Books: Social sciences

Number of items: 86

20597.

1 000 HUF

Téglás J. Béla: A történeti pasquillus a magyar irodalomban. Szeged, 1928. Magyar Irodalomtörténeti Intézet (Prometheus ny.) 214 + [2] p. Korrajzba ágyazott irodalomtörténeti értekezés a verses gorombaság, verses gúnyirat nálunk is virágzó műfajáról a humanista kezdetektől a reformáció korán át a reformkor politikai gúnyverseiig. (Értekezések a M. Kir. Ferencz József Tudományegyetem Magyar Irodalomtudományi Intézetéből. 7. szám.) Fűzve, kiadói borítóban.
20598.

1 000 HUF

20599.

1 000 HUF

Pinski, F[riedrich]:  Der höchste Standpunkt der Transzendentalphilosophie. Versuch einer Vervonnständigung uns systematischen Darstellung der letzten Gedanken Immanuel Kants.  Halle an der Saale, 1911. Verlag von Hugo Peter (Buchdruckerei des Waisenhauses in Halle an der Saale). VI + [2] + 151 + [1] p. Egyetlen kiadás.  Friedrich Pinski berlini reálgimnáziumi tanár értekezése az Immanuel Kant ,,A tiszta ész kritikája" című filozófiai nagymű által alapított, ismeretelméleti érdeklődésű transzcendentális filozófia alapkérdéseiről. A címoldalon katalógusbejegyzés.  Feliratozott kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
20600.

1 000 HUF

Lénárd Ferenc:  A lélektan útjai.  Budapest, (1947). Franklin-Társulat (ny.) 269 + [3] p. Első kiadás.  Lénárd Ferenc (1911-1988) pszichológiatörténeti munkája a téma alapvető monográfiája az ókortól a kortárs elméletekig.  (A búvár könyvei, XXV. kötet.)  Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben, enyhén kopott kiadói védőborítóban.
20601.

1 000 HUF

Gergő Endre: Materialista lélektan. Alapvetés. (Budapest, 1925). Nova Irodalmi Intézet (Globus Nyomdai Műintézet). 239 + [1] p. Egyetlen kiadás. Gergő (született Greiner) Endre (1894-1944) kereskedelmi levelező, joghallgató, a Tanácsköztársaság Közoktatási Népbiztosságának tisztviselője. Pszichológiai érdeklődését jelzik folyóiratokban megjelenő szakcikkei. ,,Materialista lélektan" című munkája egyben első megjelent kötete, melyben Edmund Husserl német filozófus idealista filozófiájának téziseit vitatja. Példányunk fűzése kissé laza. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Felvágatlan példány.
20602.

1 000 HUF

20603.

800 HUF

20604.

800 HUF

20605.

700 HUF
1,90
2,19

Tessedik Sámuel, Berzeviczy Gergely: A parasztok állapotáról Magyarországon. A magyar néprajz klasszikusai. Bp., 1979, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
20606.

1 000 HUF

A mai magyar szociálpolitika. Az 1939. évi közigazgatási továbbképző tanfolyam előadásai. Közzéteszi Dr. vitéz Keresztes-Fischer Ferenc m. kir. t. t., belügyminiszer. Szerk.: Mártonffy Károly. A korszerű közszolgálat útja 10. Bp., 1939., M. Kir. Állami Nyomda. 1030 p. Kiadói papírkötés, foltos, sérült borítóval, gyűrődésnyomokkal a borítón. Volt könyvtári példány.
20607.

100 HUF
0,27
0,31

20608.

2 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF