https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Social sciences

Number of items: 86

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Horváth András: A laboralizmus. (Munkaérték szerinti gazdasági rendszer.) Budapest, 1934. Gergely R. könyvkereskedése (Kellner és Kiss Törekvés nyomdája). 101 + [1] p. + hibajegyzék. Egyetlen kiadás. Horváth András budapesti rendőrkapitány közgazdasági értekezése a gazdasági világválság tapasztalatai nyomán a kapitalizmus korábbi gyakorlatát megújító, munkaérték alapú gazdaságot szorgalmaz, mely elveti a kereslet-kínálat elvének mindenhatóságát, ám a magántulajdon érdekét (és bizonyos határon belül a nem spekulatív tőke érdekét) tiszteletben tartja, így semmiképpen nem mondható szocialista jellegű gazdasági rendszernek. A munkaérték meghatározásánál tekintetbe vesz egy újfajta munkaosztályozást: a munka lehet létrehozó (mezőgazdaság, bányászat, kreatív szellemi munka), átalakító (ipar) és közvetítő jellegű (kereskedelem, pénzügy), ám az osztályharcos elméletekkel szemben a három nagy csoport elkülönítésének oka kizárólag a munkaérték ott hatályos szabályának megállapítása. A gazdaságelméleti munka a korabeli sajtóban némi visszhangot is keltett. (Köztelek, 1934. szeptember 23.) A kissé elszíneződött címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. BOEH VI: 0. Fűzve, kiadói borítóban. Körülvágatlan, jó példány.
1
20585.

Horváth András: A laboralizmus. (Munkaérték szerinti gazdasági rendszer.) Budapest, 1934. Gergely R. könyvkereskedése (Kellner és Kiss Törekvés nyomdája). 101 + [1] p. + hibajegyzék. Egyetlen kiadás. Horváth András budapesti rendőrkapitány közgazdasági értekezése a gazdasági világválság tapasztalatai nyomán a kapitalizmus korábbi gyakorlatát megújító, munkaérték alapú gazdaságot szorgalmaz, mely elveti a kereslet-kínálat elvének mindenhatóságát, ám a magántulajdon érdekét (és bizonyos határon belül a nem spekulatív tőke érdekét) tiszteletben tartja, így semmiképpen nem mondható szocialista jellegű gazdasági rendszernek. A munkaérték meghatározásánál tekintetbe vesz egy újfajta munkaosztályozást: a munka lehet létrehozó (mezőgazdaság, bányászat, kreatív szellemi munka), átalakító (ipar) és közvetítő jellegű (kereskedelem, pénzügy), ám az osztályharcos elméletekkel szemben a három nagy csoport elkülönítésének oka kizárólag a munkaérték ott hatályos szabályának megállapítása. A gazdaságelméleti munka a korabeli sajtóban némi visszhangot is keltett. (Köztelek, 1934. szeptember 23.) A kissé elszíneződött címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. BOEH VI: 0. Fűzve, kiadói borítóban. Körülvágatlan, jó példány.

 
The item is not available
Starting price:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Number of bids:
0
 
Hayek, Max:  Das Geheimnis der Shrift. Eine Studeie über den Graphologen Rafael Schermann. Leipzig-Wien, 1923. Verlag der Wiener Graphischen Werstätte (Druck der Offizin der Waldheim-Eberle AG., Wien). 1 t. (címkép) + 159 + [1] p. + hibajegyzék. Első kiadás. Max Hayek (1882-1944) német újságíró, műfordító és grafológus tanulmánya Rafael Schermann grafológus szakmai eredményeiről, oldalszámozáson belül számos szövegközti grafológiai ábrával. Aranyozott gerincű, feliratozott kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
1
20586.

Hayek, Max: Das Geheimnis der Shrift. Eine Studeie über den Graphologen Rafael Schermann. Leipzig-Wien, 1923. Verlag der Wiener Graphischen Werstätte (Druck der Offizin der Waldheim-Eberle AG., Wien). 1 t. (címkép) + 159 + [1] p. + hibajegyzék. Első kiadás. Max Hayek (1882-1944) német újságíró, műfordító és grafológus tanulmánya Rafael Schermann grafológus szakmai eredményeiről, oldalszámozáson belül számos szövegközti grafológiai ábrával. Aranyozott gerincű, feliratozott kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.

 
Sold
Starting price:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Number of bids:
1
 
Tornyossy Mária: A születéstől az élhető filozófiáig. A pszichológiai új útjainak használata a mindennapokban. Fejezetek egy transzperszonális szemléletű pszichológiából. Ödipusz, Narkisszosz, Kékszakáll és a többiek. A szerző, Tornyossy Mária által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 2013, Oriold és Társai. Kiadói papírkötés.
1
20587.

Tornyossy Mária: A születéstől az élhető filozófiáig. A pszichológiai új útjainak használata a mindennapokban. Fejezetek egy transzperszonális szemléletű pszichológiából. Ödipusz, Narkisszosz, Kékszakáll és a többiek. A szerző, Tornyossy Mária által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 2013, Oriold és Társai. Kiadói papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Number of bids:
0
 
Richard Tarnas: A nyugati gondolat stációi. Ford.: Lázár A. Péter. Bp., 1995, AduPrint. Első magyar kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
1
20588.

Richard Tarnas: A nyugati gondolat stációi. Ford.: Lázár A. Péter. Bp., 1995, AduPrint. Első magyar kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
3 600 HUF
9,76
EUR
,
11,25
USD
Number of bids:
0
 
Wagner, Gustav Friedrich:  Transcendental-Idealismus. Eingeleitet, bearbeitet und mit einem Nachwort versehen von Frau Maria Groener.  Ulm, 1934. Verlag der Neuen Deutschen Schopenhauergesellschaft. XXIII + [1] + 181 + [1] p. Első kiadás.  Gustav Friedrich Wagner (1848-1917) német filológus, az első rendszeres Schopenhauer-bibliográfia (1909) összeállítója. Wagner ismeretelméleti kötetének végén Maria Groener tisztázza a transzcendentális idealizmus filozófiájának viszonyát a kereszténységhez. Az első fedőborító verzóján régi kereskedői könyvjegy.  (Meisterbuch der Neuen Deutschen Schopengesellchaft.)  Fűzve, feliratozott kiadói borítóban.
1
20589.

Wagner, Gustav Friedrich: Transcendental-Idealismus. Eingeleitet, bearbeitet und mit einem Nachwort versehen von Frau Maria Groener. Ulm, 1934. Verlag der Neuen Deutschen Schopenhauergesellschaft. XXIII + [1] + 181 + [1] p. Első kiadás. Gustav Friedrich Wagner (1848-1917) német filológus, az első rendszeres Schopenhauer-bibliográfia (1909) összeállítója. Wagner ismeretelméleti kötetének végén Maria Groener tisztázza a transzcendentális idealizmus filozófiájának viszonyát a kereszténységhez. Az első fedőborító verzóján régi kereskedői könyvjegy. (Meisterbuch der Neuen Deutschen Schopengesellchaft.) Fűzve, feliratozott kiadói borítóban.

 
Sold
Starting price:
1 400 HUF
3,79
EUR
,
4,38
USD
Number of bids:
1
 
Nádasi Lajos. A mozgásos játékok elméleti és gyakorlati kérdései. A szerző, Nádasi Lajos által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány! Debrecen, 1996, Kölcsey Ferenc Református Tanítóképző Főiskola. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
1
20590.

Nádasi Lajos. A mozgásos játékok elméleti és gyakorlati kérdései. A szerző, Nádasi Lajos által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány! Debrecen, 1996, Kölcsey Ferenc Református Tanítóképző Főiskola. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.

 
The item is not available
Starting price:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Number of bids:
0
 
Hegedüs T. András - Forray R. Katalin: Az újjáépítés gyermekei - a konszolidáció gyermekei. Az egyik szerző, Forray R. Katalin (1942-) romológus, szociológus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Gyorsuló idő. Bp., 1989, Magvető. Kiadói papírkötés.
1
20591.

Hegedüs T. András - Forray R. Katalin: Az újjáépítés gyermekei - a konszolidáció gyermekei. Az egyik szerző, Forray R. Katalin (1942-) romológus, szociológus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Gyorsuló idő. Bp., 1989, Magvető. Kiadói papírkötés.

 
Sold
Starting price:
1 600 HUF
4,34
EUR
,
5,00
USD
Number of bids:
1
 
A Magyar Szent Korona Országainak 1910. évi népszámlálása II. rész. A népesség foglalkozása és a nagyipari vállalatok községenkint. Bp., 1913, Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
1
20592.

A Magyar Szent Korona Országainak 1910. évi népszámlálása II. rész. A népesség foglalkozása és a nagyipari vállalatok községenkint. Bp., 1913, Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
12 000 HUF
32,52
EUR
,
37,50
USD
Number of bids:
0
 
Wildner Ödön: Nietzsche romantikus korszaka --- Tiefenthaler József: Aszkézis és misztika. A tökéletes élet. --- Blackie, Stuart John: Önnevelés értelmi, testi és erkölcsi téren --- Simon József Sándor: Tudomány-e Pikler Gyula tanítása, vagy egyszerűen csak demagógia? [4 mű egybekötve.] 1. Wildner Ödön: Nietzsche romantikus korszaka. Budapest, 1909. Grill Károly Könyvkiadóvállalata (Rothberger és Weisz könyvnyomdája). [2] + V + [1] + 264 p. Wildner Ödön (1874-1944) szociológus, Nietzsche-fordító lelkesült hangon megírt Nietzsche-életrajzát ,,Oszkárnak, a fénykeresőnek", azaz Jászi Oszkárnak, a Társadalomtudományi könyvtár megindítójának ajánlotta. A kötet 1876-ig követi nyomon a német filozófus életművét. (Társadalomtudományi könyvtár.) 2. Tiefenthaler József: Aszkézis és misztika. A tökéletes élet. Budapest, 1930. ,,Élet" Irodalmi és Nyomda Rt. 185 + [3] p. Tiefenthaler József (1884-1951) kanonok, hittudományi doktor, a budai Szent Imre Kollégium igazgatójának a bűn kérdésköréről a modern élet horizontján. 3. Blackie, Stuart John: Önnevelés értelmi, testi és erkölcsi téren. Útmutató fiatal emberek és tanulók számára. Blackie Stuart János angol eredetije után a szerző életrajzával fordította Csiky Lajos. Budapest, 1898. Hornyánszky Viktor ny. [2] + 108 p. John Stuart Blackie (1809-1895) skót klasszika-filológus protestáns színezetű pedagógiai értekezése a jó hazafivá és nemes állampolgárrá nevelés módjairól. A fordító, Csiky Lajos református teológus maga is tanítványa volt a skót szerzőnek az 1870-es években. Az utolsó nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bélyegzés. 4. Simon József Sándor: Tudomány-e Pikler Gyula tanítása, vagy egyszerűen csak demagógia? (A jövőbeli ellenmondás nélküli jogbölcsészet alapjainak megvilágítására.) Budapest, 1907. (Fritz Ármin ny.) 61 + [1] p. Simon József Sándor (1853-1915) klasszika-filológus, főgimnáziumi tanár, Platón-fordító szenvedélyes hangú vitairata Pikler Gyula (1864-1937) jogtudós, polgári radikális nézeteiről ismeretes egyetemi tanár jogfelfogása ellen; a vádirat Pikler Gyula tanításait és jogszemléletét demagógiának minősíti. A jogtudós a vádirat megjelenését követő évben alakította meg híveiből a Galilei Kört. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
1
20593.

Wildner Ödön: Nietzsche romantikus korszaka --- Tiefenthaler József: Aszkézis és misztika. A tökéletes élet. --- Blackie, Stuart John: Önnevelés értelmi, testi és erkölcsi téren --- Simon József Sándor: Tudomány-e Pikler Gyula tanítása, vagy egyszerűen csak demagógia? [4 mű egybekötve.] 1. Wildner Ödön: Nietzsche romantikus korszaka. Budapest, 1909. Grill Károly Könyvkiadóvállalata (Rothberger és Weisz könyvnyomdája). [2] + V + [1] + 264 p. Wildner Ödön (1874-1944) szociológus, Nietzsche-fordító lelkesült hangon megírt Nietzsche-életrajzát ,,Oszkárnak, a fénykeresőnek", azaz Jászi Oszkárnak, a Társadalomtudományi könyvtár megindítójának ajánlotta. A kötet 1876-ig követi nyomon a német filozófus életművét. (Társadalomtudományi könyvtár.) 2. Tiefenthaler József: Aszkézis és misztika. A tökéletes élet. Budapest, 1930. ,,Élet" Irodalmi és Nyomda Rt. 185 + [3] p. Tiefenthaler József (1884-1951) kanonok, hittudományi doktor, a budai Szent Imre Kollégium igazgatójának a bűn kérdésköréről a modern élet horizontján. 3. Blackie, Stuart John: Önnevelés értelmi, testi és erkölcsi téren. Útmutató fiatal emberek és tanulók számára. Blackie Stuart János angol eredetije után a szerző életrajzával fordította Csiky Lajos. Budapest, 1898. Hornyánszky Viktor ny. [2] + 108 p. John Stuart Blackie (1809-1895) skót klasszika-filológus protestáns színezetű pedagógiai értekezése a jó hazafivá és nemes állampolgárrá nevelés módjairól. A fordító, Csiky Lajos református teológus maga is tanítványa volt a skót szerzőnek az 1870-es években. Az utolsó nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bélyegzés. 4. Simon József Sándor: Tudomány-e Pikler Gyula tanítása, vagy egyszerűen csak demagógia? (A jövőbeli ellenmondás nélküli jogbölcsészet alapjainak megvilágítására.) Budapest, 1907. (Fritz Ármin ny.) 61 + [1] p. Simon József Sándor (1853-1915) klasszika-filológus, főgimnáziumi tanár, Platón-fordító szenvedélyes hangú vitairata Pikler Gyula (1864-1937) jogtudós, polgári radikális nézeteiről ismeretes egyetemi tanár jogfelfogása ellen; a vádirat Pikler Gyula tanításait és jogszemléletét demagógiának minősíti. A jogtudós a vádirat megjelenését követő évben alakította meg híveiből a Galilei Kört. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.

 
The item is not available
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
0
 
Ehrenfels, Christian von: Kosmogonie. Jena, 1916. Verlegt bei Eugen Diederichs (Gedruckt in der Buchdruckerei des Waisenhauses in Halle). VIII + 207 + [1] p. Első kiadás. Christian von Ehrenfels (1859-1932) osztrák filozófus, a gestaltpszichológia előfutárának metafizikai értekezése, oldalszámozáson belül néhány szövegközti ábrával. Fűzve, első kötéstábláján és gerincén címfeliratozott kiadói borítóban. Körülvágatlan, szép példány.
1
20594.

Ehrenfels, Christian von: Kosmogonie. Jena, 1916. Verlegt bei Eugen Diederichs (Gedruckt in der Buchdruckerei des Waisenhauses in Halle). VIII + 207 + [1] p. Első kiadás. Christian von Ehrenfels (1859-1932) osztrák filozófus, a gestaltpszichológia előfutárának metafizikai értekezése, oldalszámozáson belül néhány szövegközti ábrával. Fűzve, első kötéstábláján és gerincén címfeliratozott kiadói borítóban. Körülvágatlan, szép példány.

 
Sold
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
1
 
Madary, Carl [Madary Károly]:  A. Einstein, E. H. Schmitt und Das Ende der ,,Philosophie". Versuch einer Synthese von Carl Madary.  Berlin, 1921. Alberti-Verlag (Druck der Világosság AG., Budapest).  Madary Károly német nyelven írt ismeretelméleti összefoglalója a fizikai világkép Einsteinhez kötődő megbontásának filozófiai következményeit vizsgálja. A szerző a következő évben az okkult gondolkodásról ad közre munkát, illetve okkult előadásokat tart. (Szocializmus, 1922, 188-190). A címoldalon régi gyűjteményi bélyegzés.  Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, a gerincen régi katalóguscímkével. Jó példány.
1
20595.

Madary, Carl [Madary Károly]: A. Einstein, E. H. Schmitt und Das Ende der ,,Philosophie". Versuch einer Synthese von Carl Madary. Berlin, 1921. Alberti-Verlag (Druck der Világosság AG., Budapest). Madary Károly német nyelven írt ismeretelméleti összefoglalója a fizikai világkép Einsteinhez kötődő megbontásának filozófiai következményeit vizsgálja. A szerző a következő évben az okkult gondolkodásról ad közre munkát, illetve okkult előadásokat tart. (Szocializmus, 1922, 188-190). A címoldalon régi gyűjteményi bélyegzés. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, a gerincen régi katalóguscímkével. Jó példány.

 
Sold
Starting price:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Number of bids:
1
 
Pulver, Max:  Symbolik der Handschrift. Dritte, durchgesehene und erweiterte Auflage mit 186 Figuren.  Zürich-Leipzig, (1940). Orell Füssli Verlag [ny.] 315 + [5] p. + 2 t. (kihajtható, kétoldalas).  Max Pulver (1889-1952) svájci grafológus írásszakértői kézikönyve a személyiség és az íráskép közötti kapcsolatot vizsgálja, oldalszámozáson belül számos szövegközti ábrával gazdagon illusztrálva. A munka első kiadása 1931-ben jelent meg, példányunk a 3., átdolgozott kiadásból való.  Fűzve, feliratozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
1
20596.

Pulver, Max: Symbolik der Handschrift. Dritte, durchgesehene und erweiterte Auflage mit 186 Figuren. Zürich-Leipzig, (1940). Orell Füssli Verlag [ny.] 315 + [5] p. + 2 t. (kihajtható, kétoldalas). Max Pulver (1889-1952) svájci grafológus írásszakértői kézikönyve a személyiség és az íráskép közötti kapcsolatot vizsgálja, oldalszámozáson belül számos szövegközti ábrával gazdagon illusztrálva. A munka első kiadása 1931-ben jelent meg, példányunk a 3., átdolgozott kiadásból való. Fűzve, feliratozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

 
The item is not available
Starting price:
1 400 HUF
3,79
EUR
,
4,38
USD
Number of bids:
0
 

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Auction house

  • Address: 16 Andrássy St, Budapest 1061 Hungary
  • Mailing Address: P.O. Box No. 979. Budapest 1244
  • Phone: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Opening hours:
  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Gallery

© 2011-2025 Darabanth Auction House Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/terms-and-conditions-faq
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment