Books: History

Number of items: 312

Varga Csaba: Jel, jel, jel avagy az ABC 30.000 éve története. H.n. 2001, Fríg Kft. Kiadói papírkötés. 463p.
19664.

1 800 HUF

Erdély története napjainkig I-III. kötet. Szerk.: Köpeczi Béla. Bp., 1988, Akadémiai Kiadó. 3. kiadás. Kiadói egészvászon-kötésekben, kiadói papírborítókban, jó állapotban.
19665.

2 200 HUF
5,96
6,88

A Magyar Október 23 Mozgalom Programmja. Sulyok Dezső kommentárjaival. A Mozgalom 2. számu önálló kiadványa. (Kézirat gyanánt). New York, 1962, Hungarian October 23rd Movement, 43 p. Emigráns kiadvány. Papírkötésben, néhány kissé foltos lappal, a címlapon kisebb sarokhiánnyal, helyenként kisebb lapszéli sérülésekkel, foltokkal. + 1966 A Magyar Október 23 Mozgalom Inc. és a Magyar Szabadságharcos Nemzetőr Világszövetség összevont központi bizottsága gyűjtőíve, kitöltetlen, 2 sztl. lev.
19666.

2 200 HUF
5,96
6,88

Balla Antal: Az utolsó száz év története. Bp., 1931, Magyar Szemle Társaság (A Magyar Szemle Kincsestára 18.). 79p. Kiadói egészvászonkötésben, jó állapotban.
19667.

1 600 HUF

Takács Imre: Magyarország földművelésügyi közigazgatása az Osztrák-Magyar Monarchia korában 1867-1918. Bp., 1989., Mezőgazdasági, 272 p. Kiadói papírkötés.
19668.

2 000 HUF

A lengyel Nemzeti Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Múzeum (Szreniawa) 4 db kiadványa. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Lengyel és angol nyelven. Kiadói papírkötés. / 4 publications of the Polish National Museum of Agriculture in Szreniawa (Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie). In Polish and English language. Paperback.
19669.

2 000 HUF

Petyke Mihály: A Gestapo foglya voltam... Politikai riportregény. (Magyar Golgota). Bp., (1945), Gábor Áron (Légrády-ny.), 118+(2) p. Kiadói papírkötés, illusztrált, sérült borítóval
19670.

2 000 HUF

Dénes Gizella: Szép koszorú. Regényes elbeszélése régi magyar búcsújáró helyekről. A szerző által ALÁÍRT példány. Bp.,én.,Szent István-Társulat. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.
19671.

2 000 HUF

Walter Pater: Görög tanulmányok. Ford.: Kőszegi László. Bp., 1914, MTA,(Hornyánszky Viktor-ny.), 4+324+1 p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon sorozatkötésben, Müller-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, a gerincen apró sérüléssel, "Magyar Mérnök- és Építész-Egylet Könyvtára" bélyegzéssel.
19672.

1 800 HUF

Erdély története. I-III. kötet. (I.: A kezdetektől 1606-ig. II.: 1606-tól 1830-ig. III.: 1830-tól napjainkig.) Főszerk.: Köpeczi Béla. Bp., 1986, Akadémiai Kiadó. Első kiadás. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
19673.

1 000 HUF

Várkonyi Nándor: Sziriat oszlopai. Elsüllyedt kultúrák. Bp., [1942], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 309+(3) p.+ 16 (fekete-fehér képek) t. Első kiadás. Kiadói félvászon kötés, kopott borítóval, az elülső szennylapon szakadással.
19674.

1 800 HUF

Hegedüs Lóránt: Két Andrássy és két Tisza. Bp., 1941, Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
19675.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF