Number of items: 432

Domokos Mátyás:  Mondtam a magamét. [Jegyzetek.] (Számozott.) Budapest, 1994. Magyar Írószövetség -- Belvárosi Könyvkiadó (Békés Megyei Könyvtár házinyomdája). 107 + [5] p. Egyetlen kiadás. Kolofon: "Készült a Békés Megyei Könyvtár házinyomdájában [...] 500 példányban. Ebből 100 példány a szerző kézjegyével, sorszámozva. Ez a könyv a 38. számú példány." Domokos Mátyás (1928-2006) közíró, kritikus, a Holmi esszéfolyóirat alapítója, szerkesztő, Illyés Gyula- és Németh László-kutató. Kötetében a rendszerváltás első két évében elhangzott rádiós jegyzeteiből válogat, melyek a kulturális közállapotokat jellemzik. Példányunk aláírás nélküli. Kiadói kartonkötésben és védőborítóban. Jó példány.
21831.

1 000 HUF

Szulik József költeményei és műfordításai. A költő nővérének megbízásából sajtó alá rendezte Lévay Mihály. Bp., 1896, Nagy Sándor könyvnyomdája. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, intézményi bélyegzővel.
21832.

700 HUF
1,90
2,19

21833.

1 000 HUF

Kincsestár sorozat 4 kötete: Szerb Antal: Az angol irodalom kis tükre.; Vernon Duckworth Barker: Az angol civilizáció. Múlt és jelen.; Luttor Ferenc: Róma. A város a történelem tükrében.; Ligeti Lajos: Kína. Múlt és jelen. Bp., 1929-1935, Magyar Szemle Társaság. Kiadói papírkötés, változó állapotban.
21834.

1 000 HUF

1930 Az Est hármaskönyve I-III. köt. Szerk.: Mikes Lajos. I. köt.: A férfi. II. köt.: A nő. III. köt.: A gyermek. Bp., 1930.,Est, (Athenaeum-ny.), 319+1 p.; 319+1 p.; 191+1 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói illusztrált papírkötések, kissé kopott borítókkal, enyhén foltos gerincekkel. + Az Est hármaskönyve 1933. A Jókedv Könyve. Bp., 1933, Est. Gazdag képanyaggal. Kiadói papírkötés.
21835.

400 HUF
1,08
1,25

Hornyik Miklós: Angol pázsit. Bálkáni néprajzi kalauz. A szerző, Hornyik Miklós (1944 - 2012) író, újságíró, kritikus, szerkesztő által Obersovszky Évának Bp., 1996, Kortárs. Kiadói papírkötés. 140p.
21836.

800 HUF

A Magyar Gazdaságtörténelmi Szemle repertóriuma. Összeáll.: Vácz Elemér. Bp., 1935, Magyar Társaság Falukutató Intézete,(Újpest, "Grafika"-ny.), 31 p. Kiadói papírkötés
21837.

1 000 HUF

Vörösváry László: A lélek derűje. DEDIKÁLT! Bp., 1986, Szerzői. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
21838.

1 000 HUF

Bata Imre:  Szabó Pál faluképe. Tanulmányok. (Számozott.) Békéscsaba, 1984. Új Aurora (Kner Nyomda). 73 + [7] p. Egyetlen kiadás. Kolofon: "Készült a Kner Nyomdában 800 számozott példányban. Ez a könyv a 189. számú példány." Pályakép Szabó Pál (1893-1970) író, kisgazdapárti politikus írói karrierjéről és írásmódjáról. (Új Aurora füzetek.) Fűzve, színes kiadói védőborítóban. Jó példány.
21839.

1 000 HUF

Krúdy Gyula:  A kápolnai földosztás. (Limitált példányszámban megjelent hasonmás kiadás.) Budapest, (1978). (Mezőgazdasági Kiadó - Dabasi Nyomda). 61 + [9] p. Limitált példányszámban megjelenő bibliofil kötetünk Krúdy Gyula egyik publicisztikai anyagát teszi közzé hasonmás kiadásban. A Károlyi Mihály-féle kápolnai földosztásról kiadott riport eredetije 1919-ben jelent meg. A hasonmás után Remete László szerkesztő utószava (mely Krúdy Gyula írói teljesítményéről nem sokat mond, ellenben a rajongás hangján szól Károlyi Mihályról). Aranyozott kiadói bőrkötésben, japán fűzésű lapokkal. Jó példány.
21840.

1 000 HUF

Babits Mihály:  Könyvről könyvre. Sajtó alá rendezte és az utószót írta Belia György. (Számozott.) [Budapest] Magyar Helikon - Szépirodalmi Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda). 322 + [10] p. Első kötetkiadás. Kolofon: "A tipográfia és a kötésterv Haiman György munkája. Művészeti vezető Szántó Tibor. Készült a Zrínyi nyomdában, 16,6 ív terjedelemben, diósgyőri bordázott chamois papíron, Monotype Baskerville betűvel. Ez a könyv az 1075. példány." Babits Mihály írásai eredetileg a Nyugat folyóirat kritikai rovatában jelentek meg. Esszéi, kritikái elsősorban az irodalom új tendenciáit vizsgálták, hír adtak új szerzők felbukkanásáról (Szabó Lőrinc, Tamási Áron), elemeztek egy-egy újabb jelenséget (a transzilvánizmust), állást foglaltak a műfordítás vagy az új népiesség stíluskérdéseiben. Kötetünk markáns és elhíresült vitairata a "Pajzzsal és dárdával" címet viselő Babits-esszé, mely Németh László "Kisebbségben" című munkájával vitatkozik, szenvedélyes hangon. Aranyozott gerincű kiadói műbőr kötésben. Jó példány.
21841.

1 000 HUF

21842.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF