https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Other rarities

Number of items: 511

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Mányoki Endre (szerk.): Veszprém. Antológia 1981. Veszprém Megyei Tanács Művelődési Osztálya. Kiadói papírkötés, képekkel illusztrált, enyhén kopott állapotban.
1
21504.

Mányoki Endre (szerk.): Veszprém. Antológia 1981. Veszprém Megyei Tanács Művelődési Osztálya. Kiadói papírkötés, képekkel illusztrált, enyhén kopott állapotban.

 
Sold
Starting price:
100 HUF
0,27
EUR
,
0,31
USD
Number of bids:
1
 
Széchenyi István: A magyar közlekedési ügyről. Tudománytár füzetek. Bp., 1987, Könyvértékesítő Vállalat. Térkép-melléklettel. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
1
21505.

Széchenyi István: A magyar közlekedési ügyről. Tudománytár füzetek. Bp., 1987, Könyvértékesítő Vállalat. Térkép-melléklettel. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.

 
Sold
Starting price:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Number of bids:
1
 
Babits Mihály: A gólyakalifa. N. N. Helikon Kiskönyvtár. Budapest, 1964, Magyar Helikon, Kiadói egészbőr kötés. Számozott példány. 911/1600
1
21506.

Babits Mihály: A gólyakalifa. N. N. Helikon Kiskönyvtár. Budapest, 1964, Magyar Helikon, Kiadói egészbőr kötés. Számozott példány. 911/1600

 
Sold
Starting price:
100 HUF
0,27
EUR
,
0,31
USD
Number of bids:
1
 
Charteris, Leslie: The Saint Steps In. New York, Fiction Publishing. Kiadói papírkötés, gerincnél kissé szakadt, kopottas állapotban.
1
21507.

Charteris, Leslie: The Saint Steps In. New York, Fiction Publishing. Kiadói papírkötés, gerincnél kissé szakadt, kopottas állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
1 600 HUF
4,34
EUR
,
5,00
USD
Number of bids:
0
 
Brunton, Paul:  A felsőbbrendű én. (The Quest of the Overself). Fordította Gál Andor.  Budapest, (1942). Rózsavölgyi és Társa (Athenaeum ny.) 296 p.  Paul Brunton (1898-1981) brit újságíró, világutazó, teozófus. A spirituális eszmélkedéshez, belső békéhez útmutatást adó kötete eredeti nyelven 1937-ben, magyarul először 1941-ben jelent meg, példányunk a második kiadásból származik.  Aranyozott, gerincén alul enyhén kopott kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
1
21508.

Brunton, Paul: A felsőbbrendű én. (The Quest of the Overself). Fordította Gál Andor. Budapest, (1942). Rózsavölgyi és Társa (Athenaeum ny.) 296 p. Paul Brunton (1898-1981) brit újságíró, világutazó, teozófus. A spirituális eszmélkedéshez, belső békéhez útmutatást adó kötete eredeti nyelven 1937-ben, magyarul először 1941-ben jelent meg, példányunk a második kiadásból származik. Aranyozott, gerincén alul enyhén kopott kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.

 
Sold
Starting price:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Number of bids:
1
 
Kisfaludy Károly:  Kisfaludy Károly összes művei négy kötetben. Életrajzzal bevezette Horváth Cyrill. Első-negyedik kötet. [Teljes mű két kötetbe kötve.]  Budapest, [1899]. Magyar Könyvkiadó Intézet (Gönczi József ny., Szeged). 668 + IV p.; 674 + II p.  A négykötetes mű törzsanyaga Kisfaludy Károly drámaírói életművét közli, a drámatöredékeket és drámafordítását is beleértve. A drámák előtt Kisfaludy költői termése, utána prózaírói és értekező munkássága, végül (részben német nyelvű) levelezése. A második kötet egy levelén kisebb szakadás.  Egységes, aranyozott, festett, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, az első kötet gerincén alul apró hiánnyal, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
1
21509.

Kisfaludy Károly: Kisfaludy Károly összes művei négy kötetben. Életrajzzal bevezette Horváth Cyrill. Első-negyedik kötet. [Teljes mű két kötetbe kötve.] Budapest, [1899]. Magyar Könyvkiadó Intézet (Gönczi József ny., Szeged). 668 + IV p.; 674 + II p. A négykötetes mű törzsanyaga Kisfaludy Károly drámaírói életművét közli, a drámatöredékeket és drámafordítását is beleértve. A drámák előtt Kisfaludy költői termése, utána prózaírói és értekező munkássága, végül (részben német nyelvű) levelezése. A második kötet egy levelén kisebb szakadás. Egységes, aranyozott, festett, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, az első kötet gerincén alul apró hiánnyal, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

 
The item is not available
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
0
 
Sulica Szilárd  Tudomány és szeretet. A Kolozsvári Egyetem Román Irodalomtörténeti Tanszékének feladatairól.  Kolozsvár, 1942. (Szerző - Minerva Rt. ny.) 16 p. Egyetlen kiadás.  Dedikált: ,,Trocsányi Zoltánkámnak az ősgyakornoki igaz szeretettel. Kolozsvár, 1942. VI. 13. Szuli."  Prov.: Trócsányi Zoltán. [Trócsányi Zoltán (1886-1971) nyelvész, irodalomtörténész, az Országos Széchényi Könyvtár főkönyvtárnoka, a Magyar Könyvszemle szerkesztője.]  Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
1
21510.

Sulica Szilárd Tudomány és szeretet. A Kolozsvári Egyetem Román Irodalomtörténeti Tanszékének feladatairól. Kolozsvár, 1942. (Szerző - Minerva Rt. ny.) 16 p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Trocsányi Zoltánkámnak az ősgyakornoki igaz szeretettel. Kolozsvár, 1942. VI. 13. Szuli." Prov.: Trócsányi Zoltán. [Trócsányi Zoltán (1886-1971) nyelvész, irodalomtörténész, az Országos Széchényi Könyvtár főkönyvtárnoka, a Magyar Könyvszemle szerkesztője.] Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.

 
The item is not available
Starting price:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Number of bids:
0
 
Tersánszky Józsi Jenő:  Kísérletek, ifjuság. Elbeszélések.  Budapesten, 1918. Nyugat (Pallas Rt. ny.) 158 + [2] p. Első kiadás.  A szerző negyedik kötete, egyben második novelláskötete. Az első nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bejegyzés.  Tezla 3683.  Fűzve, illusztrált, enyhén sérült, enyhén foltos kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.
1
21511.

Tersánszky Józsi Jenő: Kísérletek, ifjuság. Elbeszélések. Budapesten, 1918. Nyugat (Pallas Rt. ny.) 158 + [2] p. Első kiadás. A szerző negyedik kötete, egyben második novelláskötete. Az első nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Tezla 3683. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült, enyhén foltos kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.

 
The item is not available
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
0
 
Giovanni Bocaccio: Trattatello in laude di Dante, azaz Dante dicsérete. Dante Alighieri első olasz életrajza. Ford., bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Kaposy József. Monumenta Literarum I. sorozat 4. sz. Gyoma, 1921, Kner Izidor, 34+(2) p. Kozma Lajos fametszetű könyvdíszeivel. Átkötött egészvászon-kötésben, az eredeti (ázott) papírborító felhasználásával. Megjelent 600 példányban.
1
21512.

Giovanni Bocaccio: Trattatello in laude di Dante, azaz Dante dicsérete. Dante Alighieri első olasz életrajza. Ford., bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Kaposy József. Monumenta Literarum I. sorozat 4. sz. Gyoma, 1921, Kner Izidor, 34+(2) p. Kozma Lajos fametszetű könyvdíszeivel. Átkötött egészvászon-kötésben, az eredeti (ázott) papírborító felhasználásával. Megjelent 600 példányban.

 
The item is not available
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
0
 
Illyés Gyula: Három öreg. Illyés Gyula verse. [Budapest], (1931. Szerző - Hungária Hirlapnyomda). 44 + [4] p. Első kiadás. Kolofon: ,,Ezt a könyvet a Hungária Hirlapnyomda Rt. nyomta 512 példányban, nordisch antiqua betűkkel, diósgyőri famentes papírra 1931. december havában. A könyv rajzai és tipográfiai beosztása Fáy Dezső munkája." Tezla 1432. Fűzve, Fáy Dezső rajzával illusztrált kiadói borítóban. Körülvágatlan, jó példány.
1
21513.

Illyés Gyula: Három öreg. Illyés Gyula verse. [Budapest], (1931. Szerző - Hungária Hirlapnyomda). 44 + [4] p. Első kiadás. Kolofon: ,,Ezt a könyvet a Hungária Hirlapnyomda Rt. nyomta 512 példányban, nordisch antiqua betűkkel, diósgyőri famentes papírra 1931. december havában. A könyv rajzai és tipográfiai beosztása Fáy Dezső munkája." Tezla 1432. Fűzve, Fáy Dezső rajzával illusztrált kiadói borítóban. Körülvágatlan, jó példány.

 
Sold
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
1
 
[Arouet, François-Marie] Voltaire: Kandidusz, vagy Minden jól van ezen a világon. Fordította és bevezetéssel ellátta: Győri Péter. Budapest, 1907. Népszava Könyvkereskedés [ny. n.] 135 + [1] p. A Győri Péter-féle fordítás egyetlen kiadása. Voltaire leghíresebb szatírája 1759-ben látott napvilágot. Az első magyar fordítás a fordító feltüntetése nélkül ,,Kándid vagy A' leg-jobbik világ" címmel 1793-ban jelent meg Bécsben. A tekintélyellenes mű magyarországi nyomására jóval később, csak 1907-ben került sor, ám ebben az évben egyszerre két új fordításban is megjelent a mű. Egyfelől a konzervatívnak számító, Gyulai Pál által szerkesztett Olcsó Könyvtár sorozatban, Langler Ignác fordításában, illetve a Népszava kiadásában. Példányunk ez utóbbi kiadásból származik. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Korabeli félvászon kötésben, a gerincen feliratcímkével. Jó példány.
1
21514.

[Arouet, François-Marie] Voltaire: Kandidusz, vagy Minden jól van ezen a világon. Fordította és bevezetéssel ellátta: Győri Péter. Budapest, 1907. Népszava Könyvkereskedés [ny. n.] 135 + [1] p. A Győri Péter-féle fordítás egyetlen kiadása. Voltaire leghíresebb szatírája 1759-ben látott napvilágot. Az első magyar fordítás a fordító feltüntetése nélkül ,,Kándid vagy A' leg-jobbik világ" címmel 1793-ban jelent meg Bécsben. A tekintélyellenes mű magyarországi nyomására jóval később, csak 1907-ben került sor, ám ebben az évben egyszerre két új fordításban is megjelent a mű. Egyfelől a konzervatívnak számító, Gyulai Pál által szerkesztett Olcsó Könyvtár sorozatban, Langler Ignác fordításában, illetve a Népszava kiadásában. Példányunk ez utóbbi kiadásból származik. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Korabeli félvászon kötésben, a gerincen feliratcímkével. Jó példány.

 
The item is not available
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
0
 
Totis Béla:  Törvény, erkölcs, anyaság.  (Budapest), [1933]. Álláspont (Világosság ny.) 111 + [1] p.  Totis Béla ismert szociáldemokrata nőgyógyász, felvilágosító könyvek szerzője kötetünkben a születésszabályozás gondolatának történetét ismerteti, illetve a születéssel kapcsolatos állami, törvényi szabályozást ismerteti - nemzetközi kitekintéssel. Így megtudható például a munkából, hogy a viktoriánus Angliában a születésszabályozás a módosabb rétegek gyakorlata volt, a munkásosztály korlátlan szaporodása állami aggodalmat idézett elő. A kötet később ismerteti az egyedülálló szovjet abortuszjogot, illetve a nem kevésbé egyedülálló állami születésirányítás technikáját és propagandáját Németországban. Az állami születésszabályozás témájához kapcsolódóan az eugenetika témáját is boncolja.  Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
1
21515.

Totis Béla: Törvény, erkölcs, anyaság. (Budapest), [1933]. Álláspont (Világosság ny.) 111 + [1] p. Totis Béla ismert szociáldemokrata nőgyógyász, felvilágosító könyvek szerzője kötetünkben a születésszabályozás gondolatának történetét ismerteti, illetve a születéssel kapcsolatos állami, törvényi szabályozást ismerteti - nemzetközi kitekintéssel. Így megtudható például a munkából, hogy a viktoriánus Angliában a születésszabályozás a módosabb rétegek gyakorlata volt, a munkásosztály korlátlan szaporodása állami aggodalmat idézett elő. A kötet később ismerteti az egyedülálló szovjet abortuszjogot, illetve a nem kevésbé egyedülálló állami születésirányítás technikáját és propagandáját Németországban. Az állami születésszabályozás témájához kapcsolódóan az eugenetika témáját is boncolja. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.

 
Sold
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
1
 

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Auction house

  • Address: 16 Andrássy St, Budapest 1061 Hungary
  • Mailing Address: P.O. Box No. 979. Budapest 1244
  • Phone: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Opening hours:
  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Gallery

© 2011-2025 Darabanth Auction House Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/terms-and-conditions-faq
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment