Books: History

Number of items: 383

Az Erdélyi Múzeum-Egylet évkönyve az 1911. évre. Szerk. Schilling Lajos. Bp., 1912. Erdélyi Múzeum Egyesület Rt. 145 p. +2 t Kiadói papírkötésben + meghívó a közgyűlésre
19694.

800 HUF

19695.

1 000 HUF

Nyakas Miklós: A szabolcsi hajdúvárosok helyzete Várad eleste után a kassai főkapitányhoz írt levelek tükrében 1668. Különlenyomat a Hajdúsági Múzeum 1987. évi évkönyvéből, 23-56p, papírkötés. Kihajtható térképmelléklettel.
19696.

1 600 HUF

Dr. Fenyvesi László szerk.: Buda visszavívása 1686. Emlékkiállítás a Budapesti Történeti Múzeumban. Bp., 1986, Budapesti Történeti Múzeum, sérült papírkötés.
19697.

1 600 HUF

E. Nagy Katalin et al.: A magyar királyok koronázó palástja. Bp., 2002, Magyar Képek. 211 p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés, kiadói papírborítóban, jó állapotban.
19698.

1 600 HUF

Koronázási album. Ábrányi Emil, Ambrus Zoltán, Gróf Andrássy Gyula, Gróf Apponyi Albert, Beöthy Zsolt, Berzeviczy Albert, Heltai Jenő, Herczeg Ferenc, Kabos Ede, Gróf Khun-Héderváry Károly, Kiss József, Krúdy Gyula, Molnár Ferenc, Móricz Zsigmond, Rákosi Viktor, Szomaházy István, Báró Wlassics Gyula eredeti közleményeivel. Bató József, Bér Dezső, Csont Ferenc, Dudits Andor, Endrey Sándor, Gedő Lipót, Herman Lipót, Honti Nándor, Komáromi-Kacz Emőke, Pólya Tibor, Pór Bertalan, Rippl-Rónai József, Rudnay Gyula, Végh Gusztáv, Vészi Margit, Zádor István eredeti rajzaival és festményeivel. A borító Végh Gusztáv (1889-1973) grafikus munkája. Bp., 1917, Érdekes Újság. Rendkívül gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal. Kiadói díszes, illusztrált félvászon-kötés, minimális kopással a borítón
19699.

1 000 HUF
44

Kovács Éva, Lovag Zsuzsa: A magyar koronázási jelvények. Bp., 1980, Corvina. Egészoldalas, színes fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott, kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban,, jó állapotban.
19700.

1 600 HUF

Petőfi és kora. Szerk.: Lukácsy Sándor és Varga János. Bp., 1970, Akadémiai. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19701.

1 800 HUF

II. Rákóczi Ferenc emlékiratai. A magyarországi háborúról, 1703-tól annak végéig. Archivum Rákóczianum II. osztály: Írók. II. Rákóczi Ferenc művei I. Bp., 1978, Akadémiai. Fekete-fehér képmellékletekkel. Magyar és francia nyelven. Aranyozott egészvászon kötésben, szakadt papír védőborítóval.
19702.

1 800 HUF

Buda visszafoglalásának emlékezete 1686. Összeállította: Szakály Ferenc. Bibliotheca Historica. Bp., 1986, Európa. Somogyi Győző rajzaival, Gyarmathy László fotóival illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötésben, papír védőborítóval.
19703.

1 600 HUF

19704.

1 600 HUF

Sorsdöntések. A kiegyezés - 1867. A trianoni béke - 1920. A párizsi béke - 1947. Összeáll., szerk., az előszót és a magyarázó szövegeket írta: Gerő András. Bp., 1989, Göncöl. Kiadói kartonált papírkötés, a borítón némi kopással.
19705.

1 600 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF