https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Maps

Number of items: 144

Auction is over! Item soon called at the auction hall
[Perzsia színezett rézmetszetű térképe] Opulentissimi Regni Persiae... Seutter, George Matthaeus (1678 - 1757), cca 1740. / Colored copper plate map of Persia 495x580 mm
1
17579.

[Perzsia színezett rézmetszetű térképe] Opulentissimi Regni Persiae... Seutter, George Matthaeus (1678 - 1757), cca 1740. / Colored copper plate map of Persia 495x580 mm

 
The item is not available
Starting price:
60 000 HUF
162,60
EUR
,
187,50
USD
Number of bids:
0
 
[Nagy Sándor birodalmának rézmetszetű térképe] 1731 Guillaume De L'Isle (1675-1726): Alexandri Magni Imperium et Expeditio... szélén beszakadásokkal. 470 x 840 mm / copper plate map of Sicily 470 x 840 mm
1
17580.

[Nagy Sándor birodalmának rézmetszetű térképe] 1731 Guillaume De L'Isle (1675-1726): Alexandri Magni Imperium et Expeditio... szélén beszakadásokkal. 470 x 840 mm / copper plate map of Sicily 470 x 840 mm

 
The item is not available
Starting price:
16 000 HUF
43,36
EUR
,
50,00
USD
Number of bids:
0
 
[A Nyugat-Római birodalom rézmetszetű térképe] 1763 Jean Baptiste Bourguignon d'Anville (1697-1782): Orbis Romani, pars occidentalis. Auspiciis Serenissimi Principis Ludovici Philippi, Aurelianorum Ducis publici juris facta. Auctor d'Anville, Regiae Humaniorium Litterarum Academiae, et Scientiarum Petropolitanae Socius, Celsitudinique Serenissimae a Secretis. MDCCLXIII. Szélén restaurált / copper plate map of the Western Roman Empire with restoration 550x680 mm
1
17581.

[A Nyugat-Római birodalom rézmetszetű térképe] 1763 Jean Baptiste Bourguignon d'Anville (1697-1782): Orbis Romani, pars occidentalis. Auspiciis Serenissimi Principis Ludovici Philippi, Aurelianorum Ducis publici juris facta. Auctor d'Anville, Regiae Humaniorium Litterarum Academiae, et Scientiarum Petropolitanae Socius, Celsitudinique Serenissimae a Secretis. MDCCLXIII. Szélén restaurált / copper plate map of the Western Roman Empire with restoration 550x680 mm

 
The item is not available
Starting price:
48 000 HUF
130,08
EUR
,
150,00
USD
Number of bids:
0
 
[Térkép] Homerische Welttafel - Weltcharte des Herodotos. Friedrich August Ukert német kartográfus "Geographie der Griechen und Römer" című térképészeti monográfiájához készült térkép. Rézmetszet (1816). [Weimar, 1816]. [Im Verlage des Geographischen Instituts.] Két rézmetszetű térkép közös lapon, a metszet mérete: 520x385 mm, lemezméret: 540x410 mm, lapméret: 575x435 mm. Kettős térképmetszetünk Friedrich August Ukert német kartográfus "Geographie der Griechen und Römer von den frühesten Zeiten bis auf Ptolemäus" című térképészeti monográfiájának 1. táblájaként jelent meg. A görögös névanyagot német átiratban közlő térképek a világ egészét antik világérzékelés szerint ábrázolják. Felső, homéroszi földabroszunk az Ókeanosz által körülölelt Föld mediterráneumában Odüsszeusz hajóútjait mutatja be, középpontjában Hellásszal, a görög szigetvilággal, Kis-Ázsiával, Levantéval, Szküllával és Kharübdisszel (Szicíliával), a Héraklész oszlopain (Gibraltáron) túli Elysion szigetével, Afrikában a Lótuszevők partvidékével, a Fekete-tenger mentén pedig a szintén mitikus Kolkhisz vidékével. Az alsó metszeten a hérodotoszi világtérkép látható, Európa, Ázsia és Afrika esetében is lényegesen gazdagabb hegy- és vízrajzi részletekkel, valamint számos mitikus néptörzs lakóhelyének feltüntetésével. A német kartográfia ókori térképészet iránt megélénkült érdeklődését nem csupán a német klasszika-filológia XVIII. századi áttörései indokolták; jelentős szerepet játszott benne Johann Heinrich Voss költő, műfordító századvégi Odüsszeia- és Íliász-fordítása is (1781, 1793). Jó állapotú térképlap, középen hajtásnyommal, a hajtás mentén apró javítással.
1
17582.

[Térkép] Homerische Welttafel - Weltcharte des Herodotos. Friedrich August Ukert német kartográfus "Geographie der Griechen und Römer" című térképészeti monográfiájához készült térkép. Rézmetszet (1816).
[Weimar, 1816]. [Im Verlage des Geographischen Instituts.] Két rézmetszetű térkép közös lapon, a metszet mérete: 520x385 mm, lemezméret: 540x410 mm, lapméret: 575x435 mm.
Kettős térképmetszetünk Friedrich August Ukert német kartográfus "Geographie der Griechen und Römer von den frühesten Zeiten bis auf Ptolemäus" című térképészeti monográfiájának 1. táblájaként jelent meg. A görögös névanyagot német átiratban közlő térképek a világ egészét antik világérzékelés szerint ábrázolják. Felső, homéroszi földabroszunk az Ókeanosz által körülölelt Föld mediterráneumában Odüsszeusz hajóútjait mutatja be, középpontjában Hellásszal, a görög szigetvilággal, Kis-Ázsiával, Levantéval, Szküllával és Kharübdisszel (Szicíliával), a Héraklész oszlopain (Gibraltáron) túli Elysion szigetével, Afrikában a Lótuszevők partvidékével, a Fekete-tenger mentén pedig a szintén mitikus Kolkhisz vidékével. Az alsó metszeten a hérodotoszi világtérkép látható, Európa, Ázsia és Afrika esetében is lényegesen gazdagabb hegy- és vízrajzi részletekkel, valamint számos mitikus néptörzs lakóhelyének feltüntetésével. A német kartográfia ókori térképészet iránt megélénkült érdeklődését nem csupán a német klasszika-filológia XVIII. századi áttörései indokolták; jelentős szerepet játszott benne Johann Heinrich Voss költő, műfordító századvégi Odüsszeia- és Íliász-fordítása is (1781, 1793).
Jó állapotú térképlap, középen hajtásnyommal, a hajtás mentén apró javítással.

 
Sold
Starting price:
7 500 HUF
20,33
EUR
,
23,44
USD
Number of bids:
3
 
[Térkép] Charte zum Strabo. Friedrich August Ukert német kartográfus "Geographie der Griechen und Römer" című térképészeti monográfiájához készült térkép. Rézmetszet (1816). [Weimar, 1816]. [Im Verlage des Geographischen Instituts.] Rézmetszetű térkép, mérete: 255x395 mm. Térképünk Friedrich August Ukert német kartográfus "Geographie der Griechen und Römer von den frühesten Zeiten bis auf Ptolemäus" című térképészeti monográfiájának II. táblájaként jelent meg. A görögös névanyagot német átiratban közlő térkép a Föld térképét antik világérzékelés szerint ábrázolja, mégpedig Sztrabón (Kr. e. 63 - Kr. u. 23 után) ókori görög utazó, földrajzi író világérzékelése szerinti földabroszt, mely a korábbi világmodelleknél pontosabban mutatja be az Óvilág három kontinensét, Európát, Ázsiát és Líbiát (Afrikát): az Ibériai-félszigettől a szkíta földekig, a hellenisztikus Kis-Ázsiától Indiáig, az Atlasz-hegységtől Afrika szarváig terjedő földeket, valamint a köztes és határoló tengereket. Sztrabón térképe ismeri a Földközi-tengert, a Fekete- és Kaszpi-tengert, a Vörös-tengert, feltünteti az Északi-tengert, az Atlanti-óceánt, az Indiai-óceánt (a Csendes-óceán létéről viszont nem tud). Jerne néven számontart egy különös szigetet, nagyjából Izland környékén; a Kaszpi-tenger és az Északi-tenger között összeköttetést tételez fel, a szkíták jelenlétét pedig mind a kelet európai sztyeppén, mind Észak-Ázsiában feltünteti. A legrészletesebben kimunkált térség természetesen a szerző kis-ázsiai szülőhazája, a Pontus vidéke, hegyrajzában is itt a legpontosabb. A Nílus forrásaival kapcsolatban vadabb feltételezésekbe bocsátkozik, Európában a Tajo, a Rajna, az Elba, a Duna, illetve a Fekete-tengerbe északról ömlő folyók folyásirányára koncentrál, Ázsiában pedig a Tigris és az Eufrátesz, az Indus és a Gangesz jelenlétét ismeri el. Térképén természetesen mitikus néptörzsek is feltűnnek, illetve a fontosabb városokat is feltünteti. Lapunk szélén szélességi és hosszúsági beosztások. Jó állapotú térképlap, fölül apró pótlással, hátoldalán apró javítással.
1
17583.

[Térkép] Charte zum Strabo. Friedrich August Ukert német kartográfus "Geographie der Griechen und Römer" című térképészeti monográfiájához készült térkép. Rézmetszet (1816).
[Weimar, 1816]. [Im Verlage des Geographischen Instituts.] Rézmetszetű térkép, mérete: 255x395 mm.
Térképünk Friedrich August Ukert német kartográfus "Geographie der Griechen und Römer von den frühesten Zeiten bis auf Ptolemäus" című térképészeti monográfiájának II. táblájaként jelent meg. A görögös névanyagot német átiratban közlő térkép a Föld térképét antik világérzékelés szerint ábrázolja, mégpedig Sztrabón (Kr. e. 63 - Kr. u. 23 után) ókori görög utazó, földrajzi író világérzékelése szerinti földabroszt, mely a korábbi világmodelleknél pontosabban mutatja be az Óvilág három kontinensét, Európát, Ázsiát és Líbiát (Afrikát): az Ibériai-félszigettől a szkíta földekig, a hellenisztikus Kis-Ázsiától Indiáig, az Atlasz-hegységtől Afrika szarváig terjedő földeket, valamint a köztes és határoló tengereket. Sztrabón térképe ismeri a Földközi-tengert, a Fekete- és Kaszpi-tengert, a Vörös-tengert, feltünteti az Északi-tengert, az Atlanti-óceánt, az Indiai-óceánt (a Csendes-óceán létéről viszont nem tud). Jerne néven számontart egy különös szigetet, nagyjából Izland környékén; a Kaszpi-tenger és az Északi-tenger között összeköttetést tételez fel, a szkíták jelenlétét pedig mind a kelet európai sztyeppén, mind Észak-Ázsiában feltünteti. A legrészletesebben kimunkált térség természetesen a szerző kis-ázsiai szülőhazája, a Pontus vidéke, hegyrajzában is itt a legpontosabb. A Nílus forrásaival kapcsolatban vadabb feltételezésekbe bocsátkozik, Európában a Tajo, a Rajna, az Elba, a Duna, illetve a Fekete-tengerbe északról ömlő folyók folyásirányára koncentrál, Ázsiában pedig a Tigris és az Eufrátesz, az Indus és a Gangesz jelenlétét ismeri el. Térképén természetesen mitikus néptörzsek is feltűnnek, illetve a fontosabb városokat is feltünteti. Lapunk szélén szélességi és hosszúsági beosztások.
Jó állapotú térképlap, fölül apró pótlással, hátoldalán apró javítással.

 
Sold
Starting price:
4 800 HUF
13,01
EUR
,
15,00
USD
Number of bids:
5
 
[Térkép] Hajdú vármegye térképe. Mérték 1:375,000. (1941). [Budapest], 1941. Magyar Királyi Honvéd Térképészeti Intézet. Színes térkép, mérete: 220x295 mm egy 250x350 mm méretű térképlapon. Domborzati és vízrajzi részleteket is feltüntető térképünk a M. kir. Honvéd Térképészeti Intézet 1937-1941 között készült közigazgatási térképsorozatának tagja. Az ország tiszántúli részének szívét alkotó Hajdú megye az 1876-os megyerendezés során jött létre a különleges jogállású hajdú kerületekből és hajdú városokból, mely területéhez hozzácsatolták a cívis várost, Debrecent, nyugaton a Hortobágyot, délen Püspökladányt és környékét. A Szabolcs és Bihar megyékkel körbevett megye nem érintkezett a trianoni határral, így a második bécsi döntés határmódosításai érintetlenül hagyták megyénk közigazgatási beosztását; ám a politikai változás markánsan érintette Hajdú megye gazdasági és közlekedési jelentőségét. A színkódolt járásbeosztáson kívül térképünk feltünteti a megye egyvágányú vasútvonalait, illetve elsőrendű műutakkal sűrűn benőtt közúthálózatát; településhálózatát: törvényhatósági jogú városát (Debrecen), rendezett tanácsú városait (Hajdúszoboszló, Hajdúböszörmény, Hajdúhadház, Hajdúnánás), nagyközségeit és egyéb lakott helyeit. Döntően közigazgatási és közlekedésföldrajzi célokat szolgáló térképünk domborzati részleteket csak elvétve, ám vízrajzi részleteket bőséggel tüntet fel. Egyes települések mellett magassági jelzés. Jelmagyarázat a bal felső sarokban, a címsor felett a megye címere lebeg, a kiadási év a bal alsó sarokban (1941). A jobb alsó sarokban kereskedői bélyegzés. Jó állapotú térkép, halvány hajtásnyommal, a hátoldalon kézi feliratozással.
1
17584.

[Térkép] Hajdú vármegye térképe. Mérték 1:375,000. (1941).
[Budapest], 1941. Magyar Királyi Honvéd Térképészeti Intézet. Színes térkép, mérete: 220x295 mm egy 250x350 mm méretű térképlapon.
Domborzati és vízrajzi részleteket is feltüntető térképünk a M. kir. Honvéd Térképészeti Intézet 1937-1941 között készült közigazgatási térképsorozatának tagja. Az ország tiszántúli részének szívét alkotó Hajdú megye az 1876-os megyerendezés során jött létre a különleges jogállású hajdú kerületekből és hajdú városokból, mely területéhez hozzácsatolták a cívis várost, Debrecent, nyugaton a Hortobágyot, délen Püspökladányt és környékét. A Szabolcs és Bihar megyékkel körbevett megye nem érintkezett a trianoni határral, így a második bécsi döntés határmódosításai érintetlenül hagyták megyénk közigazgatási beosztását; ám a politikai változás markánsan érintette Hajdú megye gazdasági és közlekedési jelentőségét. A színkódolt járásbeosztáson kívül térképünk feltünteti a megye egyvágányú vasútvonalait, illetve elsőrendű műutakkal sűrűn benőtt közúthálózatát; településhálózatát: törvényhatósági jogú városát (Debrecen), rendezett tanácsú városait (Hajdúszoboszló, Hajdúböszörmény, Hajdúhadház, Hajdúnánás), nagyközségeit és egyéb lakott helyeit. Döntően közigazgatási és közlekedésföldrajzi célokat szolgáló térképünk domborzati részleteket csak elvétve, ám vízrajzi részleteket bőséggel tüntet fel. Egyes települések mellett magassági jelzés. Jelmagyarázat a bal felső sarokban, a címsor felett a megye címere lebeg, a kiadási év a bal alsó sarokban (1941). A jobb alsó sarokban kereskedői bélyegzés.
Jó állapotú térkép, halvány hajtásnyommal, a hátoldalon kézi feliratozással.

 
Sold
Starting price:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Number of bids:
1
 
[Térkép] Budapest közlekedési térképe Stoits György "Merre menjek" sorozatából. [Torzított térkép, mértéke hozzávetőlegesen 1: 25,000.] (1944). Budapest, [1944]. Stoits György - Dóczi Sándor litográfia. Színes térkép, mérete 570x430 mm egy 630x480 mm méretű térképlapon. Világháborús időkben kiadott, enyhén torzított Budapest-térképünk a város belterületét ábrázolja. Nyugati határán az Erzsébet-kilátó és a Budaörsi repülőtér, déli határán Kamaraerdő és a teljesen kiépült Wekerletelep, keleten az Örs vezér tere és Kőbánya-Kispest vasútállomása, északi határán pedig az óbudai temető, Római-part és a káposztásmegyeri lóversenypálya. Közlekedési térképünkön a teljes budapesti villamos-, autóbusz- és vasúthálózaton kívül egyes nevezetesebb látnivalók és középületek (Parlament, Akadémia, Zeneakadémia, OTI-székház; hidak, templomok, zárdák, gimnáziumok, kilátók, fürdők, színházak, szállodák, csárdák, közkertek, emlékművek) madártávlati rajza is szerepel. Az 1944-ben kiadott lapon értelemszerűen már szerepel az 1937-ben átadott Horthy Miklós híd (Petőfi híd); a tervezés alatt álló Árpád híd és a hozzá vezető úthálózat nyomvonala pedig már ki van jelölve. Szövetségi rendszerünkre hívja fel a figyelmet két jelentős tér neve, az Oktogon 1936-tól viseli Mussolini, a Körönd 1938-tól Hitler nevét. A Vár kormányzati negyede alatti Tabán immáron teljességgel parkosítva; a jelentős tereprendezésre az 1930-as években került sor. A hajtások mentén gyűrődések és kisebb szakadások, a szövegtükrön kívül, alul és a bal lapszélen kisebb foltosság, a hátoldalon nagyobb foltosság. Fabó-Holló 2927. Jó állapotú térképlap, hajtogatva.
1
17585.

[Térkép] Budapest közlekedési térképe Stoits György "Merre menjek" sorozatából. [Torzított térkép, mértéke hozzávetőlegesen 1: 25,000.] (1944).
Budapest, [1944]. Stoits György - Dóczi Sándor litográfia. Színes térkép, mérete 570x430 mm egy 630x480 mm méretű térképlapon.
Világháborús időkben kiadott, enyhén torzított Budapest-térképünk a város belterületét ábrázolja. Nyugati határán az Erzsébet-kilátó és a Budaörsi repülőtér, déli határán Kamaraerdő és a teljesen kiépült Wekerletelep, keleten az Örs vezér tere és Kőbánya-Kispest vasútállomása, északi határán pedig az óbudai temető, Római-part és a káposztásmegyeri lóversenypálya. Közlekedési térképünkön a teljes budapesti villamos-, autóbusz- és vasúthálózaton kívül egyes nevezetesebb látnivalók és középületek (Parlament, Akadémia, Zeneakadémia, OTI-székház; hidak, templomok, zárdák, gimnáziumok, kilátók, fürdők, színházak, szállodák, csárdák, közkertek, emlékművek) madártávlati rajza is szerepel. Az 1944-ben kiadott lapon értelemszerűen már szerepel az 1937-ben átadott Horthy Miklós híd (Petőfi híd); a tervezés alatt álló Árpád híd és a hozzá vezető úthálózat nyomvonala pedig már ki van jelölve. Szövetségi rendszerünkre hívja fel a figyelmet két jelentős tér neve, az Oktogon 1936-tól viseli Mussolini, a Körönd 1938-tól Hitler nevét. A Vár kormányzati negyede alatti Tabán immáron teljességgel parkosítva; a jelentős tereprendezésre az 1930-as években került sor.
A hajtások mentén gyűrődések és kisebb szakadások, a szövegtükrön kívül, alul és a bal lapszélen kisebb foltosság, a hátoldalon nagyobb foltosság.
Fabó-Holló 2927.
Jó állapotú térképlap, hajtogatva.

