Books: Religion

Number of items: 87

Kaczvinszky József: Kelet világossága III. Misztikus yoga. Bp., Hindy András Könyvkiadó és Könyvterjesztő. Kiadói félvászon kötés, gerinc szakadt, kopottas állapotban.
20544.

2 000 HUF

Nagy Szőlősi Mihály: Lobogó szövétnek avagy a Lelki Pásztorságnak tiszta tüköre [...] Kolozsvár, 1676, Veres-Egyházi Sz. Mihály. REPRINT! Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
20545.

3 000 HUF

Tárkányi Béla: Vezércsillag az üdv elnyerésére. Imakönyv a kath. nőnem használatára. Szerk. - -. Pest,én.,Heckenast Gusztáv, 1 (címkép) t. 1 (díszcímlap) t. + 352 p. Korabeli kopott egészbőr-kötés, kopott borítóval, aranyozott lapélekkel, réz kapoccsal, kopott borítóval, foxing foltos címlappal és címképpel, a hátsó szennylapon kis hiánnyal.
20547.

2 800 HUF

Ernyei Lajos: A pálya végén. - - modori plébános, volt esperes búcsúzója kerületi oltártársaitól. Vágujhely, 1917, Trnovszky János, 101+2 p. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, bélyegzésekkel.
20548.

2 800 HUF

20549.

2 800 HUF

Jézus édes szíve, vagyis Jézus szentséges szíve tiszteletének története, mivolta és áldásai. Schauenburg és Hattler után magyarra fordította: Bányik Ignácz. Kiadja a "Hírnök " szerkesztősége. Kalocsán, 1888, Holmeyer Ferenc-ny., 162 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, sérült kötéssel.
20550.

2 800 HUF

XI. Pius pápa ,,Quadragesimo anno" kezdetű apostoli körlevele a társadalmi rend megújításáról. Bp., 1932, Szent István-Társulat, 83+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, ceruzás aláhúzásokkal.
20551.

1 600 HUF

Károli Gáspár: A Vizsolyi Biblia előljáró beszéde. Incze Gábor tanulmányával. Sajtó alá rendezte: Borbély László. Bethlen Gábor Könyvtár. Bp., 1940, Országos Bethlen Gábor Szövetség, 46 p. Kiadói tűzött papírkötés, kiadói hártyapapír védőborítóban.
20552.

1 800 HUF

Harmati Béla: A lélek halhatatlanságának védelme. A Szentírás tanítása a lélekről. Ősagárd, 1944, szerzői kiadás (Dombóvár, Bagó Mihály-ny.), 76+(4) p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel, a fűzéstől elváló lapokkal.
20553.

1 400 HUF

20554.

3 800 HUF
10,30
11,88

A Mária-havi ajtatosság rendje az Esztergom-vízivárosi szentegyházban. Esztergom, 1868, Horák Egyed, kijáró lapokkal, foltos, szakadt, 19 p.
20555.

1 800 HUF

Pryse, James Morgan: The Restored New Testament. The Hellenic Fragments, Freed from the Pseudo-Jewish Interpolations, Harmonised, and done into English Verse and Prose. With Introductory Analyses, and Commentaries, giving an Interpretation According to Ancient Philosophy and Psychology, and a New Literal Translation of the Synoptic Gospels, With Introduction and Commentaries. Illustrations drawn by John O'Neill. New York-London, 1914. 1 t. (hártyapapírral védett színes kőnyomat) + X + 819 + [1] p. + 1 t. (hártyapapírral védett színes kőnyomat). Első kiadás. James Morgan Pryse (1859-1942) amerikai teozófus és könyvkiadó, Helena Blavatsky mozgalomalapító fontos műveinek amerikai kiadója. Teozófiai indíttatású művének előszavában tisztázza a szerző, hogy műve - maga sem lévén keresztény - nem szolgál teológiai célokat, ellenben az eredeti szöveget megkísérli megtisztítani az Ótestamentum júdaizmusának hatásától, illetve azoktól a görög mitikus szenténekektől, amelyeket nézete szerint a szerzők rontott prózai formában dolgoztak bele az eredeti, romlatlan változatba, mely romlatlan eredeti a korai egyház manipulációinak betudhatóan elveszett. James Morgan Pryse prózai és verses kísérlete tehát az Újtestamentumnak az egységes hellenisztikus mítoszösszefüggésében való újrateremtésére tesz kísérletet, melyre a összehasonlító teozófiai módszer nézete szerint tökéletesen alkalmas. Oldalszámozáson belül számos egész oldalas és szövegközti mitológiai ábrával illusztrálva. A címoldalon régi dátumozás. Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20556.

14 000 HUF
37,94
43,75

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF