cca 1920-1940 Apponyi György (1898-1970) politikus, országgyűlési képviselő névjegykártyája, rajta: "a lista szíves aláírását kéri" bejegyzéssel, 7x11 cm
cca 1920-1930 "Hiszek Magyarország feltámadásában" feliratú irredenta fém tábla, kiadja: A Magyar Nemzeti Szövetség, kopásnyomokkal, kissé deformált, 6x8 cm
cca 1920 Nagyapponyi gróf Apponyi Albert (1846-1933) német nyelvű levele ismeretlen barátjának. Apponyi beszámol, hogy minden tőle telhetőt megtett, hogy Somssich László barátjának ügyében eljárjon, és egy meg nem nevezett városi magisztrátusát helyreállíthassa, de sajnos az ügy nehezen valósulhat meg. Továbbá biztosítja barátját, hogy előbb vagy utóbb, de biztosan megválasztják Baranya vármegye főispánjának. A levélben szereplő saárdi gróf Somssich László mezőgazdász és mezőgazdasági főmegbízottként a trianoni magyar küldöttség tagja volt Apponyi mellett. A levelet Apponyi Albert saját kezű aláírása zárja.
cca 1920-1930 Az Országos Magyar Hadimúzeum Egyesület által kiadott "Nemzeti Ereklye", Nagy-Magyarország vármegyéinek földjéből származó porszemeket tartalmazó "Ércbulla", sorszámozott, névre szóló (Rosenberg Dezső tőzsdetanácsos). Fakeretben, 20x13 cm
[Kézirat] Fejes Endre (1923-2015) Kossuth- és József Attila-díjas író "A többi érdektelen" című kései novellájának egy oldal terjedelmű, autográf kézirata. (1992/1993). Kelt: Budapesten, 1992 körül. Egyetlen levél, 57 beírt sor. Fejes Endre (1923-2015) Kossuth- és József Attila-díjas író és drámaíró egyben számottevő novellista is volt. "A többi érdektelen" címet nyert kései novellája a rendszerváltás éveiből való, nyomtatásban először a Népszabadság hétvégi mellékletében, az 1992. szeptember 26-i lapszámban jelent meg, onnan került az író utolsó elbeszéléskötetébe (Lemaradt angyalok, Budapest, 1993). Autográf kéziratunk a komor hangvételű, auschwitzi fordulatra épülő novella eredeti szövegének második harmadát tartalmazza: oldalszámozással (2. oldal), címadás nélkül. A kézirat és a nyomtatásban megjelent szöveg között kisebb eltérések vannak: a nyomtatásban megjelent szöveg, jóllehet, gördülékenyebb, néhány tévedést és szóismétlést kigyomlált, ám az átdolgozással némiképp veszített is jól eltervezett modorosságából - a kézirat és a végső változat összevetése Fejes Endre alkotói műhelyébe emlékezetes bepillantást nyújt. Kéziratlapunkon apró gyűrődések. Jó állapotú lap.
cca 1927 Nagys. Bunyor Erhard úr és neje családiház építkezése (Bp. X., Óhegy u. 34.), tervező és kivitelező: Tausz Alfréd, 1 : 100; aláírásokkal, bélyegzőkkel, illetékbélyegekkel, 41,5x36,5 cm
1927 Felszeghy Béla (1882-1951) erdélyi magyar jogász, közigazgatási, államjogi és pszichológiai szakíró autográf sorai és aláírása Gerő Ödön (1863-1939) művészeti szakíró, újságíró lánya, Gerő Zsófia (1895-1966) részére, franciaországi képeslapon
1927-1928 Bp., Sebestyén Artúr (szül. Spitzer) (1868-1945) építész, a magyar szecesszió jeles képviselőjének igazolása Becz Jenő műépítész részére, aki irodájának alkalmazásában részt vett (többek közt) a Szent Gellért Gyógyfürdő hullámfürdője, a mezőtúri városháza, ill. a szolnoki Zagyva-híd tervezési és építési munkálataiban is; egy gépelt, ill. egy kézzel írt oldal, mindkettőn Sebestyén Artúr saját kezű aláírásával, lapszéli sérülésekkel