Books: Travelling, Local History

Number of items: 235

Konyár falukönyve. Szerk.: Ujváry Zoltán. Debrecen, 2002, Ethnica. Kiadói kartonált papírkötés. Számozott (451/600) példány!
19014.

5 000 HUF

19015.

6 000 HUF

Paris et sa proche banlieue. Paris, 1963, Libraire Hachette. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban, térképekkel.
19016.

6 000 HUF

Derzsi András - Dr. Várszegi Gyula: A metró és a budapesti közlekedés. Bp., é.n., Idegenforgalmi Propaganda és Kiadó Vállalat, 142 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírborítóban, jó állapotban.
19017.

5 000 HUF

Gaal György-Gránitz Miklós: Örök Házsongárd. 1-2. kötet. Kolozsvár és sírkertje a századok sodrában. Bp.,2010, Pharma Press. Gazdag képanyaggal illusztrált, benne a kolozsvári Házsongárd temetővel. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19018.

6 000 HUF

1934 A Magyar Királyi Operaház 50 éve, 1884-1934, képekkel illusztrált, sérült gerinc, foltos borító 147p
19019.

6 000 HUF

Szeibert János: Sárvár monográfiája. Huszár Károly volt magyar királyi miniszterelnök, Sárvár nemzetgyűlési képviselője bevezetésével. Szabó László festőművész rajzaival. Szombathely, 1926, Dunántúli Nyomdavállalat Rt., 86+2 p.+2 t. + 2 (térképek) t. Kiadói papírkötés, a borító elvált a könyvtesttől és könyvtest szétvált, sérült borítóval, az első 5 lap felső sarka javított. Ritka!
19020.

6 000 HUF

Komjáthy Kálmán: Én így láttam... szülővárosomnak, Körmendnek fél évszázadát (1939-1989.) DEDIKÁLT! Körmend, 1989., Körmend és Vidéke ÁFÉSZ, 284 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, foltos lapokkal.
19021.

6 000 HUF

Horváth Elemér: Tanulmányok a régi Pest-Budáról. - Karcok Budapest múltjából. - Történetek az öreg Budáról és Pestről. - Írások Budapestről képekkel. [Négy helytörténeti munka négy füzetben.] Budapest, 1933-1940. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 46 + [2] p.; 94 + [2] p.; 93 + [3] p.; 132 + [20] p. Egyetlen kiadás. Horváth Elemér olvasmányos stílusban írt művelődéstörténeti tárcái Budapest múltjából. A tartalomból: A Duna és hídjai Százötven év a pest-budai közlekedési eszközök életéből Töredékek a gázvilágítás történetéből A Mátyás-templom Buda és Pest a kuruc idők alatt A Belváros 1863-64-ben és ma A biedermeier kor Pest-Budán Milyen volt Budapest ezer évvel ezelőtt és milyen lehet ezer év múlva Nagyvásárok a régi Pest-Budán Humoros írások A Várszínház A Fővárosi Múzeum A Várhegy alatti Alagút Közbiztonságunk múltja A Hal-tér és a Hal-téri kút A budapesti utcák Pesti képek, hangulatok Gellérthegy a csillagvizsgáló toronnyal Nepomuki Szent János szobra a régi pest-budai hajóhídon A belvárosi plébániatemplom A Ferenc József tér régen és ma A romantikus Tabán Az első és harmadik kötet utolsó oldalán tulajdonosi bejegyzés. Az utolsó kötet egész oldalas felvételekkel illusztrált. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban, nagyrészt felvágatlan, jó példányok.
19022.

Horváth Elemér: Tanulmányok a régi Pest-Budáról. - Karcok Budapest múltjából. - Történetek az öreg Budáról és Pestről. - Írások Budapestről képekkel. [Négy helytörténeti munka négy füzetben.]
Budapest, 1933-1940. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 46 + [2] p.; 94 + [2] p.; 93 + [3] p.; 132 + [20] p. Egyetlen kiadás.
Horváth Elemér olvasmányos stílusban írt művelődéstörténeti tárcái Budapest múltjából.
A tartalomból:
A Duna és hídjai
Százötven év a pest-budai közlekedési eszközök életéből
Töredékek a gázvilágítás történetéből
A Mátyás-templom
Buda és Pest a kuruc idők alatt
A Belváros 1863-64-ben és ma
A biedermeier kor Pest-Budán
Milyen volt Budapest ezer évvel ezelőtt és milyen lehet ezer év múlva
Nagyvásárok a régi Pest-Budán
Humoros írások
A Várszínház
A Fővárosi Múzeum
A Várhegy alatti Alagút
Közbiztonságunk múltja
A Hal-tér és a Hal-téri kút
A budapesti utcák
Pesti képek, hangulatok
Gellérthegy a csillagvizsgáló toronnyal
Nepomuki Szent János szobra a régi pest-budai hajóhídon
A belvárosi plébániatemplom
A Ferenc József tér régen és ma
A romantikus Tabán
Az első és harmadik kötet utolsó oldalán tulajdonosi bejegyzés. Az utolsó kötet egész oldalas felvételekkel illusztrált.
Fűzve, illusztrált kiadói borítóban, nagyrészt felvágatlan, jó példányok.

6 000 HUF

19023.

6 000 HUF

Tsepon W. D. Shakabpa: Tibet. A political history. New Haven-London, 1973, Yale University Press. 369 p. Második kiadás. Angol nyelven. Kiadói keménykötés, kiadói papírborítón apró szakadásokkal, ceruzás jelölésekkel és jegyzetekkel.
19024.

5 000 HUF

Kirándulók zsebkönyve. Útmutatás ásvány- és földtani gyűjtésekre, ma­gas­ságmérésekre, állat- és növénytani meg­figyelésekre és gyűjtésekre. 70 ábrával. Írták: Schafarzik Ferencz, Bodola Lajos, Kriesch János, Czakó Kálmán. Paszlavszky József előszavával. Természettudományi Könyvkiadó-Vállalat XXXII. Bp. 1888., Kir. M. Természettudományi Társulat, VIII+199+1 p. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé laza fűzéssel.
19025.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF