Books: Other rarities Number of items: 496
3228283
21487
481
900
Jankovics Marcell: Félszáz névtelen magyar. Pillanatképek. Bp.,[1940.],Kir. M. Egyetemi Nyomda, 255 p. A borító Végh Gusztáv munkája. Kiadói félvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban. 3254063
21488
481
700
Kriza János: Vadrózsák. Székely népköltési gyűjtemény. II. köt. Bp., 1943, Bibliotheca, 175+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos, a könyvtesttől nagyrészt elvált borítóval, szétváló fűzéssel, tulajdonosi bélyegzőkkel.
3253979
21489
481
Cserháti Csupkó Lajos - Szunyogh Árpád: Száz humoros konferansz. Bp.,én.,Kókai Lajos, 107+1 p. Kiadói papírkötés, kopott, kissé foltos borítóval, a gerincen szakadással.
1 600 HUF
3253611
21490
481
F. W. Bain: Holdsarló. Hindu szerelmi történet a szanszkrit kézirat nyomán. Ford.: Baktay Ervin. Bp.,[1918.], Rózsavölgyi,(Korvin-ny.), 243+1 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés. Megjelent 3000 példányban.
1 000 HUF
3246881
21491
481
Kapr, Albert: 101 tétel a könyvtervezéshez. Ford.: Beck Péter. Bp., 1978, Műszaki. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, volt könyvtári példány, a borítón címkével. Megjelent 3000 példányban.
1 000 HUF
3253945
21492
481
Bethlen Magda: Utlevél nélkül. A szerző, Bethlen Magda által DEDIKÁLT példány. München, 1957, Greif, 212 p. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, hiányzó borítékkal.
1 600 HUF
3253826
21493
481
Kozma Andor: Magyar rhapsodiák. Bp., 1920, Révai,(Korvin-ny.), 223+1 p. Kiadói papírkötés, sérült, foltos borítóval, a borítón bejegyzéssel. 3253751
21494
481
900
Maeterlinck, Maurice: A termeszek élete. Ford.: Szlochányi Károly. Bp., [1927.], Dick Manó, 175+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
3253925
21495
481
Papp Tibor: Disztichon alfa - Első magyar versgenerátor. Papp Tibor (1936- 2018) József Attila-díjas író, költő, műfordító, tipográfus, szerkesztő, a Magyar Műhely tagja által Bacsó Béla (1952-2024) esztéta részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1994, Magyar Műhely. Kiadói floppy-lemez melléklettel. Kiadói papírkötés.
1 000 HUF
3289609
21496
481
Antos István: Vezérfonal a hites könyvvizsgálókat képesítő vizsga mérlegtan anyagához. Összeáll.: Dr. - -. Bp., 1941., (Vörösváry-ny.), 55 p. Papírkötés, a borító elvált a füzettől, ex libris-szel.
1 800 HUF
3288106
21497
481
Ady Endre első verseskötete. Bp., 1920, Amicus, (Hornyánszky Viktor-ny.), 110+(2) p. Átkötött egészvászon-kötésben.
1 600 HUF
3287314
21498
481
Déry Tibor: Szemtől szembe (Regény.) (Bp., 1945.) Révai. 261 [3] p. Első kiadás! Kiadói illusztrált papírkötésben
1 000 HUF
up to 1.000 HUF
100 HUF
up to 5.000 HUF
200 HUF
up to 10.000 HUF
500 HUF
up to 20.000 HUF
1.000 HUF
up to 50.000 HUF
2.000 HUF
up to 100.000 HUF
5.000 HUF
up to 200.000 HUF
10.000 HUF
up to 500.000 HUF
20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF
50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF
100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF
200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF
500.000 HUF
over 10.000.000 HUF
1.000.000 HUF
further page navigation Auction house