Books: Social sciences

Number of items: 98

20395.

2 000 HUF

20396.

1 800 HUF

Végh József (szerk.):  Táj- és népkutatás a középiskolában. Írta és tanítványai munkáiból összeállította Végh József. Budapest, 1942. Államtudományi Intézet Táj- és Népkutató Osztálya (Városi Nyomda, Debrecen). 242 + [2] p. Végh József (1912-1997) nyelvész, pedagógus, néprajzkutató. Debreceni éveiben osztálya néprajzgyűjtő munkásságát szervezte, kötete előszavában a középiskolai néprajzkutatás, falukutatás módszertanát ismerteti. A 25. oldaltól a diákok gazdag képanyaggal kísért néprajzi dolgozatai. A tartalomból: Oláh István és Oláh Károly: Paszab község emberföldrajzi leírása -- Gál Gyula: Egy bűdszentmihályi parasztház -- Nagy Miklós: Tetétlen község egészségügyi viszonyai -- Mikó Sándor: A lóra vonatkozó népi ismeretek Nagylétán -- Balogh Elemér: Megfigyelések a hortobágyi csikós és ménes pusztai életéből -- Molnár Sándor: Disznóölés Újfehértón -- Kocsár László: A debreceni hentesmesterség -- Alföldi Lajos: Tiszadobi népmondák -- Papp László: Lakodalmi szokások Hosszúpályiban. A gyermekek élete és játékai Hosszúpályiban. Példányunk fűzése enyhén meglazult, a címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. (A magyar táj- és népismeret könyvtára, 6. szám.) BOEH VIII, 5000. Poss.: Vincze István (1922-1982) néprajztudós, főként a szőlészet-borászat hazai néprajzát kutatta. Fűzve, sérült, hiányos gerincű kiadói borítóban.
20397.

2 400 HUF

Grimm, Hermann: Fragmente - Erster Band. Berlin, 1900.Spemann, 623p. Aranyozott egészvászon kötésben.
20398.

4 000 HUF

Kant, Immanuel. Hg. J.H. von Kirchmann.: Immanuel Kant's Kleinere Schriften Zur Naturphilosophie. 1.Abtheilung. Texte nach Werke Kant Hg. Hartenstein 1867, Übersetzungen a.d.Lateinischen v. Kirchmann. Verlag: L. Heimann. Berlin. 1872. 306p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon kötésben
20399.

Kant, Immanuel. Hg. J.H. von Kirchmann.:
Immanuel Kant's Kleinere Schriften Zur Naturphilosophie. 1.Abtheilung. Texte nach Werke Kant Hg. Hartenstein 1867, Übersetzungen a.d.Lateinischen v. Kirchmann. Verlag: L. Heimann. Berlin. 1872. 306p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon kötésben

1 200 HUF

Nietzsche, Friedrich: Werke in zwei Bänden. Ausgewählt und eingeleitet von August Messer. 1-2. Band. [Teljes mű két kötetben.] [Lipcse] Leipzig, (1930). Alfred Kröner Verlag (Druck von J. B. Hirschfeld). 1 t. (címkép) + XXXI + [1] + 581 + [1] p.; 1 t. (címkép) + VII + [1] + 612 p. Friedrich Nieztsche (1844-1900) német filológus, költő, filozófus, a 19. század egyik legnagyobb hatású filozófusa műveinek népszerű kiadása. Aranyozott egészbőr kötésben, egy lap kijár.
20400.

3 000 HUF

Lester F. Ward: A haladás lelki tényezői. Fordította: Dr. Dienes Valéria. Társadalomtudományi Könyvtár. Bp.,1908, Grill Károly. Félvászon kötés.
20401.

1 000 HUF

Grover S. Krantz: Az európai nyelvek földrajzi alakulása. Bp., 2000, Magánkiadás. Kiadói papírkötés, foltos.
20402.

8 000 HUF

Schilder, Paul: Entwurf zu einer Psychiatrie auf psychoanalytischer Grundlage. Internationale Psychoanalytische Bibliothek Nr. XVII. Leipzig-Wien-Zürich, 1925, Internationaler Psychoanalytischer Verlag, 2 sztl. lev.+ 208 p. Első kiadás. Német nyelven. Átkötött egészvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban, kissé kopott borítóval. / First edition. In German language. Hardcover, in mostly good condition, with slightly worn cover.
20403.

2 800 HUF

3 db Magyar Statisztikai Zsebkönyv 1941, 1942, 1956. szerk: Mike Gyula.
20404.

2 200 HUF
5,96
6,88

Kovács Imre: A néma forradalom. Szolgálat és Írás Munkatársaságának Könyvei. Bp., én., Cserépfalvi, 262+2 p. + 4 t. A borító Fenyves Sándor (1907-1944) grafikus, illusztrátor, festő munkája. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói illusztrált papír védőborítóban.
20405.

1 800 HUF

Populismus. Von Poujade bis Pim Fortuyn - Gespräch mit Karin Priester. Texte zum Politischen Journalismus in Deutschland. Bonn, 2007, Dietz, 80 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
20406.

1 600 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF