Erdélyi József: Árdeli szép Hold. Egy költő gondolatai a magyar nyelvről. Bp., 1939, Magyar Élet. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, kissé kopottas állapotban.
Halliburton, Richard: Varázscsizmában a Föld körül. Ford.: Görög Imre. Bp., [1938], Tolnai, 224 p. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült, foltos borítóval.
Sebestyén Károly Emlékek és tanulmányok. Bp.. 1921. Pantheon. 159+(1) p. + 1 tábla. Megjelent 1500 számozott példányban, ez a 542-es, a szerző által aláírt példány. Kiadói egészvászon kötésben.
Bánóczi Dezső: ,,Rendezte: Dr. Bánóczi Dezső". (Iratok, írások egy élet margójára.) Bp., 1943, szerzői kiadás (Springer Gusztáv-ny.), 246 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval, belül nagyrészt jó állapotban.
A Magyar Királyi Tudomány-Egyetemi könyvtárának czímjegyzéke XXX. 1905.- Budapesten, 1906. M. Kir. Egyetemi Ny. XIX. 209 l. Korabeli, aranyozott egészvászon kötésben minimális kopással, intézményi bélyegzővel