 
Sold
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
1
 
3 db régi térkép: A Török Birodalom legnagyobb kiterjedése a XVII-ik században; Graecia (Görögország); Italia (Olaszország); rajzolta: Kogutowicz Manó, Bp., Magyar Földrajzi Intézet R.T., változó állapotban, 28,5x35 cm körül
1
17586.

3 db régi térkép: A Török Birodalom legnagyobb kiterjedése a XVII-ik században; Graecia (Görögország); Italia (Olaszország); rajzolta: Kogutowicz Manó, Bp., Magyar Földrajzi Intézet R.T., változó állapotban, 28,5x35 cm körül

 
The item is not available
Starting price:
1 400 HUF
3,79
EUR
,
4,38
USD
Number of bids:
0
 
cca 1890-1900 Magyarország, a Duna menti országok és Közép-Európa térképe, a Sydow-Wagners methodischer Schul-Atlas 3 db térképe, Gotha, Justus Perthes, kisebb sérülésekkel, 31,5x36,5 cm
1
17587.

cca 1890-1900 Magyarország, a Duna menti országok és Közép-Európa térképe, a Sydow-Wagners methodischer Schul-Atlas 3 db térképe, Gotha, Justus Perthes, kisebb sérülésekkel, 31,5x36,5 cm

 
The item is not available
Starting price:
2 200 HUF
5,96
EUR
,
6,88
USD
Number of bids:
0
 
Magyarország autóbuszhálózata 1970-71, 1971-72, 1972-73, 3 db nagyméretű térkép, 66x68 cm
1
17588.

Magyarország autóbuszhálózata 1970-71, 1971-72, 1972-73, 3 db nagyméretű térkép, 66x68 cm

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Number of bids:
0
 
Kogutowicz zsebatlasza 1922-1926. évek egybe kötve. Új sorozat, II-V.. évf. Szerk.: Bátky Zsigmond és Kogutowicz Károly. Bp., 1921-1926, Magyar Néprajzi Társaság Emberföldrajzi Szakosztálya,190p. 116p + 1 kih t., 116p + 1 kih t, 96p+1kih t, 178p+1 kih t. . Haránt-alakú egészvászon kötésben.
1
17589.

Kogutowicz zsebatlasza 1922-1926. évek egybe kötve. Új sorozat, II-V.. évf. Szerk.: Bátky Zsigmond és Kogutowicz Károly. Bp., 1921-1926, Magyar Néprajzi Társaság Emberföldrajzi Szakosztálya,190p. 116p + 1 kih t., 116p + 1 kih t, 96p+1kih t, 178p+1 kih t. . Haránt-alakú egészvászon kötésben.

 
The item is not available
Starting price:
6 000 HUF
16,26
EUR
,
18,75
USD
Number of bids:
0
 
5 db magyar történelmi térkép: Az olygarchikus Magyarország 1301-1310.; Magyarország pénzügyigazgatási térkép 1308-1382.; A magyar és török végvárak 1576-ban; stb. Változó állapotban, 17,5x23 cm körül.
1
17590.

5 db magyar történelmi térkép: Az olygarchikus Magyarország 1301-1310.; Magyarország pénzügyigazgatási térkép 1308-1382.; A magyar és török végvárak 1576-ban; stb. Változó állapotban, 17,5x23 cm körül.

 
Sold
Starting price:
1 600 HUF
4,34
EUR
,
5,00
USD
Number of bids:
1
 

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Auction house

  • Address: 16 Andrássy St, Budapest 1061 Hungary
  • Mailing Address: P.O. Box No. 979. Budapest 1244
  • Phone: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Opening hours:
  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Gallery

© 2011-2025 Darabanth Auction House Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/terms-and-conditions-faq
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment