Books: Religion

Number of items: 112

A Pannonhalmi Főapátsági Szent Gellért Főiskola évkönyve az 1942/43-I tanévre. Közzéteszi Dr. Kocsis Lénárd. Pannonhalma, 1943., (Stephaneum-ny.), 477+3 p. Javított gerincű kiadói papírkötésben, sérült borítóval, szétvált kötéssel.
21039.

1 000 HUF

21040.

6 000 HUF

Lopussny Gyula Ágost: Tordai Szaniszló Ferencz Váradi Püspök. [Nagyvárad], 1896, (Szent László-Nyomda Rt.), 1 t.+ 224+1p.+ 7 t. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval és gerinccel. Felvágatlan példány!
21041.

4 000 HUF

Zakar Albert: Emlékezet templom. A Budapest Tisztviselőtelep-Külsőferencvárosi Református Egyházközség gyülekezetének története. Rövid visszapillantással a Budapesti Református Egyház történeti multjára. Bp., 1937., Bethlen Gábor. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval. Ajándékozási sorokkal. Patay Pál (1888-1971) a tisztviselő telepi református lelkész aláírásával, és az egyházközség pecsétjével.
21042.

4 000 HUF

Bhagavad gíta. Az isteni ének. Fordította Gömöryné Maróthy Margit. Átnézte, bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta Vadnay Emmy. Budapest, (1944). Magyar Teozófiai Társaság (Hungária Nyomda Rt.) 116 + [4] p. A védikus irodalom egyik alapművének, a több ezer éves Bhagavad-Gítának első magyar fordítása 1924-ben jelent meg. A fordító, Gömöryné Maróthy Margit (1872-1955) volt színésznő, mágnásasszony teozófiai tanulmányainak részeként jelentette meg a klasszikus művet, mely a hindu vallási irodalom originális, ám teozófiai jelleget nem mutató része. A címoldalon régi könyvkereskedői bélyegzés. Fűzve, feliratozott kiadói borítóban.
21043.

1 800 HUF

Nagy Balázs és Mattyasóvszky Kasszián: Vigilate et orate! vakációi jótanácsok papnövendékek számára. Pannonhalma, 1908. Kiadói egészvászon kötés, színezett lapszélek, jó állapotban.
21044.

6 000 HUF

Szaniszló [Ferenc] Franciscus: Fasciculi ecclesiastico-literarii. 1 kötet. és II. kötet I. füzet. (4 füzetben) Pestini, 1841. Typ. Trattner-Károlyi. VI. 8-432 l. 2 sztl. lev.; 128p. Szaniszló Ferencz, tordai (1792 - 1869). Teologiai doktor, nagyváradi püspök. Kiadói papírborítókkal, az egyiken intézményi bélyegzőkkel.
21045.

1 400 HUF

21046.

1 400 HUF

21047.

800 HUF

21048.

800 HUF

Schematismus Venerailis cleri archidocesis Strigoniensis 1940. Bp., 1940. Szt István. 360p. Kiadói papírborítóval
21049.

400 HUF
1,08
1,25

21050.

300 HUF
0,81
0,94

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF