Books: Travelling, Local History

Number of items: 186

19061.

2 000 HUF

19062.

8 500 HUF
23,04
26,56

19063.

6 000 HUF

19064.

4 200 HUF
11,38
13,13

19065.

3 400 HUF
9,21
10,63

19066.

3 200 HUF
8,67
10,00

Speke, John Hanning:  Journal of the Discovery of the Source of the Nile. London, [1908]. J. M. Dent & Co. (Printed by Turnbull and Spears, Edinburgh). VIII + 477 + [1] p. John Hanning Speke (1827-1864) angol katonatiszt és felfedező beszámolója 1858-1863 közötti kelet-afrikai felfedezőútjáról, amelynek célja a Nílus forrásának megtalálása volt. A néprajzi és földrajzi felfedezésekben, a helyi konfliktusok vázolásában gazdag beszámoló egyben a szerző vitatott hamita-elméletének rögzítése; állítása szerint bizonyítékok szólnak a bibliai eredetű hamita törzsek kelet-afrikai folytonosságára. A munka először 1863-ban látott napvilágot. Századeleji kiadásunk gazdagon díszített díszcímlap-párossal nyit, oldalszámozáson belül néhány egész oldalas térképvázlat és egész oldalas illusztráció kíséri a szöveget. (Everyman's Library: Travel & Topography.) Díszesen aranyozott gerincű, vaknyomásos, gerincén alul enyhén sérült kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19067.

3 200 HUF
8,67
10,00
15

Szemere Bertalan: Utazás külföldön I. Németalföld, Franciaország. Bp., 1840, Magyar Kir. Egyetem. Félvászon kötés, sérült címlap, foltos, viseltes állapotban.
19068.

4 800 HUF
13,01
15,00

Nagy Vera: Pálannya és Fajancsi. Néprajzi írások Hódmezővásárhelyről. DEDIKÁLT! Hódmezővásárhely, 2008 Norma. 168p. Kiadói papírkötésben
19069.

3 000 HUF

Az első 70 évünk. / Our First 70 Years. (1947-2017). Szerk.: Stevan Mackovic. Subotica (Szabadka), 2017, Szabadkai Történelmi Levéltár. Szerb, horvát, magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés. / In Serbian, Croatian, Hungarian and English language. Hardcover.
19070.

1 800 HUF

19071.

1 600 HUF

Bartos-Elekes Ildikó: Levelek Marokkóból. Bukarest, 1985, Editura Litera. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
19072.

1 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF