Books: Religion

Number of items: 112

21002.

4 800 HUF
13,01
15,00

Incze Dániel - Herepei Gergely: Ujtestamentom, a szentirásnak a szent tudomány jelen álláspontjához és korunk kivánataihoz alkalmazott fejtegető és gyakorlati magyarázata, kézi könyvül lelkészek, iskolatanítók és családatyák számára. Második szakasz. [2. kötet.] Dr. Wohlfart J. F. T. német dolgozata után adalékokkal Dinter, Lisco s többek munkáiból bővítve átdolgozták s kiadják: - -, ... és - - , ... . Kolozsvártt, 1854, Ev. Ref. Főtanoda betűivel (Stein János-ny.), 2+835-1254 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, néhány lapon bejelöléssel. Csak 2. kötet!
21003.

Incze Dániel - Herepei Gergely: Ujtestamentom, a szentirásnak a szent tudomány jelen álláspontjához és korunk kivánataihoz alkalmazott fejtegető és gyakorlati magyarázata, kézi könyvül lelkészek, iskolatanítók és családatyák számára. Második szakasz. [2. kötet.]
Dr. Wohlfart J. F. T. német dolgozata után adalékokkal Dinter, Lisco s többek munkáiból bővítve átdolgozták s kiadják: - -, ... és - - , ... . Kolozsvártt, 1854, Ev. Ref. Főtanoda betűivel (Stein János-ny.), 2+835-1254 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, néhány lapon bejelöléssel. Csak 2. kötet!

6 000 HUF
15

Hoványi [Ferenc]: Fensőbb katholicismus elemei. I-II. köt. [Egybekötve]. Bécs, Bécs, 1853, Schweiger Antal-ny., 1 (címkép) t.+ VIII+258 p.; VIII+262+(2) p. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, kissé fakó gerinccel, régi intézményi bélyegzővel, tulajdonosi névbejegyzéssel.
21004.

2 000 HUF

Vámosi Pap István: Egyházi beszédek és imádságok a lelki pásztoroknak kathedrai tanításokon kívüli vallásos foglalatosságaiban. Első rész: Mellyben vannak a' templomban, úgymint: sákrámentomok' kiszolgáltatásakor, confirmatiókor, házassági összeköttetéskor, stb. mondandó beszédek és imádságok. Pápa, 1840, a' Ref. Főiskola' Betűivel Szilády Károly' költségén, I-VIII+9-190+2 p. Korabeli félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. Zeke Lajos siklósi református lelkész 1877-es bejegyzésével és névbélyegzésével.
21005.

6 000 HUF

Irsik Ferenc: Hám János a szent emlékű szatmári püspök. Átdolgozta és ujabb adatokkal bővítette Bodnár Gáspár. Szatmár-németi, 1903, "Pázmány-Sajtó", 1 t.+168+1 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, a gerincen címkével.
21006.

6 000 HUF

The Brown - Driver - Briggs Hebrew and English Lexicon. With and appendix containing the biblical Aramaic. Coded with the numbering system from Strong's Exhaustive Concordance of the Bible. Peabody,2020,Hendrickson Publishers. Kiadói kartonált papírkötés.
21007.

3 200 HUF
8,67
10,00

[Claus, Joseph Ignatz (1691-1775)] Josephi Ignatii Claus: Spicilegium Catechetico-Concionatorium Id Est, Conceptus Exegetici [...] II. rész. [III-IV. köt.] Augustae Vindel & Oeniponti [Augsburg-Innsbruck], 1758, Josephi Wolff. Latin nyelven. Korabeli egészbőr-kötésben, rossz állapotban, erősen sérült borítóval, helyeként sérült lapokkal, ázásnyomokkal.
21008.

5 000 HUF

Pongrácz Eszter: Igaz isteni szeretetnek harmatjából növekedett drága kövekkel kirakott Arany Korona. Azaz: külön-különféle válogatott ájtatos szép imádságokból, lelki foghászokból [...] drágakövekkel formáltatott és készítettetett imádságos és énekes könyv... Bp.,1911., Rózsa Kálmán, 8+460+IV p. Korabeli aranyozott félbőr-kötés, kopott borítóval, a hátsó táblán sérülésnyommal, a naptár részen egy lap kettészakadt, gyűrött és kijár, ceruzás bejegyzésekkel.
21009.

5 000 HUF

Vizsolyi Biblia. I-II. kötet. Bp., 1990, Helikon. Kiadói dombornyomott, aranyozott, bordázott gerincű műbőr kötés. Az 1590-ben Vizsolyban nyomtatott Károlyi-biblia első kiadásának reprint kiadása két kötetben. Kopott borítóval.
21010.

5 000 HUF
9

Erőss Lajos: Apologétika. Debrecen, 1905, Hegedüs és Sándor, 2 sztl. lev.+ 356 p. Szecessziós egészvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval, a címlapon bejegyzésekkel, helyenként kissé foltos lapokkal.
21011.

1 600 HUF

Fábián Mihály: Isten országa az evangéliomi példázatok szerént egyházi beszédekben. Schwezer S. nyomán. Pécs, 1875, Petrik Géza, 4+215 p. Korabeli kopott félvászon-kötésben.
21012.

5 000 HUF

Třanovský, Jiří: Cithara sanctorum. Pjsně Duchownj, staré y nowé, kterychz cyrkew krest'anská pri wyrocnjch slawnostech a památkách [...] W Pessti [Pest], 1861, Trattner-Károlyiho. Hozzákötve: Phiala santorum. Modlitby nábožné, ze swat, pjsma wybrané, a we wssech potřebách [...] W Pessti, 1853, Trattner-Károlyiho. Szlovák nyelven. Korabeli rézveretes, kapcsos bőrkötésben, viseltes állapotban, helyenként sérült, kijáró lapokkal, több lap hiányzik.
21013.

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF