Documents

Number of items: 134

1890 Pécs, Herczeg Montenuovo Alfréd borpincék címeres fejléces levélpapírjára írt levél
16025.

3 000 HUF

1893 Zalaegerszeg, Tényő községből származó személy hivatalos levele a sokoróaljai járás főszolgabírájának, 2x25kr okmánybélyeggel + 1894-1895 Téth (Tét), Győrvármegye sokoróaljai járásának főszolgabírája által kiállított 2 db hivatalos irat, sérülésekkel
16026.

2 800 HUF

1896 Szolgálati cselédkönyv, okmánybélyeggel, bejegyzésekkel, viaszpecséttel, a cseléd dr. Kossuth László orvosnál is állt alkalmazásban
16027.

7 000 HUF
18,97
21,88

1898 Rákospalota nagyközség adóíve háztulajdonos részére, kitöltött
16028.

2 200 HUF
5,96
6,88

1899 A Magyar Mérnök- és Építész-Egylet tagfelvételi oklevele Réthy Mór (1870-ig Rothbaum) (1846-1925) matematikus, fizikus, az MTA tagja részére, dekoratív grafikával, rajta Hieronymi Károly (1836-1911) politikus, korábbi belügyminiszter, elnök, ill. Fittler Kamill (1853-1910) építészmérnök, titkár aláírásával. Feltekerve, lapszéli sérülésekkel, 53x74 cm
16029.

50 000 HUF
135,50
156,25

ca 1900-1940 Kb 100 darabos vegyes papírrégiség tétel: reklámok, okmányok, Reformpárt program, stb, jobb tételek.
16030.

5 000 HUF

cca 1900-1940 vegyes okmány tétel, össz. 20 db, vegyes állapotban
16031.

2 400 HUF

ca 1900-1940 Vegyes nyomtatvány és okmány tétel, fedeztetési jegy, esperesi jelentés, számlák, stb
16032.

3 000 HUF

1901 Bp., a Kir. József Műegyetem által kiállított mérnöki diploma Réthy Lajos részére, rajta Ilosvay Lajos (1851-1936) kémikus, rektor, ill. Rados Gusztáv (1862-1942) matematikus, a mérnöki szakosztály dékánja aláírásával, 2K okmánybélyeggel, fatokos függőpecséttel. Feltekerve, kisebb lapszéli sérülésekkel, kissé koszos, 46x61 cm
16033.

5 000 HUF

Győr, 1901. Szerződés özvegy Bakó Samuné és gyermekei Jolán, Erzsébet, István, Emma, mint bérbeadók és Bakó Gyula, mint bérlő között a felsőrajki birtok ügyében. Másolat, tíz beírt oldal. A szerződés eredetileg 1890. júl. 1-jén kelt, majd többször meghosszabbították. Az iratot egy antikizáló Hermészt ábrázoló gemmapecséttel hitelesítették.
16034.

1 800 HUF

cca 1905-1965 Vegyes iskolai, tanulmányi értesítők, leckekönyvek, stb., összesen 8 db, változó állapotban
16035.

2 400 HUF

1906 Bécs, J. N. Reithoffer Vereinigte Gummiwaaren-Fabriken által Habsburg Károly számára kiállított fejléces számla
16036.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF