Books: Law

Number of items: 40

Reichs-Gesetz-Blatt für das Kaiserthum Oesterreich. Jahrgang 1860., 1866., 1867., 1868. [4 kötet]. Wien, 1860-1868, K. k. Hof- und Staatsdruckerei. Német nyelven. Korabeli félbőr- / félvászon-kötésben, viseltes állapotban, intézményi bélyegzőkkel.
19447.

3 000 HUF

A "Viharsarok" a bíróság előtt. Féja Géza pere. A Budapesti Kir. Büntetőtörvényszék 1937 október 14-én tartott főtárgyalásának gyorsírói feljegyzések alapján készült teljes szövege. Budapest, (1937). Márciusi Front (Radó István ny.) 47 + [1] p. Első kiadás. Féja Géza (1900-1978) író, újságíró, szociográfus, a falukutatói mozgalom egyik kezdeményezője, a népi írókból és egyetemi körökből megalakult Márciusi Front egyik alapítója. Nagy vihart kavart Békés megyei faluszociográfiája egy egész tájegységnek adott nevet. A kíméletlen látleletként megírt Viharsarok 1937-ben két kiadásban is megjelent, szerzőjét a Horthy-adminisztráció bírósága osztályellenes izgatás és nemzetgyalázás címén beperelte, Féja Gézát első fokon öt hónapi fogházbüntetésre ítélték. Dokumentumunkban a budapesti királyi büntetőtörvényszék 1937. október 14-i főtárgyalásának teljes átirata szerepel, Féja Géza teljes kihallgatásának, valamint az ügyész és a védőügyvéd beszédeinek közlésével. Jegyzőkönyvünk társadalomtörténeti és retorikai szempontból egyaránt figyelemre méltó teljesítmény. Példányunk belívének fűzése megerősítve. Fűzve, japán papírral kiegészített, javított kiadói borítóban.
19448.

A "Viharsarok" a bíróság előtt. Féja Géza pere. A Budapesti Kir. Büntetőtörvényszék 1937 október 14-én tartott főtárgyalásának gyorsírói feljegyzések alapján készült teljes szövege.
Budapest, (1937). Márciusi Front (Radó István ny.) 47 + [1] p. Első kiadás.
Féja Géza (1900-1978) író, újságíró, szociográfus, a falukutatói mozgalom egyik kezdeményezője, a népi írókból és egyetemi körökből megalakult Márciusi Front egyik alapítója. Nagy vihart kavart Békés megyei faluszociográfiája egy egész tájegységnek adott nevet. A kíméletlen látleletként megírt Viharsarok 1937-ben két kiadásban is megjelent, szerzőjét a Horthy-adminisztráció bírósága osztályellenes izgatás és nemzetgyalázás címén beperelte, Féja Gézát első fokon öt hónapi fogházbüntetésre ítélték. Dokumentumunkban a budapesti királyi büntetőtörvényszék 1937. október 14-i főtárgyalásának teljes átirata szerepel, Féja Géza teljes kihallgatásának, valamint az ügyész és a védőügyvéd beszédeinek közlésével. Jegyzőkönyvünk társadalomtörténeti és retorikai szempontból egyaránt figyelemre méltó teljesítmény.
Példányunk belívének fűzése megerősítve.
Fűzve, japán papírral kiegészített, javított kiadói borítóban.

2 400 HUF

Reichs-Gesetz-Blatt für das Kaiserthum Oesterreich. Jahrgang 1858., 1858., 1864., 1865. [4 kötet]. Wien, 1858-1865, K. k. Hof- und Staatsdruckerei. Német nyelven. Korabeli félbőr- / félvászon-kötésben, viseltes állapotban, intézményi bélyegzőkkel.
19449.

3 000 HUF

Bernyó József, dr.: Társadalombiztosítási törvénykönyv. Nagykanizsa, 1930. Délzalai nyomda. 472p. +20 (reklámok, tartalom) Kiadói, enyhén sérült papírkötésben. Ritka!
19450.

3 000 HUF

Kéler Tibor - Straub Sándor: A szolgálati jogviszony. I. rész: A kereskedelmi és az ipari alkalmazottak szolgálati viszonyaira vonatkozó hatályos jogszabályok és bíróságaink gyakorlata. Összeáll.: - - . Bevezetéssel ellátta és átnézte: Schwicker Richard. Tébe Könyvtár 50. sz. Bp., 1929, Tébe (Athenaeum-ny.), 372 p. Aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval és gerinccel, kissé szakadt címlappal, helyenként kissé foltos lapokkal, Dr. Széll György zalaegerszegi ügyvéd tulajdonosi bélyegzőivel.
19451.

2 800 HUF

19452.

2 800 HUF

19453.

2 800 HUF

Die Ungarische Verfassung , Geschichtlich Dargestellt S. Rado - Rothfeld Verlag: Puttkammer & Mühlbrecht Berlin 1898. 212 p. Félvászon kötésben
19454.

2 600 HUF
7,05

19455.

2 600 HUF
7,05

Sági János - Kéry János - Rojcsek Sándor: Telekkönyvi jog. Telekkönyvi mintatár. Magyar Törvények Grill-féle kiadása. Bp., 1930, Grill Károly, XXXI+(1)+862 p. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, tulajdonosi névbejegyzéssel.
19456.

2 400 HUF

László Jenő - Szende Péter Pál: Magyar magánjog mai érvényben. Törvények, rendeletek, szokásjog, joggyakorlat ,,Magyarország magánjogi törvénykönyve" javaslatának rendszerében. III. köt.: Kötelmi jog. I. rész. Magyar Törvények Grill-féle kiadása. Bp., 1928, Grill Károly, XXXIV+(2)+831 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, tulajdonosi névbejegyzéssel.
19457.

2 400 HUF

dr. Stiassny József: Jogi és gazdasági kézikönyv I.-II.. Bp., é.n. Székely nyomda. Aranyozott egészvászon kötésben, 398 + 352p. +    dr. Stiassny József: A mindennapi élet jogi problémái. Bp., é.n. Székely nyomda. Aranyozott egészvászon kötésben 398p.
19458.

dr. Stiassny József: Jogi és gazdasági kézikönyv I.-II.. Bp., é.n. Székely nyomda. Aranyozott egészvászon kötésben, 398 + 352p. +
dr. Stiassny József: A mindennapi élet jogi problémái. Bp., é.n. Székely nyomda. Aranyozott egészvászon kötésben 398p.

1 600 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF