó. Kiadói papírkötés, változó, kissé viseltes állapotban.
19841.

2 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF