cca 1900-1910 Vegyes külföldi fotó tétel, 3 db: Restaurant am Prebischthor, Ortler vom Taberttakamp, Frankfurt am Main Polizei Präsidium, keményhátú fotó, 11x17 cm és 10x16 cm közötti méretben
1905 Trieste leporello, 12 db keményhátú fotóval, hn., R. & J. D. Egészvászon-mappában, a fotók 1 kivételével kijárnak, de a többi 11 fotó kötése egyben van, kopott borítóval, 10x16 cm
cca 1900 Vietnám, Dél-Kelet Ázsia. Fotó gyűjtemény. 108 db fotó nagyméretű kartonon magyar utazó feliratozott felvételei. Nagyrészt saját készítésű, kisebb részt sokszorosított fotók. Érdekességek, kis helyek, beazonosított történések. Karton méret 33x27 cm, Fotók mérete változó / cca 1900 Vietnam, Southeast Asia. Photo collection. 108 photos on large cardboard, captioned shots of a Hungarian traveler. Mostly self-made, some reproduced photos. Interesting facts, small places, identified events. Cardboard size 33x27 cm, Photo size varies
ca 1900 Félix Bonfils (1831-1885): Szíria Baalbek Jupiter templom kétoldalas fotó.. Cholnoky Jenő földrajztudós és utazó által feliratozott zselatinos ezüst nagyítású fotó saját útjáról kartonon. Teljes méret 38x30 cm /
ca 1900 Félix Bonfils (1831-1885): Syria Baalbek Jupiter Temple double-sided photo.. Gelatin silver enlargement photo on cardboard, inscribed by geographer and traveler Jenő Cholnoky. Total size 38x30 cm /
ca 1900 Félix Bonfils (1831-1885): Szíria Baalbek Jupiter templom kétoldalas fotó.. Cholnoky Jenő földrajztudós és utazó által feliratozott zselatinos ezüst nagyítású fotó saját útjáról kartonon. Teljes méret 38x30 cm /
ca 1900 Félix Bonfils (1831-1885): Syria Baalbek Jupiter Temple double-sided photo.. Gelatin silver enlargement photo on cardboard, inscribed by geographer and traveler Jenő Cholnoky. Total size 38x30 cm /
ca 1900 Ciprus, Larnaca / Szíria Beyruth kétoldalas fotó.. Cholnoky Jenő földrajztudós és utazó által feliratozott zselatinos ezüst nagyítású fotó kartonon. Teljes méret 38x30 cm /
ca 1900 Cyprus, Larnaca / Syria Beyruth double-sided photo.. Gelatin silver enlargement photo on cardboard, signed by geographer and traveler Jenő Cholnoky. Total size 38x30 cm
ca 1900 Kis Ázsia Szmirna, Áruszállítás tevekaravánnal / Szmirna rakpartja. Cholnoky Jenő földrajztudós és utazó által feliratozott zselatinos ezüst nagyítású fotó kartonon. Teljes méret 38x30 cm ca 1900 Asia Minor Smyrna, Transport of goods by camel caravan / Smyrna quay. Double-sided photo. Gelatin silver enlargement photo on cardboard, labeled by geographer and traveler Jenő Cholnoky. Total size 38x30 cm
Külföldi fotók és képeslapok gyűjteménye, közte Románia (Erdély), Szlovákia, Ausztria, USA, stb., összesen kb. 120 db, albumba beragasztva, 23x33,5x2,5 cm
cca 1890-1900 'Cauterets Cascade de Cérizet', Cerisey vízesése Cauterets (Pireneusok) közelében/ A Pireneusok látképe Gavarnie-nél, 2 db fotó kartonon, a második fotó egyik sarkán sérüléssel, foltos, 25x19 cm, 19x26 cm./
cca 1890-1900 'Cauterets Cascade de Cérizet', Waterfall of Cerisey near Cauterets/The view of Pyrenees at Gavarnie, 2 pc. of photo on board, with damage on one corner of the second photo, spotty, 25x19 cm, 19x26 cm.