Historical documents, manuscripts

Number of items: 115

1981 Kalocsa, Sisák János levele Szabó Teréziának, a Magyar Rádió "Közkívánatra!" c. műsora szerkesztőjének, sérült borítékkal
16243.

1 400 HUF

1982 Végh György (1919-1982): Anna Kovalcze c. versének autográf és dedikált kézirata.
16244.

8 000 HUF

ca 1984 Független március 15. találkozó a Petőfi szobornál Matrica illegális ellenzéki gyűlésre Kossuth címerrel 10x10 cm
16245.

5 000 HUF

cca 1984-1987 Nagyatádi Szobrász Alkotóteleppel és nagyatádi városszépítéssel kapcsolatos levelezések, dokumentumok, az 1984-bern meghívott művészek listája (Samu Géza, Trombitás Tamás, ef Zámbó István), szervezeti és működési szabályzat, távlati kép és helyszínrajz a Nagyatádon épülő üdülőszállóról stb., össz. kb. 20 oldal.
16246.

4 600 HUF
12,47
14,38

1985-1987 Horváth József Mária (Josef Maria Horvath) (1931-2019) magyar-osztrák zeneszerző, a salzburgi Mozarteum professor emeritusa verseinek és versfordításainak gyűjteménye. Gépelt versgyűjtemény, tartalomjegyzékkel, Horváth József Mária saját kezű dedikációjával Mérnök János (1926-1988) zongoraművész, tanár részére, mappában, 72 p. + Külön Mérnök János részére írt, autográf dedikációval ellátott verse, valamint saját kezű levele. + Egy további mappa gépelt versekkel, helyenként kézzel írt kiegészítésekkel, javításokkal.
16247.

1 400 HUF

1987 Az 1956-os magyar forradalom előzményei, alakulása és utóélete. Az 1986. december 5-6-án Budapesten rendezett tanácskozás jegyzőkönyve. Bp., 1987, k.n. 190 p. Sokszorosított gépirat. Szamizdat. Szerző vagy szerkesztő nélkül. A gépirat utolsó két oldala szerint a tanácskozáson rést vettek: Bába Iván, Benda Kálmán, Eörsi István, Haraszti Miklós, Hegedüs András, Kenedi János, Kis János, Konrád György, Kőszeg Ferenc, Litván György, Magyar Bálint, Mécs Imre, Mészöly Miklós, Pomogáts Béla, Radnóti Sándor, Rajk László, Tamás Gáspár Miklós, Vásárhelyi Miklós és mások. Tűzve, borító és első lap sérült, utolsó lap szélén apró sérülésekkel.
16248.

7 000 HUF
18,97
21,88

1990 Fischer Ernő festőművész autográf levele, melyben sajnálkozik, hogy nem tud a megnyíló egri egyéni kiállítására elmenni. Egy beírt oldal, Fischer Ernő autográf aláírásával.
16249.

3 000 HUF

1990 Arad, Complexul Muzeal Arad, A XXIV-a Sesiunea anuala de rapoarte privind rezultatele cercetarilor aheologice din anul 1989 (az Aradi Múzeum Komplexum régészeti bizottságának éves beszámolója az 1989. évi régészeti kutatások eredményeiről) feliratú jegyzetfüzet, benne kézzel írt, magyar nyelvű feljegyzésekkel
16250.

2 400 HUF

1992 Grétsy László (1932-2024) nyelvész részére Társadalmi Egyesülések Szövetsége által adományozott emléklap, hozzá az adományozó levél borítékkal.
16251.

6 000 HUF

1998 Grétsy László (1932-2024) nyelvész részére a Radnai Béla Baráti Társaság által adományozott tiszteletbeli tagsági oklevél, borítékkal.
16252.

6 000 HUF

A recski megsemmisítő-kényszermunkatábor (1950-53) kettős drótkerítésének eredeti darabja, igazolással, sorszámozott: 0284m díszdobozban, h: 26 cm
16253.

8 000 HUF

12 db részvétlevél Markóczi Imrének gépészmérnököktől, MÁV felügyelőktől, beazonosításra váró tétel
16254.

3 400 HUF
9,21
10,63

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF