Books: History

Number of items: 312

19556.

3 600 HUF
9,76
11,25

19557.

4 000 HUF

Galla Ferenc:  Marnavics Tomkó János boszniai püspök magyar vonatkozásai. (Dedikált.) Budapest, 1940. Római Magyar Történetkutató Intézet - Római Magyar Pápai Egyházi Intézet (Stephaneum ny.) 261 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Igaz tisztelettel: Galla F." Galla Ferenc (1888-1977) római katolikus pap, egyháztörténész, egyetemi tanár. Marnavics Tomkó János (1580-1639) boszniai püspökről írt életrajzi monográfiája megemlíti ugyan a püspök nevezetes bullahamisítását, de a mű fókuszában korántsem a bullahamisítás vétsége, hanem a püspök szervező tevékenysége áll. A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés. Példányunk fűzése meglazult. Fűzve, kissé sérült kiadói borítóban.
19558.

Galla Ferenc: Marnavics Tomkó János boszniai püspök magyar vonatkozásai. (Dedikált.)
Budapest, 1940. Római Magyar Történetkutató Intézet - Római Magyar Pápai Egyházi Intézet (Stephaneum ny.) 261 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: "Igaz tisztelettel: Galla F." Galla Ferenc (1888-1977) római katolikus pap, egyháztörténész, egyetemi tanár. Marnavics Tomkó János (1580-1639) boszniai püspökről írt életrajzi monográfiája megemlíti ugyan a püspök nevezetes bullahamisítását, de a mű fókuszában korántsem a bullahamisítás vétsége, hanem a püspök szervező tevékenysége áll.
A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés. Példányunk fűzése meglazult.
Fűzve, kissé sérült kiadói borítóban.

4 000 HUF

Erdélyi László: A mohácsi vész nemzedéke. Néplélektörténeti korrajz egykorú emlékiratból. Erdélyi-Szerémi: Mohács II. köt. Bp., 1941, Eggenberger (Szeged, Városi-ny.), 2 sztl. lev.+ 584 p. Kiadói papírkötés, kissé viseltes.
19559.

2 000 HUF

Erdélyi László: Magyar gazdák igaz története. (Szeged, 1943), Szegedi Uj Nemzedék Lapvállalat R.T., 109+(3) p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel.
19560.

2 000 HUF

Fitz Jenő (szerk.): The Celts in Central Europe. Papers of the II. Pannonia Conference. A II. Pannonia Konferencia aktái. István Király Múzeum Közleményei A. sorozat 20. sz. Székesfehérvár, 1975., Fejér Megyei Múzeumok Igazgatósága, 252 p. Több nyelven: angol, német, francia, olasz nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.
19561.

3 600 HUF
9,76
11,25

Tacitus összes művei I-II. Bibliotheca Classica. Kiadói egészvászon kötés, papírborítóval, jó állapotban. Számozatlan.
19562.

4 000 HUF

Salamon Ferenc: Két magyar diplomata a tizenhetedik századból. Közli Salamon Ferencz. Bp., 1884., Ráth Mór,(Bécs, Holzhausen Adolf-ny.),2+XLV+3+288 p. A diplomáciatörténeti szempontból fontos, előtanulmánnyal ellátott szövegközlés először 1867-ben jelent meg, majd felújított kiadása 1878-ban. Tartalma: I. Bethlen utasítása -- II. Toldalagi Mihály követségi naplója és jelentései Bethlen fejedelemhez -- III. Tassi Gáspár budai követségéről szóló jelentés Eszterházy Miklós nádorhoz -- IV. Bethlen fejedelem utasítása Toldalagihoz.  Korabeli átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a borítón címkével, régi intézményi bélyegzésekkel, a címlap hátoldalán bejegyzéssel.
19563.

Salamon Ferenc: Két magyar diplomata a tizenhetedik századból. Közli Salamon Ferencz. Bp., 1884., Ráth Mór,(Bécs, Holzhausen Adolf-ny.),2+XLV+3+288 p.
A diplomáciatörténeti szempontból fontos, előtanulmánnyal ellátott szövegközlés először 1867-ben jelent meg, majd felújított kiadása 1878-ban.
Tartalma: I. Bethlen utasítása -- II. Toldalagi Mihály követségi naplója és jelentései Bethlen fejedelemhez -- III. Tassi Gáspár budai követségéről szóló jelentés Eszterházy Miklós nádorhoz -- IV. Bethlen fejedelem utasítása Toldalagihoz.
Korabeli átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a borítón címkével, régi intézményi bélyegzésekkel, a címlap hátoldalán bejegyzéssel.

3 600 HUF
9,76
11,25

Waczulik Margit: A török korszak kezdetének nyugati történetirodalma a 16. században    Budapest, 1937, k. n. (Rábaközi Nyomda és Lapkiadó Vállalatnál, Sopron), 89 p. Első kiadás. A török korszak kezdetének nyugati történetirodalma a 16. században. Írta: Waczulik Margit.Számozott lábjegyzetekkel, összefoglalással, 90 p. Enyhén sérült kiadói papírborítóval
19564.

3 200 HUF
8,67
10,00

3 db könyv: László Gyula: Árpád népe. Bp., 1988, Helikon. Első kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. + Dienes István: A honfoglaló magyarok. Bp., 1978, Corvina. Kiadói papírkötés. + Ligeti Lajos (szerk.): A magyarság őstörténete. Bp., 1986, Akadémiai Kiadó. Reprint kiadás. Kiadói egészvászon-kötés.
19565.

3 800 HUF
10,30
11,88

19566.

3 800 HUF
10,30
11,88

Wenzel Gusztáv:  A turíni békekötés 1381. Pest, 1862. Emich Gusztáv ny. [2] + 124 p. Egyetlen kiadás. Wenzel Gusztáv (1812-1891) jogász, történetíró kötete az Anjou-házból való I. (Nagy) Lajos itáliai hadjáratait lezáró 1381. évi torinói béke körülményeit elemzi, illetve a kapcsolódó latin okmányokat adja közre. Az Anjou-dinasztia oldalága által birtokolt nápolyi trón öröklésének kérdésében kialakult konfliktus miatt 1347-ben I. (Nagy) Lajos bekapcsolódott a dél-itáliai konfliktusba. A több szakaszból álló konfliktus 1351-ben és 1358-ban kiújult. A genovai-nápolyi-magyar szövetség és a Velencei Köztársaság közötti háborúságra végül csak 1381-ben került békepecsét, az úgynevezett torinói béke keretében. A békeszerződésben Velence elismerte a magyar korona Dalmácia feletti jogait, Cattaro városát átadta Nagy Lajosnak, illetve némi adófizetésre is kötelezte magát. Kötetünk zömét a terjedelmes békeokmány latin átirata tölti ki, melyet a későbbi békeokmányok szövege követ. A címlapon és a hátsó előzéken régi gyűjteményi bélyegzés, a címlap verzóján régi tulajdonosi bélyegzés. Néhány levél fűzése a gerincnél megerősítve. (Különnyomat a Történelmi Tár XI. kötetéből.) Enyhén sérült korabeli félvászon kötésben, az enyhén kopott első kötéstáblán kézi címfeliratozás, a gerincen címke. Körülvágatlan, jó példány.
19567.

Wenzel Gusztáv: A turíni békekötés 1381.
Pest, 1862. Emich Gusztáv ny. [2] + 124 p. Egyetlen kiadás.
Wenzel Gusztáv (1812-1891) jogász, történetíró kötete az Anjou-házból való I. (Nagy) Lajos itáliai hadjáratait lezáró 1381. évi torinói béke körülményeit elemzi, illetve a kapcsolódó latin okmányokat adja közre. Az Anjou-dinasztia oldalága által birtokolt nápolyi trón öröklésének kérdésében kialakult konfliktus miatt 1347-ben I. (Nagy) Lajos bekapcsolódott a dél-itáliai konfliktusba. A több szakaszból álló konfliktus 1351-ben és 1358-ban kiújult. A genovai-nápolyi-magyar szövetség és a Velencei Köztársaság közötti háborúságra végül csak 1381-ben került békepecsét, az úgynevezett torinói béke keretében. A békeszerződésben Velence elismerte a magyar korona Dalmácia feletti jogait, Cattaro városát átadta Nagy Lajosnak, illetve némi adófizetésre is kötelezte magát. Kötetünk zömét a terjedelmes békeokmány latin átirata tölti ki, melyet a későbbi békeokmányok szövege követ.
A címlapon és a hátsó előzéken régi gyűjteményi bélyegzés, a címlap verzóján régi tulajdonosi bélyegzés. Néhány levél fűzése a gerincnél megerősítve.
(Különnyomat a Történelmi Tár XI. kötetéből.)
Enyhén sérült korabeli félvászon kötésben, az enyhén kopott első kötéstáblán kézi címfeliratozás, a gerincen címke. Körülvágatlan, jó példány.

3 800 HUF
10,30
11,88

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF