Books: History

Number of items: 257

Banner János:  Az ószentiváni bronzkori telep és temető. 1928. évi ásatás. (Második közlemény.) Szeged, 1929. Szeged Városi Nyomda és Könyvkiadó Rt. 32 p. Egyetlen önálló kiadás. Banner János (1888-1971) szegedi régész, néprajztudós, egyetemi tanár. Főként az Alföld ősrégészetével foglalkozott. Szövegközti felvételekkel kísért beszámolójában az 1928. augusztusi ásatás eredményeit teszi közzé. Könyvtári duplum. (A Szegedi Alföldkutató Bizottság könyvtára. 4. szám.) Fűzve, kiadói borítóban, jó példány.
19560.

Banner János: Az ószentiváni bronzkori telep és temető. 1928. évi ásatás. (Második közlemény.)
Szeged, 1929. Szeged Városi Nyomda és Könyvkiadó Rt. 32 p. Egyetlen önálló kiadás.
Banner János (1888-1971) szegedi régész, néprajztudós, egyetemi tanár. Főként az Alföld ősrégészetével foglalkozott. Szövegközti felvételekkel kísért beszámolójában az 1928. augusztusi ásatás eredményeit teszi közzé.
Könyvtári duplum.
(A Szegedi Alföldkutató Bizottság könyvtára. 4. szám.)
Fűzve, kiadói borítóban, jó példány.

1 800 HUF

Paulovics István:  Római kisplasztikai műhely Pannoniában. Pécs, 1935. (A szerző kiadása - Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda Rt.) 9 + [1] p. + 5 t. Egyetlen kiadás. Paulovics István (1892-1952) római kori régész, ókortudós rövid tanulmánya egy, a pannóniai Brigetio-ban (Szőnyben) előkerült, rejtélyes, római kori mitológiai leletcsoport motívumkincsét magyarázza. (Pannonia-könyvtár, 2. füzet.) Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19561.

Paulovics István: Római kisplasztikai műhely Pannoniában.
Pécs, 1935. (A szerző kiadása - Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda Rt.) 9 + [1] p. + 5 t. Egyetlen kiadás.
Paulovics István (1892-1952) római kori régész, ókortudós rövid tanulmánya egy, a pannóniai Brigetio-ban (Szőnyben) előkerült, rejtélyes, római kori mitológiai leletcsoport motívumkincsét magyarázza.
(Pannonia-könyvtár, 2. füzet.)
Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

2 400 HUF

19562.

3 600 HUF
9,76
11,25

Felszabadult Hazánk Bp., 1955. Zrínyi katonai kiadó. Kiadói egészvászon kötésben bronz plakettel. 293p.
19563.

3 600 HUF
9,76
11,25

19564.

1 400 HUF

Ferdinand Gregorovius: Hadrián császár. A görög-római világ Hadrián korabeli rajza. Fordította: Pászthory János. Bp., 1897, MTA. 482 + (4) p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés. Ex librissel
19565.

3 000 HUF

Szalay László: Magyarország története. I. köt. Anemzetnek Európába érkezésétől az Arany [Egybekötve]. Pest, 1861-1862, Lauffer és Stolp (Beimel J. és Kozma Vazul-ny.), XIV+322 p.; XVI+439 p. Második kiadás.Kissé kopott vászonkötésben javított címlappal.
19566.

2 600 HUF
7,05

Gaal Mózes: Ezeréves multunkból. Történetek, jelemképek és rajzok a magyar ifjúságnak. I-III. füzet. [Egybekötve.] Pozsony-Bp., én., Stampfel Károly, 47+1;+48;+48 p. Egészoldalas illusztrációkkal. Korabeli átkötött egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kijáró, foltos lapokkal, néhány lapon bejelöléssel.
19567.

2 000 HUF

19568.

2 200 HUF
5,96
6,88

19569.

2 000 HUF

19570.

2 000 HUF

Sebestyén Gyula: A magyar nemzet története. Polgári fiuiskolák számára. Bp., 1890., Méhner Vilmos, 146 p. Átkötött egészműbőr-kötés, bekötött hiányos elülső borítóval, szakadozott lapszélekkel, néhány foltos lappal.
19571.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF