Historical documents, manuscripts

Number of items: 177

1884. nov. 24 -- 1885. nov. 21. Győr, Győr-sziget, Csanak Emlék kártyák, amelyekre verseket, jó tanácsokat és bölcsességeket írtak fel. A korszakban a lányok között különösen népszerű volt leányiskolákban, nevelőintézetekben, úri körökben a barátság, nővériség jeleként . Kedveskedő rajzok, virágdíszek, néha apró hímzések is lehettek a kártyákon, akárcsak ebben az esetben Schannen Gizella kártyáján is látható. Öt darab beírt kártya, magyar és német nyelven. 20x11 cm
14836.

1884. nov. 24 -- 1885. nov. 21. Győr, Győr-sziget, Csanak
Emlék kártyák, amelyekre verseket, jó tanácsokat és bölcsességeket írtak fel. A korszakban a lányok között különösen népszerű volt leányiskolákban, nevelőintézetekben, úri körökben a barátság, nővériség jeleként . Kedveskedő rajzok, virágdíszek, néha apró hímzések is lehettek a kártyákon, akárcsak ebben az esetben Schannen Gizella kártyáján is látható. Öt darab beírt kártya, magyar és német nyelven. 20x11 cm

2 400 HUF

1889-1893 Régi emlékkönyv, díszesen illusztrált, litografált lapokkal, benne érdekes bejegyzésekkel, (ismeretlen személy részére (... Károly)), főleg pozsonyiak, de közte budapesti is, nagyrészt magyar nyelven, de néhány idegennyelvű is. Benne érdekes azonosításra váró nevekkel (Okolicsányi Dezső, Pongrácz Géza, Zolnai Gyula, Misek Lajos, ... stb.) A bejegyzések egy része valószínűleg a Pozsonyi Királyi Katolikus Főgimnázium-ba járó diáktársai. Köztük, a bejegyzések között Teller Miksa (1871-1950) ügyvéd jogi szakíró bejegyzésével, valamint (!) Berinkey Dénes (1871-1944) későbbi miniszterelnök (1919. jan. 11.-március 21.) autográf, fiatalkori bejegyzésével, (Pozsony, 1889. jun. 1.)  Haránt-alakú aranyozott, festett egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, 2 kijáró lappal, kopott borítóval, 20 sztl. lev, 12x17 cm.
14837.

1889-1893 Régi emlékkönyv, díszesen illusztrált, litografált lapokkal, benne érdekes bejegyzésekkel, (ismeretlen személy részére (... Károly)), főleg pozsonyiak, de közte budapesti is, nagyrészt magyar nyelven, de néhány idegennyelvű is. Benne érdekes azonosításra váró nevekkel (Okolicsányi Dezső, Pongrácz Géza, Zolnai Gyula, Misek Lajos, ... stb.) A bejegyzések egy része valószínűleg a Pozsonyi Királyi Katolikus Főgimnázium-ba járó diáktársai. Köztük, a bejegyzések között Teller Miksa (1871-1950) ügyvéd jogi szakíró bejegyzésével, valamint (!) Berinkey Dénes (1871-1944) későbbi miniszterelnök (1919. jan. 11.-március 21.) autográf, fiatalkori bejegyzésével, (Pozsony, 1889. jun. 1.)

Haránt-alakú aranyozott, festett egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, 2 kijáró lappal, kopott borítóval, 20 sztl. lev, 12x17 cm.

40 000 HUF
108,40
125,00

1892 Kígyós, Pándy Kálmán (1868-1945) orvos, ideggyógyász által kézzel írt és aláírt levél
14838.

8 000 HUF

1892. dec. 13. A nagykanizsai királyi törvényszék mint hitbizományi hatóság előtt tolnai gróf Festetics Tasziló, a Festetics hitbizomány birtokosa, mint haszonbérbe adó bérbe adja a keszthelyi birtok bizonyos tartozékait Remény Andornak, Hertelendy Józsefnek, Töreky Aladárnak és Riedl Ödönnek. Hiteles másolat, hét beírt oldal. A dokumentumot hitelesítette az elnök, Tóth László és a jegyző, illetve a nagykanizsai királyi törvényszék bélyegzőjével ellátva.
14839.

7 000 HUF
18,97
21,88

1893 Jászai Mari (1850-1926) színésznő nevében szóló meghívó egy operai előadásra, Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író részére, Jászai Mari névjegykártyáján, beazonosítandó aláírással.
14840.

9 000 HUF
24,39
28,13

14841.

2 000 HUF

14842.

1 400 HUF

1898 Híd tervezési megbízása, rajzok és számítások. 10+2 p.
14843.

4 000 HUF

14844.

1 200 HUF

cca 1900 Miskolc - Soltész Nagy Kálmán utcában építendő Szinva híd méretszámítása és egy rajza 30 + 2 p. Kézzel készült, Tomits Miklós mérnök aláírásával
14845.

20 000 HUF
54,20
62,50

ca 1900 Miskolc Arany János u 46. sz alatti ház tervrajza. Sérült 40x45 cm
14846.

4 000 HUF

1900 A Körös-Tisza-marosi Ármentesítő és Belvízszabályozó Társulat főkönyve, egyénenkénti kimutatás ,,a magyar földhitelintézettől felvett 6 millió forint kölcsön után az érdekelt ártérbirtokosok által fizetendő tőke és kamattörlesztési járulékról [...]", összesen 1672 névvel. Nagyméretű, erősen sérült, széteső állapotban, kissé dohos, hiányzó hátsó borítóval, 63x46,5 cm
14847.

1 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF