Number of items: 404

21123.

6 000 HUF

21124.

3 000 HUF

21125.

3 000 HUF

21126.

1 600 HUF

Ifj. Fazekas László: Tollal és szóval. (Dedikált!) Solt, 2008, szerzői kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 1000 példányban. A szerző által dedikált példány.
21127.

1 200 HUF

10 darab Hergár Emil: Mah-jong szabály. Bp.,1997, Terebess. Az 1925-ös Fischbach K. kiadás reprint kiadása. Kiadói papírkötés, újszerű állapotban.
21128.

1 000 HUF

21129.

1 600 HUF

21130.

1 000 HUF

21131.

1 200 HUF

Babits Mihály:  Babits Mihály Hátrahagyott versei. Sajtó alá rendezte: Illyés Gyula. (Számozott.) [Budapest, 1941]. Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt. (Hungária Nyomda). 54 + [2] p. Egyetlen kiadás. Kolofon: "Babits Mihály Hátrahagyott versei című műve 2000 számozott példányban készült. A könyv kiállítását Lengyel Lajos tervezte. A nyomás és kötés munkáját a Hungária Nyomda végezte. Ez a 952. számú könyv." Tezla 309. Botka 269. Feliratozott kiadói félvászon kötésben, a kötéstáblákon apró foltossággal. Jó példány.
21132.

2 400 HUF

Domokos Mátyás:  Mondtam a magamét. [Jegyzetek.] (Számozott.) Budapest, 1994. Magyar Írószövetség -- Belvárosi Könyvkiadó (Békés Megyei Könyvtár házinyomdája). 107 + [5] p. Egyetlen kiadás. Kolofon: "Készült a Békés Megyei Könyvtár házinyomdájában [...] 500 példányban. Ebből 100 példány a szerző kézjegyével, sorszámozva. Ez a könyv a 38. számú példány." Domokos Mátyás (1928-2006) közíró, kritikus, a Holmi esszéfolyóirat alapítója, szerkesztő, Illyés Gyula- és Németh László-kutató. Kötetében a rendszerváltás első két évében elhangzott rádiós jegyzeteiből válogat, melyek a kulturális közállapotokat jellemzik. Példányunk aláírás nélküli. Kiadói kartonkötésben és védőborítóban. Jó példány.
21133.

1 800 HUF

Fitz József köszöntése. Válogatta, szerkesztette és a bevezetőt írta Pogány György. (Számozott.) [Budapest], 1988. Magyar Bibliofil Társaság (Egyetemi Nyomda). 91 + [3] p. Egyetlen kiadás. Könyvárusi forgalomba nem került kötetünk kolofonja: "Ez a könyv az 1985 októberében újjáalakult Magyar Bibliofil Társaság 1988. évi illetménykötete, egyúttal ünnepi kiadványunk Fitz József könyvtártudós születésének századik évfordulójára. Tervezte Szántó Tibor. A nyomdai műveleteket az Egyetemi Nyomda munkatársai társadalmi munkában végezték. A könyv Bembo antikva betűvel, ofszetnyomással készült, 1000 számozott példányban, diósgyőri bordázott vízjeles papírra. [Ez a könyv a] 182. [példány]." Válogatás Fitz József (1888-1964) művelődéstörténész, nyomdászattörténész, könyvtörténész, az OSZK főigazgatójának írásaiból és beszédeiből. Kiadói egészvászon kötésben, aranyozott, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
21134.

1 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF