Books: Military

Number of items: 63

Szabó István: Egy legionista naplója. Kalandregény. Eredeti naplójegyzetek alapján sajtó alá rendezte: Andrée Dezső. Bp., é.n. Uránia, 274 p. + hozzákötve: Szabó István: Hat esztendő a francia idegenlégióban (1923-1929). Bp., é.n. Uránia. 303p. Átkötött egészvászon kötésben. sérült gerinccel
20659.

Szabó István: Egy legionista naplója. Kalandregény. Eredeti naplójegyzetek alapján sajtó alá rendezte: Andrée Dezső. Bp., é.n. Uránia, 274 p. +
hozzákötve:
Szabó István: Hat esztendő a francia idegenlégióban (1923-1929). Bp., é.n. Uránia. 303p. Átkötött egészvászon kötésben. sérült gerinccel

3 400 HUF
9,21
10,63

General Descriptions and Handling Instruction of the 7.62 mm Submachine Gun with Wooden Stock Type Kalashnikov. (Kalasnyikov gépkarabély kézikönyv.) Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói tűzött papírkötés, 48 p.
20660.

3 000 HUF

Pavlov, A.: A parancsnok parancsa: törvény az alárendeltek számára. (Budapest), [1950 körül]. Államvédelmi Hatóság Határőrség Politikai Csoportfőnöksége (Vörös Csillag ny.) 71 + [1] p. Egyetlen kiadás. A kezdetektől a kommunista párt irányítása alatt álló erőszakszervezet, a Politikai Rendészeti Osztály 1945-ben alakult, 1946-ban felvette az Államvédelmi Osztály (ÁVO), majd 1948-tól az Államvédelmi Hatóság (ÁVH) nevet. A hat ügyosztályra tagozódó ÁVH 1948-től már határrendészeti feladatokkal is bírt. A Sztálin és a Szovjetunió dicsőítésére minden eszközt megragadó utasítás vasfegyelmet szorgalmaz, összehasonlítja a morál nélküli, erőszakra és zsákmányszerzésre épülő amerikai hadsereg-szervezést a Vörös Hadsereg kimagasló kötelességtudásával és morális alapállásával, valamint számos épületes anekdotát oszt meg a Vörös Hadsereg legendáriumából. Évszám nélkül megjelent kiadványunk egy ízben idézi a Szovjetunió Legfelsőbb Tanácsa elnökségének 1950. április 13-i rendeletét, kötetünk kiadási évét ennek az adatnak felhasználásával becsültük meg. (Határőrizeti kiskönyvtár, 35. kötet.) Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
20661.

Pavlov, A.: A parancsnok parancsa: törvény az alárendeltek számára.
(Budapest), [1950 körül]. Államvédelmi Hatóság Határőrség Politikai Csoportfőnöksége (Vörös Csillag ny.) 71 + [1] p. Egyetlen kiadás.
A kezdetektől a kommunista párt irányítása alatt álló erőszakszervezet, a Politikai Rendészeti Osztály 1945-ben alakult, 1946-ban felvette az Államvédelmi Osztály (ÁVO), majd 1948-tól az Államvédelmi Hatóság (ÁVH) nevet. A hat ügyosztályra tagozódó ÁVH 1948-től már határrendészeti feladatokkal is bírt. A Sztálin és a Szovjetunió dicsőítésére minden eszközt megragadó utasítás vasfegyelmet szorgalmaz, összehasonlítja a morál nélküli, erőszakra és zsákmányszerzésre épülő amerikai hadsereg-szervezést a Vörös Hadsereg kimagasló kötelességtudásával és morális alapállásával, valamint számos épületes anekdotát oszt meg a Vörös Hadsereg legendáriumából. Évszám nélkül megjelent kiadványunk egy ízben idézi a Szovjetunió Legfelsőbb Tanácsa elnökségének 1950. április 13-i rendeletét, kötetünk kiadási évét ennek az adatnak felhasználásával becsültük meg.
(Határőrizeti kiskönyvtár, 35. kötet.)
Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

3 000 HUF

Alexandre Korganoff: Prien gegen Scapa Flow. Tatsachen, Geheimnisse, Legenden. Stuttgart, 1989, Motorbuch Verlag, 228+(4) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
20662.

3 000 HUF

P. Markó Marcell: Szibérián át a kolostorig. Hadifogoly életregény. Pápa, 1936. Kiadói sérült papírborító, Závory grafikájával, 163p.
20663.

3 000 HUF

Nagy Endre: Már minálunk babám...Egy ütközet története. Első kiadás. Bp.(1916. Légrády Testvérek ny.), 64 l. Az Érdekes Újság ingyenes karácsonyi melléklete. Kiadói, enyhén sérült papírborítóval
20664.

2 800 HUF

John Jordan: Schlachtschiffe und Schlachtkreuzer. Das illustrierte Nachschlagewerk. Friedberg, 1989, Podzun-Pallas, 151+(3) p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kissé koszos borítóval.
20665.

2 800 HUF

Siegfried Breyer: Flottenparaden und Repräsentationen der Marine 1925-1940. Wölfersheim, 1997, Podzun-Pallas. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
20666.

2 800 HUF

Orlovius, Heinz: Flieg, deutscher Adler - flieg! Unter Mitwirkung von Joachim Matthies und Kurt A. St. Jentkiewicz herausgegeben von - - . Stuttgart, 1939, Union Deutsche Verlagsgesellschaft, 1 t.+ 208+(4) p.+ 8 (kétoldalas) t. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Német nyelven. Egészvászon-kötésben.
20667.

2 800 HUF

Senger und Etterlin: Taschenbuch der Panzer. 4. Jahrgang 1969. München, Lehmanns Verlag. Kiadói műbőr kötés, sok képpel illusztrált, sérült, ázott lapok, viseltes állapotban.
20668.

2 400 HUF

Magyar Rendőr Kalendáriuma 1949. Bp., [1948], Belügyminisztérium Nevelési Osztálya (Szikra-ny.), 312 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval. (Ritka!)
20669.

2 400 HUF

Tisztek kézikönyve. Segédkönyv a hivatásos és tartalékos tisztek, valamint tisztjelöltek számára. Bp., 1970, Zrínyi. Második, javított kiadás. Kiadói papírkötés, kiadói nyl védőborítóban, melléklettel.
20670.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF