Books: Judaica

Number of items: 26

20492.

700 HUF
1,90
2,19

Ítéljetek! Néhány kiragadott lap a magyar-zsidó életközösség könyvéből. (Szerkesztette: Vida Márton.) Budapest, 1939. (Szerkesztő - Lőbl D. És Fia ny.) 62 + [2] p. Egyetlen kiadás. A zsidótörvények idején készült, oldalszámozáson belül számos egész oldalas és szövegközti fényképpel illusztrált kiadvány a magyarság politikai, kulturális céljaiban részt vállaló zsidó kiválóságok példájával érvel a zsidóság kirekesztése ellen. A kiadvány érdekes tipográfiai megoldása a munkában szereplő zsidó és magyar származású közéleti szereplők (költők, írók, szerkesztők, képzőművészek, zeneszerzők, színészek, vállalkozók, országgyűlési képviselők, MTA-tagok, háborús hősök, sportolók) neveinek eltérő szedése. Fűzve, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány.
20493.

1 400 HUF

Ítéljetek! Néhány kiragadott lap a magyar-zsidó életközösség könyvéből. (Szerkesztette: Vida Márton.) Budapest, 1939. (Szerkesztő - Lőbl D. És Fia ny.) 62 + [2] p. Egyetlen kiadás. A zsidótörvények idején készült, oldalszámozáson belül számos egész oldalas és szövegközti fényképpel illusztrált kiadvány a magyarság politikai, kulturális céljaiban részt vállaló zsidó kiválóságok példájával érvel a zsidóság kirekesztése ellen. A kiadvány érdekes tipográfiai megoldása a munkában szereplő zsidó és magyar származású közéleti szereplők (költők, írók, szerkesztők, képzőművészek, zeneszerzők, színészek, vállalkozók, országgyűlési képviselők, MTA-tagok, háborús hősök, sportolók) neveinek eltérő szedése. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban.
20494.

2 000 HUF

Keller, Sharon R.: Judentum in Literatur und Kunst. Könemann, 1992, német nyelven, kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval.
20495.

2 800 HUF

20496.

1 400 HUF

20497.

1 400 HUF

Kiszely Gábor: Hallom, Izráel. A másik Szentföld. A szerző, Kiszely Gábor (1949-2011) író, történész által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1996, Szent Gellért Egyházi Kiadó. Kiadói papírkötés.
20498.

1 600 HUF

Zsoltárok könyve. Héber nyelvű modern imakönyv. Díszes modern kemény-kötésben.
20499.

2 400 HUF

Alain Finkielkraut: A hálátlanság. Ford.: Várkonyi Benedek. Mérleg sorozat. Bp., 2001, Európa. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20500.

1 600 HUF

Ajkaink esedezései, Imádságok az év minden napjára. Kissé sérült vászonkötésben. Bp., Schlesinger Jos, 1-1 lap sérült.
20501.

1 600 HUF

Bereczky Albert: Két ítélet között. II. Isten terve a zsidókkal. Bp., é.n Evangéliumi Megújulás Munkaközössége. 320p. Kiadói papírkötésben
20502.

1 800 HUF

Erdélyi János: Régi zsidó temetők művészete. Bukarest, 1980, Kriterion. Kiadói kartonált kötés, sérült papír védőborítóval, kopottas állapotban.
20503.

1 600 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF