Historical documents, manuscripts

Number of items: 145

1877. okt. 07. Vác, Ország József lakatos és gazdasági gépkészítő levele ismeretlen címzettnek, amelyben saját borprését szeretné javasolni megvásárlásra. A levélben leírt saját prés fontos emléke a magyar mezőgazdasági gépek fejlődésének történetének. Kis hiánnyal
16148.

2 400 HUF

1882 Első Budapesti Hadastyán Egylet, dekoratív, litografált díszoklevél, Zsák Hugó (1844-1915) mérnök, miniszteri tanácsos részére. Zsák részt vett a budapesti és Budapest alatti Dunaszakasz szabályozási és rendezési munkálataiban. Vezetése alatt épült a soroksári Duna-ágat elzáró gubacsi gát a háromnyílású táplálózsilippel és a Nagy-Duna felőli párhuzamos művel. 1875-ben a budapesti Magyar Királyi Folyammérnöki Hivatal vezetője lett, valamint nevéhez fűződik a Margit híd feletti és az Erzsébet híd alatti rakpartok kiépítése. 60x50 cm
16149.

36 000 HUF
97,56
112,50

1889-1893 Régi emlékkönyv, díszesen illusztrált, litografált lapokkal, benne érdekes bejegyzésekkel, (ismeretlen személy részére (... Károly)), főleg pozsonyiak, de közte budapesti is, nagyrészt magyar nyelven, de néhány idegennyelvű is. Benne érdekes azonosításra váró nevekkel (Okolicsányi Dezső, Pongrácz Géza, Zolnai Gyula, Misek Lajos, ... stb.) A bejegyzések egy része valószínűleg a Pozsonyi Királyi Katolikus Főgimnázium-ba járó diáktársai. Köztük, a bejegyzések között Teller Miksa (1871-1950) ügyvéd jogi szakíró bejegyzésével, valamint (!) Berinkey Dénes (1871-1944) későbbi miniszterelnök (1919. jan. 11.-március 21.) autográf, fiatalkori bejegyzésével, (Pozsony, 1889. jun. 1.)  Haránt-alakú aranyozott, festett egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, 2 kijáró lappal, kopott borítóval, 20 sztl. lev, 12x17 cm.
16150.

1889-1893 Régi emlékkönyv, díszesen illusztrált, litografált lapokkal, benne érdekes bejegyzésekkel, (ismeretlen személy részére (... Károly)), főleg pozsonyiak, de közte budapesti is, nagyrészt magyar nyelven, de néhány idegennyelvű is. Benne érdekes azonosításra váró nevekkel (Okolicsányi Dezső, Pongrácz Géza, Zolnai Gyula, Misek Lajos, ... stb.) A bejegyzések egy része valószínűleg a Pozsonyi Királyi Katolikus Főgimnázium-ba járó diáktársai. Köztük, a bejegyzések között Teller Miksa (1871-1950) ügyvéd jogi szakíró bejegyzésével, valamint (!) Berinkey Dénes (1871-1944) későbbi miniszterelnök (1919. jan. 11.-március 21.) autográf, fiatalkori bejegyzésével, (Pozsony, 1889. jun. 1.)

Haránt-alakú aranyozott, festett egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, 2 kijáró lappal, kopott borítóval, 20 sztl. lev, 12x17 cm.

40 000 HUF
108,40
125,00

cca 1890-1920? Marczali Henrik (1856-1940) történész tanulmányának, kéziratának részlete, aláírás nélkül, 4 beírt oldal, 4 sztl. lev.
16151.

10 000 HUF

1893 Jászai Mari (1850-1926) színésznő nevében szóló meghívó egy operai előadásra, Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író részére, Jászai Mari névjegykártyáján, beazonosítandó aláírással.
16152.

9 000 HUF
24,39
28,13

16153.

1 400 HUF

1898 Híd tervezési megbízása, rajzok és számítások. 10+2 p.
16154.

2 400 HUF

cca. 19. század - reformkor Kolozsváry Miklós tanácsos úrnak írt levél barátjától, bizonyos Kupecztől, aki egy kellemetlen katona csínyről számol be. Bizonyos Horváth kapitány betört a helyi préposthoz, kirabolta és az ellopott tárgyakat egy táncmulatságba vitte. A prépost rokonai Kupecztől követelik vissza az ellopott holmit, különben az ezredeshez, vagy a kormánybiztoshoz fordulnak. Kupecz kéri Kolozsváryt, hogy intézkedjen az ügyben. Kolozsváry Miklós alakja Holló Miklós Az Akadémia alapítása című domborművéről lehet ismerős, aki Győr megye követeként szerepel rajta.
16155.

cca. 19. század - reformkor Kolozsváry Miklós tanácsos úrnak írt levél barátjától, bizonyos Kupecztől, aki egy kellemetlen katona csínyről számol be. Bizonyos Horváth kapitány betört a helyi préposthoz, kirabolta és az ellopott tárgyakat egy táncmulatságba vitte.
A prépost rokonai Kupecztől követelik vissza az ellopott holmit, különben az ezredeshez, vagy a kormánybiztoshoz fordulnak. Kupecz kéri Kolozsváryt, hogy intézkedjen az ügyben. Kolozsváry Miklós alakja Holló Miklós Az Akadémia alapítása című domborművéről lehet ismerős, aki Győr megye követeként szerepel rajta.

4 800 HUF
13,01
15,00

cca 1900 Miskolc - Soltész Nagy Kálmán utcában építendő Szinva híd méretszámítása és egy rajza 30 + 2 p. Kézzel készült, Tomits Miklós mérnök aláírásával
16156.

12 000 HUF

1900 Dr. Cholnoky Jenő (1870-1950) földrajztudós, író, autográf képeslapja feleségének
16157.

4 000 HUF

16158.

4 000 HUF

cca 1900 2 db képeslap Cholnoky Jenő földrajztudósnak címezve azonosítandó feladóktól
16159.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF